Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Ulgi podatkowe w Szwecji

Każdemu pracownikowi, który legalnie pracował na terenie Szwecji i za którego pracodawca regularnie odprowadzał składki, przysługuje otrzymanie zwrotu podatku. Jeżeli zależy nam na tym, aby otrzymany zwrot był jak najwyższą sumą, warto zastanowić się nad skorzystaniem z ulg podatkowych, które skutecznie obniżą wysokość naszego podatku, dzięki czemu mamy szansę otrzymać atrakcyjny zwrot. Idealnym momentem, aby z tego typu ulg skorzystać, jest ten, w którym składamy deklarację podatkową. Po jej złożeniu średni czas na podjęcie decyzji podatkowej oraz zwrot wynosi 6 miesięcy. Jeżeli jesteś ciekawy, co możesz odliczyć od swojego podatku w Szwecji oraz jakie ulgi Ci przysługują, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem! 

Szwecja - ulgi podatkowe

Tak, jak już wspominaliśmy, osoby, które pracowały legalnie na terenie Szwecji, mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Jednym z warunków otrzymania tego rodzaju zwrotu są oczywiście składki, które pracodawca powinien regularnie odprowadzać. Istnieją również pewne czynniki i okoliczności, które umożliwiają nam otrzymanie bardziej atrakcyjnego zwrotu. W przypadku Szwecji niezwykle istotne jest to, aby wszelkie nasze koszty były udokumentowane. Zbierajmy paragony i faktury, które dotyczą poniesionych przez nas kosztów pobytu, podróży i samej pracy. 

Ulgi związane z transportem i inne ulgi podatkowe w Szwecji 

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o wszelkich kosztach, które są związane z transportem. W przypadku dojazdów do pracy, niezależnie od tego, czy dojeżdżamy do niej samochodem, czy autobusem, warto posiadać udokumentowane koszty tych dojazdów. Mogą to być faktury za paliwo, bramki autostradowe, ale również bilety autobusowe. W tym przypadku ważne jest to, że odległość, którą pokonujesz autobusem, powinna wynosić minimum 2 kilometry. W przypadku samochodu odległość ta powinna posiadać minimum 5 kilometrów. W Szwecji niezwykle popularną ulgą podatkową jest również tzw. Traktamente, które dotyczy podróży służbowych. Jeżeli zostajesz wysłany przez swojego pracodawcę na delegację, która znajduję się w innym mieście lub kraju, to warto zachować wszelkie rachunki i faktury, które są związane z wyżywieniem, opłatami za zakwaterowanie, biletami lotniczymi czy rachunkami za paliwo. Dodatkowo, jeżeli jesteś zatrudniony w innej lokalizacji, niż ta, w której mieszkasz na stałe, to również możesz liczyć na ulgę podatkową. 

Jeżeli regularnie wracasz do Polski, np. w celu odwiedzenia rodziny, to przysługuje Ci ulga z tytułu "podwójnego gospodarstwa domowego". W tym przypadku niezwykle ważne jest, aby przechowywać wszystkie faktury za paliwo czy bramki oraz ewentualne bilety samolotowe/autokarowe. Pamiętaj o tym, że najważniejszą regułą, aby otrzymać tego typu ulgę, jest częstotliwość tych wyjazdów. Nie mogą one przekraczać więcej niż jednego wyjazdu w tygodniu. Jeżeli kupujesz magazyny, literaturę lub inne źródła wiedzy, które są Ci niezbędne w pracy, to również te koszty możesz odliczyć od swojego podatku. W tym celu niezbędne jest posiadanie paragonu lub faktury, aby potwierdzić dokonany zakup. To samo dotyczy ubrania, np. odzieży ochronnej oraz innych narzędzi, które są niezbędne podczas wykonywanej przez Ciebie pracy. Pamiętaj, że warto zbierać wszystkie faktury i paragony, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się przydadzą. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, które w pewnym stopniu wykorzystujesz podczas swojej pracy, to również możesz odliczyć część kosztów, które są związane np. z opłatami za czynsz, rachunki, internet, a nawet rozmowy telefoniczne. Zachowaj wszystkie potwierdzenia zapłaty, abyś mógł później tego typu wydatki udokumentować. 

Szwecja - ulgi podatkowe 

W tym artykule wspomnieliśmy o kilku najważniejszych ulgach podatkowych, które umożliwiają otrzymanie bardziej atrakcyjnego zwrotu podatku. Jeżeli jesteś w trakcie składania deklaracji podatkowej to zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów Podatki Meritum, którzy pomogą Ci uzyskać atrakcyjne ulgi podatkowe, które będą miały wpływ na wysokość Twojego zwrotu podatku. Serdecznie zapraszamy do współpracy! 

Powrót »
Ulgi podatkowe w Szwecji
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku z zagranicy Bydgoszcz     Zwrot podatku z zagranicy Oleśnica     Zwrot podatku z zagranicy Sieradz    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl