Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Rozliczenie podatku z Niemiec- do kiedy trzeba złożyć deklarację za 2019 rok?

 Pracowałeś w 2019 roku w Niemczech? Pamiętaj, że Finanzamt wyznaczył termin rozliczenia podatku. 

Lipiec to czas urlopów i upalnych dni, jednak to też termin rozliczenia podatkowego w Niemczech. Urząd niemiecki wyznaczył termin do końca lipca na złożenie deklaracji podatkowej za 2019 rok. Lepiej wywiązać się z zobowiązań ponieważ brak złożenia deklaracji w terminie może rodzić niepotrzebne problemy jak i kary finansowe z Finanzamt. 

Termin do 31 lipca 2020

Nie zapomnij złożyć zeznania niemieckiego Steuererklärung 2019 w terminie. Zeznanie podatkowe możesz złożyć w formie papierowej lub elektronicznie choć ta druga opcja jest dużo bardziej bezpieczniejsza i sprawniejsza. Zeznania otrzymane elektronicznie są procesowane szybciej. Rekomendujemy kontakt z specjalistami w tym zakresie. 

Na I klasie podatkowej termin nie obowiązuje 

Jesteś na I klasie podatkowej? Lub  posiadasz z partnerem kombinację IV i VI klasy podatkowej? Wówczas termin 31 lipca Cię nie obowiązuje ponieważ pracodawca potrącił odpowiednio wysoką zaliczkę na podatek dochodowy. Jednak w tym przypadku możesz złożyć deklarację podatkową aby odzyskać nadpłatę. To średnio 1300 EUR za rok więc warto to zrobić. W takim przypadku masz nawet 4 lata na złożenie deklaracji w Niemczech. Im szybciej tym lepiej - Twój zwrot podatku nie może czekać. 

Z doradcą podatkowym masz termin do lutego 2021 

Warto korzystać z usług profesjonalnych doradców podatkowych. Oprócz bezpieczeństwa i weryfikacji naszego zeznania mamy możliwość przedłużenia terminu aż do lutego 2021. Warto również pamiętać, że zeznanie podatkowe złożone przez doradcę podatkowego jest jedyną legalną formą pomocy w zakresie rozliczeń podatkowych. Należy zwrócić uwagę na firmy, które pomogają w kwestii rozliczeń bez odpowiednich uprawnień - w takiej sytuacji cała odpowiedzialność za złożone zeznanie spoczywa na podatniku, a firma w razie problemów nie reprezentuje w żadnej sposób swoich Klientów. 

W Podatkimeritum.pl współpracujemy z najlepszymi doradcami podatkowymi na terenie Niemiec, którzy weryfikują zeznania podatkowe i w pełni reprezentują podatnika przed zagranicznym Finanzamtem. 

Sprawdź artykuły o zwrocie podatku z Niemiec

Powrót »
Rozliczenie podatku z Niemiec- do kiedy trzeba złożyć deklarację za 2019 rok?
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl