Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Po dwóch miesiącach drzwi urzędów skarbowych w końcu zostały otwarte dla petentów.

Drzwi zamknięte

Przez blisko ponad dwa miesiące  polskie urzędy skarbowe nie przyjmowały petentów odsyłając wszystkich do elektronicznych usług. Niestety nie wszystkie sprawy dało się sprawnie załatwić drogą elektroniczną. Na szczęście urzędy już są otwarte, jednak nie w standardowych godzinach pracy. 

Zaświadczenia o dochodach

Największym problemem  w czasie niedostępności urzędu było utrudnienie związane z wybraniem oryginału zaświadczenia o dochodach. Podatnik, który składa deklarację w Niemczech, Holandii czy Belgii ma obowiązek przedłożyć tam dokument poświadczony przez polski urząd. Przez te 2 miesiące otrzymywaliśmy od naszych Klientów sporo informacji, że wybranie dokumentu graniczy z cudem. O ile kilka oddziałów urzędu radziło sobie z obsługą zdalną i elektroniczną, to jednak większość nie umiała sprawnie procedować wniosków o wydanie zaświaczenia. Na szczęście to się zmieniło i można udać się osobiście do urzędu wybrać zaświadczenie. 

W jakich godzinach pracują urzędy?

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Od ponad tygodnia urzędy obsługują w wybranych dniach ( najczęściej jest to środa i piątek) w godzinach od 09:00 do 13:00 (lub nawet 15:00). Możemy się spodziewać, że w związku z planami odmrażania gospodarki , urzędy również zmienią godziny otwarcia. Dostaliśmy informację, że od czerwca wszystkie urzędy mają wrócić do normalnego trybu pracy. 

 

Powrót »
Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku zagranicznego w Olecku     Zwrot podatku VAT z Luksemburgu     Zwrot podatku z zagranicy Limanowa    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl