Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Dostałeś decyzję podatkową? Możliwe, że możesz się odwołać i otrzymać wyższy zwrot podatku.

 Październik jest ostatnim miesiącem, kiedy urząd podatkowy Skatteetaten wydaje turę decyzji podatkowych. W tym roku ostateczny termin wydania decyzji przypada na 23.10.2019. Pamiętaj aby uważnie zweryfikować dane na decyzji ponieważ możesz kwalifikować się do odwołania od decysji Skatteopgjor. 

Ilość miesięcy w Norwegii

Jeśli pracowałeś tylko kilka miesięcy w Norwegii to na decyzji podatkowej znajdziesz taką informację w prawym górnym rogu. Urząd określa tam prawo do standardowej ulgi podatkowej. Jeśli np. pracowałeś 8 miesięcy wówczas znajdziesz tam informację 8/12. Jeśli pracowałeś cały rok to urząd nie powinien dzielić ulgi na ilość miesięcy i na decyzji podatkowej nie powinno być takiej informacji. 

W tym przykładzie nasz Klient otrzymał decyzję za 8 miesięcy pracy w Norwegii. 

 

Łączny dochód w Norwegii

Niestety zdarza się tak, że z jakiegoś powodu urząd nie otrzymał wszystkich informacji od Twoich pracodawców. W Twoim interesie jest sprawdzić, czy łączny dochód wykazany na decyzji zgadza się z Twoim faktycznym dochodem. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w przyszłości możesz niemiło się zaskoczyć, gdy urząd skoryguje decyzję i zażąda dopłaty podatku dochodowego i składek ubezpieczeniowych. Łaczną kwotę dochodu sprawdzisz tutaj. 

 

Odliczenia podatkowe

To już jest wyższa szkoła jazdy i nie wystarczy podstawowa wiedza w zakresie podatku dochodwego i odliczeń w Norwegii. Możesz jednak w łatwy sposób sprawdzić czy na decyzji zostały uwzględnione jakiekolwiek odliczenia podatkowe np. przejazdy, diety, koszty mieszkania, koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa (PENDLER) czy odliczenie na dziecko. Zwróć uwagę czy na decyzji w punkcie Fradrag i podpunktach 3.2.1 , 3.2.7  , 3.2.8 znajdują się jakiekolwiek kwoty. Jeśli tak to oznacza, że urząd uwzględnił koszty mieszkania, przejazdów, diet itp. W poniższym przykładzie urząd uwzględnił:

- 82110 NOK  - odliczenia z tytułu utrzymywania podwójnego gospodarstwa (diety, mieszkanie, prąd) 

- 45123 NOK - odliczenie z tytułu przejazdów na terenie Norwegii i poza Norwegią (do Polski) 

Jeśli uważasz, że urząd nie uwzględnił wszystkich ulg, o które wnioskowałeś lub jakiekolwiek dane budzą Twój niepokój to nie czekaj i już dziś skontaktuj się  z naszym biurem. Profesjonalnie wykonamy dla Ciebie usługę odwołania podatkowego, reprezentując Cię przez zagranicznym organami podatkowymi. Pamiętaj, że to nawet 40 000 NOK dodatkowego zwrotu podatku z Norwegii.

Sprawdź artykuły o zwrotach podatku z Norwegii

 

Powrót »
Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl