Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Praca dla studenta w Norwegii

Wielu polskich studentów zwłaszcza w okresie wakacyjnym szuka opcji na dodatkowy zarobek. Doskonałą możliwością jest tutaj praca dla studenta w Norwegii, gdzie jest szansa na stosunkowo wysokie zarobki w dość krótkim czasie.

Czy warto wyjechać do Norwegii do pracy na wakacje?

Norwegia to państwo w Europie Północnej, ze stolicą w Oslo, które słynie z przepięknych fiordów, zimnego klimatu oraz krystalicznego powietrza. Czy w sezonie letnio - wakacyjnym warto wyjechać do tego kraju do pracy? Gdzie szukać ofert? W dzisiejszym artykule przedstawimy, w jaki sposób podczas pobytu w tym kraju, student może sobie dorobić.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę? Praca dla studenta w Norwegii

Sesja zdana, wszystkie egzaminy zaliczone, kolejny rok studiów zakończony. Zamiast oddawać się wakacyjnemu lenistwu proponujemy rozwiązanie, którym jest spędzenie wakacji w pracy, zarobienie sporej ilości gotówki, a to wszystko w klimatycznej Norwegii. W jaki sposób znaleźć odpowiednią ofertę pracy? Jeżeli znasz język, kończysz studia i chcesz spróbować pracy w zawodzie, to przygotuj porządne CV i list motywacyjny (koniecznie w języku angielskim) i spróbuj swoich sił w zagranicznych firmach. Jeśli jednak, chcesz sobie tylko dorobić i interesuje Cię praca fizyczna, to taką można dostać praktycznie od ręki. Wystarczy przejrzeć internet, zapoznać się z różnymi stronami, wpisać odpowiednią frazę w Google oraz skorzystać z grupek na znanych portalach społecznościowych. Możliwości znalezienia pracy jest bardzo wiele. Możesz pracować na magazynie, zbierać owoce i warzywa, pracować w szklarniach i halach. Jeżeli nie chcesz sam czegoś takiego organizować, to zawsze możesz skorzystać z opcji agencji pracy. Agencje pracy pomagają ludziom znaleźć pracę również poza granicami Polski, przedstawiają Ci interesujące oferty, organizują noclegi i transport.

Pamiętaj jednak, zanim zdecydujesz się na jakąś konkretną agencje pracy, koniecznie sprawdź opinię na jej temat w internecie, żeby później nie doszło do sytuacji, że zostałeś oszukany, jak wiele innych osób. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zrób dokładny research, abyś wiedział, na czym stoisz.

Zwrot podatku z Norwegii - komu przysługuje?

Zwrot podatku z Norwegii jest kierowany do wszystkich osób, które legalnie pracowały w tym kraju i posiadały stabilne zatrudnienie. Część z Twojego wynagrodzenia, Twój pracodawca przeznaczał na podatek dochodowy, a inną część na ubezpieczenie społeczne. Jeżeli więc, Twoje składki były duże, to jest spora szansa, iż uda Ci się uzyskać zwrot części, a w najlepszym przypadku całej kwoty odprowadzanego podatku. W Norwegii obowiązują takie zasady, że rozliczenie się z norweskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Zwrot podatku zostanie Ci wypłacony i otrzymasz go w formie czeku od norweskiego organu podatkowego. Taki czek możesz zrealizować w dowolnym banku (który pobierze prowizję, więc jest to opcja droższa) lub oddać czek do inkasa.

 

Jeżeli chcesz odzyskać swój podatek i nie wiesz, jak powinieneś się do tego zabrać i co Ci będzie potrzebne - skonsultuj sprawę z biurem, które zajmuje się podatkami zagranicznymi i krok po kroku pokaże Ci co najlepiej powinieneś zrobić.

Powrót »
Praca dla studenta w Norwegii
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku VAT z Belgii     Zwrot podatku z zagranicy Środa Wielkopolska     Zwrot podatku z zagranicy Wołomin    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl