Dlaczego Belastingdienst nie wypłaca zwrotu podatku za rok 2015

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+

 Brak decyzji podatkowych za rok 2015 wydawanych przez Belastingdienst.

Otrzymujemy sporo zapytań dotyczących braku decyzji podatkowych za rok 2015. Bleastingdienst przywyczaił nas do tego, że z większością decyzji podatkowych wyrabiał się w ciągu 3 miesięcy, jeśli zeznanie zostało złożone przed  01 kwietnia. Za rok 2015 niestety to się zmieniło. Urząd Belastingdienst informuje oficjalnie na swojej stronie o wynikłych opóźnienieniach jak również o fakcie braku wydawania tymczasowych decyzji podatkowych tzw. Voorlopige Aanslag 2015. Poniżej przedstawiamy zrzut ekranu z oficjalnej strony belastingdienst.nl, gdzie znajduje się informacja dotycząca potwierdzenia braku wydawania decyzji tymczasowych. Żródło: Kliknij TUTAJ

Sprawa dotyczy wszystkich podatników nierezydentów, którzy składali zeznanie podatkowe za rok 2015 z wniosek o uwzględnienie tzw. warunku 90 % czyli zakwalifikowania do nieograniczonego obowiązku podatkowego i prawa do ogólnych ulg podatkowych. Jeśli podatnik wnioskował o ulgę i wysyłał  specjalne zaświadczenie o dochodach potwierdzone przez polski urząd to niestety jeszcze długo może poczekać na decyzję podatkową. 

 

Kiedy urząd rozpocznie wydawanie decyzji podatkowych?

Belastingdienst już wydaje decyzje Voorlopige Aanslag 2015 ale tylko dla podatników, którzy nie spełniali warunku 90 %. Skontaktowaliśmy się z odpowiednim departamentem w holenderskiej skarbówce próbując otrzymać jakiekolwiek konkrety dotyczące terminów decyzji podatkowych. Niestety nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Urzędnik odesłał nas do przepisów, gdzie to Belastingdienst ma nawet 3 lata na wydanie ostatecznej Aanslag 2015. Czy to oznacza, że Polacy otrzymają zwroty za rok 2015 dopiero w roku 2018? Mieliśmy już podobną sytuację za rok 2009 lecz dotyczyło to tylko wyjątkowych przypadków. Sprawdziliśmy na stronie bleastingdienst.nl czy faktycznie urząd ma 3 lata na wydanie ostatecznej decyzji. Poniżej znajduje sie zrzut ekranu z oficjalną informacją dot. terminu wydania ostatecznej decyzji podatkowej - widnieje termin - 3 LATA.

 

 Dla ułatwienia zrozumienia problemu związanego z  ostateczną decyzją podatkową postanowiliśmy zaprezentować sytuację na prostym schemacie. Pamietajmy, że nie ma znaczenia, czy podatnik rozliczał się przez biuro w Holandii czy w Polsce. Sprawa dotyczy wszystkich podatników spełniających warunek 90 %. Opóźnienia wynikają z racji weryfikacji deklarowanych dochodów poza Holandią. Prawdopodobnie urzędy skarbowe w Polsce i Holandii wspólnie się komunikują, aby uzyskać konkretne informacje o podatniku i jego przychodach. 

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Mokesčių grąžinimas     Zwrot podatku z zagranicy Piaseczno        
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl