Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?

 

W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które mniej lub bardziej  precyzyjnie podają szacowany wynik decyzji podatkowej w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Czy warto korzystać z takich narzędzi? Jakie ryzyko związane jest z użyciem błędnego kalkulatora? O tym napiszemy dzisiaj.
 

Zwrot czy dopłata?

Na pewno zastanawiasz się czy masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Nie masz cierpliwości i czasu wysyłać dokumentów do konkretnej firmy, aby ta dokonała dla Ciebie wstępnej kalkulacji. Lubisz nowoczesność i stawiasz na rozwiązania online. Dlatego wyszukujesz w  Google dostępnych kalkulatorów online i decydujesz się na weryfikację kwoty zwrotu na własną rękę. Po wpisaniu danych otrzymujesz wynik: Dopłata podatku. Sprawdzasz dane na drugim kalkulatorze - znowu dopłata, tym razem większa.
Finalnie rezygnujesz z rozliczenia uważając, że dopłata Cię kompletnie nie interesuje i omijasz temat z daleka.
 
To możliwy scenariusz dla wielu Polaków starających się o zwrot podatku z zagranicy. Okazuje się, że kalkulator, który prezentuje dopłaty nie zawsze ma racje. Dlaczego? Pierwszym powodem jest fakt, że kalkulatory bazują na prostych algorytmach i nie uwzględniają zaawansowanych odliczeń podatkowych np. diety, koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa domowego, przejazdy, koszty leczenia, wydatki na szkołę itd. Kalkulator prezentuje kwotę podstawową bez jakichkolwiek odliczeń.
 
Drugim powodem są błędnie wpisane dane.  Aby mieć pewność co do wyniku trzeba umiejętnie wprowadzić dane w odpowiednie pola. Tutaj nawet 3 dni w okresie pracy za granicą wpływa diametralnie na wynik zwrotu.
 
Profesjonalna kalkulacja
 
Na rynku istnieje wiele firm, które oferują wstępną kalkulację. Jest to niewątpliwie najlepsza forma kalkulacji, która jest alternatywą do samodzielnych obliczeń.
 
Firma sporządzająca kalkulacje analizuje każdy przypadek osobno, a kwoty nie są liczone przez automat jak w przypadku kalkulatorów online. W przypadkuprofesjonalnej kalkulacji w biurze podatkowej powinniśmy być zapytani o to czy mamy dzieci, czy mamy żonę, o dokładny okres pracy i koszty poniesione w związkuz pracą za granicą. Dopiero posiadając takie dane  można wstępnie obliczać wynik podatkowy.
 
U nas dzieje się to ekspresowo
 
W Podatkimeritum.pl wprowadziliśmy system wstępnych kalkulacji, które są sporządzane przez biura w całej Polsce. To innowacyjne narzędzie wyróżnia nas na tle konkurentów. Czy wiesz, że w szczycie sezonu czyli kwietniu wykonujemy ponad 200 kalkulacji na godzinę? Jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani merytorycznie i technologicznie. Wystarczy, że zjawisz się w jednym z naszych biur w Polsce i zlecisz nam wykonanie dedykowanej kalkulacji specjalnie dla Ciebie. Wynik poznasz
już po kilku minutach i na tej podstawie stwierdzisz czy chcesz zlecić nam rozliczenie podatku. Co jeśli nie będziesz chciał się rozliczać np. przez mało korzystny wynik?
 
Wtedy przynajmniej masz 100 % pewności, że sporządzona kalkulacja jest wiarygodna. 
Zachęcamy do skorzystania z wstępnej kalkulacji w ponad 600 biurach w całej Polsce. 
Powrót »
Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
    Zwrot podatku z zagranicy Zelów     Zwrot podatku z zagranicy Łomża    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl