Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Jak znaleźć pracę w Belgii?

W Belgii możesz dostać pracę zarówno na wysokim, kierowniczym stanowisku, jak i wyjechać na przykład na okres wakacyjny - do pracy dorywczej (zbieranie owoców, praca na magazynie lub szklarni itp.).

Dlaczego warto pracować w Belgii?

Belgia to kraj, który mieści się w zachodniej części Europy, w południowych Niderlandach. Jest jednym z najlepiej rozwiniętych państw w Europie, gdzie PKB wynosi aż 254 mld euro. To państwo o powierzchni 30 688 km², które zamieszkuje 11.35 miliona mieszkańców. Belgia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego jest idealnym miejscem, aby móc rozpocząć pracę.

Jak znaleźć pracę w Belgii?

Znaczące wzrosty płacy minimalnej (od początku 2019 roku wzrosły do 1593,80 euro), powodują, że Belgia staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla emigrantów, którzy szukają wysokiego zarobku. W Belgii możesz dostać pracę zarówno na wysokim, kierowniczym stanowisku, jak i wyjechać na przykład na okres wakacyjny - do pracy dorywczej (zbieranie owoców, praca na magazynie lub szklarni itp.). Jeżeli zależy Ci na znalezieniu pracy w konkretnej branży, musisz się odpowiednio przygotować. Weź ze sobą CV i list motywacyjny (oczywiście w języku angielskim) oraz wszystkie certyfikaty i uprawnienia, które świadczą o Twoich umiejętnościach. Jeżeli skończyłeś studia, dyplom ich ukończenia również może Ci się przydać, gdy pracodawca zapyta o niego na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo ważnym aspektem podczas wyjazdu do Belgii jest znajomość języków obcych - zwłaszcza języka angielskiego. Decydując się na wyjazd do Belgii warto również poznać języki niderlandzki oraz francuski. Oczywiście nie każda praca wymaga perfekcyjnej znajomości języka, natomiast ułatwi Ci on komunikację nawet podczas zwykłych, codziennych zakupów w sklepie.

Gdzie szukać pracy w Belgii?

Przejrzyj dostępne w internecie portale ogłoszeniowe oraz grupy na portalach społecznościowych. Bardzo często ludzie wystawiają tam ogłoszenia o pracę, gdyż sami już tam pracują, a wiedzą, że firma szuka nowych pracowników. Jeżeli na portalach i w internecie nie możesz znaleźć niczego sensownego, to skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji pracy. Są to miejsca, które posiadają gotowe propozycję współpracy i są w stanie znaleźć dla Ciebie ofertę, zgodnie z posiadanym przez Ciebie wykształceniem czy umiejętnościami. Zanim jednak w ciemno podpiszesz umowę z konkretną agencją, to warto poczytać na jej temat opinie innych użytkowników w internecie oraz sprawdzić, czy znajduję się ona w OKAPie i NNBU, gdyż są to organizacje, które zajmują się kontrolą agencji pracy, na przykład sprawdzaniem, czy pracownicy są zatrudniani zgodnie z obowiązującym prawem.

Zwrot podatku z Belgii - komu się należy?

Zwrot podatku z Belgii należy się każdemu pracownikowi, który pracował na terenie kraju w legalny sposób, odpowiednio zatrudniony. Należy pamiętać, że każda osoba, ma obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym. Do otrzymania zwrotu, jedyne co będziesz potrzebować, to kartę podatkową Fiche, którą otrzymasz od swojego pracodawcy oraz zaświadczenie EOG. Kiedy możesz się spodziewać zwrotu podatku z Belgii? Termin jego uzyskania zależy od daty złożenia naszego zeznania podatkowego i prawidłowego wypełnienia dokumentów.

Powrót »
Jak znaleźć pracę w Belgii?
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku z zagranicy Rybnik     Praca w Podatkimeritum        
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl