Korekta podatku w Norwegii

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Korekta podatku w Norwegii
A- A+

Korekta podatku i odwołania podatkowe w Norwegii

Jeśli pracowałeś w Norwegii w latach 2005-2014 to powinieneś wiedzieć, że najczęściej należy Ci się dodatkowy zwrot podatku. Większość wydanych decyzji podatkowych za ubiegłe lata (tzw. Tax Assessment Notice) zawiera błędy lub niekorzystne zapisy z punktu widzenia interesów podatnika. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy podatnik ma prawo do złożenia odwołania od decyzji podatkowej wydanej przez norweski urząd skarbowy. 

Większosć podatników nie ma pojęcia, że mają prawo do korekty podatkowej nawet 10 lat wstecz. Co prawda zagraniczny urząd narzuca termin odwołania, lecz przy odpowiednim uargumentowaniu podatnika, urząd uwzględnia dane odwołanie. Cała procedura jest legalna i potwierdzona dokumentem wydanym przez urząd. Na tym dokumencie znajdziemy podstawowe informacje o podatniku, jak również informacje dot. zmiany w treści decyzji podatkowej

Ile można odzyskać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile można odzyskać dodatkowego zwrotu podatku z Norwegii. Nasi klienci odzyskują sumy od 3000 NOK do nawet 45 000 NOK za rok podatkowy. Wypłaty następują na podane przez podatnika konto w terminie do 30 dni od daty wydania decyzji podatkowej. Korekta podatku jest bardzo opłacalna dla podatnika ponieważ nie ponosi on żadnych kosztów administracyjnych.

Co, jeśli już zostałeś rozliczony przez inną firmę?

Nasi klienci bardzo często zadają nam takie pytanie. Odpowiedź jest dość złożona i uzależniona od wielu czynników. Jeśli zostałeś już rozliczony przez inną, sprawdzoną firmę, wówczas nie powinno być powodów do składania korekty podatkowej. Dane biuro rozliczeniowe powinno uwzględnić wszelkie możliwe odliczenia na Twoją korzyść. Jednak zdarza się, że firma, która Cię rozliczała nie posiadała odpowiedniej wiedzy i kompetencji. Wówczas bardzo możliwe, że znajdziemy przedmiot korekty, dzięki któremu zyskasz dodatkowe pieniądze.  Zawsze warto skontrolować wydaną wcześniej decyzję, aby mieć pewność i jasność sytuacji.

Jakie odliczenia mogę uwzględnić w korekcie podatkowej?

Jeśli masz zamiar składać korektę podatkową, wówczas masz prawo do wszystkich odliczeń, z których nie skorzystałeś składając zeznanie podatkowe w wyznaczonym terminie. Najbardziej popularne odliczenia to:

  • odliczenie na żonę/dzieci
  • odliczenie przejazdów do Norwegii
  • odliczenie kosztów zakwaterowania
  • odliczenie kosztów utrzymania w Norwegii
  • odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego
  • odliczenie z tytułu ilości przepracowanych miesięcy
  • odliczenie standardowe 10 % lub MINSTERFRADRAG
  • odliczenie z tytułu nieograniczonego obowiązku podatkowego

Dzięki powyższym odliczeniom możesz uzyskać dodatkowy zwrot podatku, który zostanie wypłacony w całości na Twoje konto. 

Jak mogę dowiedzieć się, czy przysługuję mi korekta podatku w Norwegii?

Nasza firma przeanalizuje dla Ciebie wszystkie wydane wcześniej decyzje podatkowe. Nasza analiza nic Cię nie kosztuje. Przedstawimy Ci możliwe wyniki nadpłat podatkowych po złożeniu odwołania. To Ty zdecydujesz, czy chcesz starać się o dodatkowy zwrot podatku, czy nie. Co ważne- nie ponosisz żadnych kosztów wstępnych! Rozliczamy się dopiero, gdy uzyskasz zwrot podatku i potwierdzenie w postaci decyzji podatkowej. Prześlij nam swoje dokumenty do wstępnej analizy. Otrzymasz od nas bezpłatną poradę i kalkulację zwrotu podatku. 

Jak zlecić darmową kalkulację zwrot podatku?

To bardzo proste! Wystarczy, że prześlesz nam kody PIN do serwisu altinn.no, w którym widnieją wszystkie wydane wcześniej deczyje podatkowe. Co, jeśli nie posiadasz kodów PIN? Wypełnij formularz obok, a my zamówimy dla Ciebie kody PIN z urzędu, który przyjdą do Ciebie pocztą w terminie do 7 dni od daty zamówienia ich w urzędzie. To również nic Cię nie kosztuje! 

Nie wierzysz, że da się uzyskać bardzo wysoki zwrot  podatku? Oto dowód. Poniżej przedstawiamy dokument wydany w dniu 29.07.2014, który jest wynikiem naszego rozliczenia podatkowego. Dzięki nam klient odzsykał 71 670 NOK! Są to ogromne sumy pieniędzy, które mogą być na Twoim koncie już za 3 miesiące, bo tyle trwa procedura korekty podatkowej!

 Czy naliczacie jakiekolwiek opłaty, jeśli urząd nie wypłaci pieniędzy?

Nie. W przypadku korekty podatkowej stosujemy strategię "NO WIN, No FEE", co oznacza, że jeśli zagraniczny urząd nie uwzględni naszego odwołania, wówczas nie poniesiesz żadnych kosztów. Jednak nasze doświadczenie pozwala nam wygrywać większość spraw, które prowadzimy przed zagranicznym urzędem w Norwegii. Uprzedamy jednak, że nie gwarantujemy w 100 %, że pieniądze zostaną Ci wypłacone. Własnie dlatego umawiamy się z Tobą na prowizję dopiero po otrzymaniu dodatkowego zwrotu podatku z Norwegii. 

Ile kosztuje wasza usługa? Jaką zapłacę prowizję?

Nasza prowizja zależy od złożoności sprawy. Niektóre korekty podatkowe wymagają szczególnej wiedzy i działań, które doprowadzą do wysokiego zwrotu podatku. Nasza opłata, która jest pobierana po odzyskaniu zwrotu jest zawsze ustalania indywidualnie. Najważniejsze jest to, że przede wszystkim polegamy na Twoim zysku. Im większy zwrot podatku, tym niższy ustalamy % prowizji. Gwarantujemy Ci, że nasze opłaty są konkurencyjne w stosunku do jakości usług, jakie oferujemy. Jeśli chcesz poznać warunki korekty, prześlij nam decyzje podatkowe za dane lata lub kody PIN do serwisu altinn. Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie usługę.

 

 

 

Odzyskaj podatek teraz

 

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
    fakty i mity Holandia 2015     Zwrot podatku z zagranicy Mrągowo    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl