Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Extra zwrot na dziecko z Holandii - video poradnik

 

Chciałybyśmy w tym filmie wytlumaczyć Ci na czym polega extra zwrot podatku na dziecko z Holandii. Na pewno masz wiele wątpliwości i pytań związanych z tym tematem. Extra zwrot na dziecko to nie nowość. Belastigndienst wypłaca takie zwroty od dawien dawna i właśnie to jest powodem możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy. Czym jest extra zwrot na dziecko? Extra zwrot to nic innego jak ulga podatkowa, o jaką możesz się starać jeśli masz dziecko nie starsze niż 12 lat. W każdym roku podatkowym urząd podatkowy w Holandii określa warunki uzyskania takiej ulgi jak również progi podatkowe. Link do oficjalnej informacji urzędowej :https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/inkomstenbelasting/heffingskortingen_boxen_tarieven/heffingskortingen/inkomensafhankelijke_combikorting/inkomensafhankelijke-combinatiekorting-2019 Jest to ulga przyznawana w zależności od Twojego dochodu. Im wyższy dochód tym otrzymasz więcej. Pamiętaj jednak, że Twój dochód rocznie musi przekroczyć około 5 tys EURO, zatem jeśli pracowałeś sezonowo w Holandii np. 3 miesiące to również możesz starać się o ulgę.


Rozliczyłeś się już z podatku? Nadal możesz odzyskać dodatkowe pieniądze.
Nasza usługa to nic innego jak korekta zeznania podatkowego, które złożyłeś za ubiegłe lata. Czy wiesz, że aż 68 % Polaków nie uwzględniło ulgi na dziecko w swoim rozliczeniu podatkowym z Holandii? Dzieje się tak ponieważ biura podatkowe niestety nie mają wystarczającej wiedzy w tym zakresie i nie proponują optymalizacji i dodatkowych ulg Ci przyslugujących. Jeśli jednak rozliczyłeś się za ubiegłe lata i masz pewność, że ulga na dziecko została uwzględniona to nie otrzymasz dodatkowego zwrotu. Korektę możesz złożyć nawet do 5 lat wstecz. Czas na odwołanie od ostatecznej decyzji podatkowej wynosi tylko 6 tygodni jednak nasza firma w legalny sposób potrafi zawnioskować o uznanie ulgi podatkowej nawet po terminie.

Jakie warunki musisz spełnić?
Po pierwsze łączna suma Twojego rocznego dochodu musi przekroczyć 5 tys EURO. Po drugie nie mogłeś wnioskować o ulgę na dziecko za dany rok podatkowy. Jeśli nie wiesz, czy wnioskowałeś o ulgę to bezpłatnie to dla Ciebie zweryfikujemy. Po trzecie Twoje dziecko w danym roku podatkowym nie mogło być starsze niż 12 lat. Po czwarte musisz mieć wspólny adres zamieszkania z dzieckiem. I tutaj ta kwestia wymaga większego rozwinięcia. Pomimo wielu opinii, które znajdziesz na forach internetowych, jeśli Twoje dziecko przebywa w Polsce, a Ty pracujesz w Holandii to nadal możesz wnioskować o ulgę. Twoje dziecko nie musi mieszkać w Holandii.

Jakie dokumenty są potrzebne?
Najważniejszym dokumentem jest akt urodzenia Twojego dziecka na druku unijnym. Może być to skan dokumentu. Przydatnym ale niekoniecznym dokumentem jest Jaaropgave czyli roczne zestawienie dochodów od Twojego pracodawcy w Holandii. Urząd także może wymagać specjalnego oświadczenia o wspólnym zamieszkaniu z dzieckiem. Takie oświadczenie otrzymasz od nas podczas realizowania usługi korekty podatkowej. Co ważne, wszystkie dokumenty mogą mieć formę cyfrową czyli skan lub zdjęcie z telefonu.

Ile możesz otrzymać?
Wysokość ulgi zależy od Twojego dochodu i okresu pracy w Holandii. Belastigndienst wypłaca kwoty od 300 do nawet 2800 EUR za każdy rok. Na przykładzie: jeśli pracowałeś 8 miesięcy i zarobłeś 19 000 EURO, to możesz odzyskać około 1600 EUR.

Ile czeka się na wypłatę?
Procedura odwołania i korekty podatkowej zależna jest od zagranicznego urzędu. Na podstawie wysyłanych wniosków przez naszą firmę możemy powiedzieć, że odpowiedź urzędu następuje po około 3-4 miesiącach. Urząd w takim terminie wydaje treść nowej decyzji. Jeśli decyzja jest pozytywna dopiero wtedy zapłacisz nam wynagrodzenie za wykonaną usługę. W przypadku, gdy urząd nie wypłaci zwrotu i wyda decyzję odmowną , nie pobieramy żadnych opłat.

Jak zlecić usługę?
Aby zlecić nam usługę korekty podatkowej w Holandii wystarczy wypełnić prosty formularz online na naszej stronie, załączyć akt urodzenia dziecka i zatwierdzić umowę i regulamin usługi. W kolejnym etapie sprawa trafia na biurko doradcy, który weryfikuje dokumenty i sporządza odwołanie. Nie musisz się obawiać, że będziesz musiał zwracać pieniądze do urzędu. Jesteśmy firmą z ponad 10 letnim doświadczeniem i posiadamy numer BECON jako oficjalny agent podatkowy na terenie Holandii. Dajemy Ci również gwarancję legalności usługi i bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonaną korektę. Nie czekaj i już teraz zawnioskuj online o dodatkowe pieniądze na korektę. Dziękujemy i życzymy pozytywnych decyzji podatkowych!

Sprawdź podobne artykuły o podatkach w Holandii

 

Powrót »
Extra zwrot na dziecko z Holandii - video poradnikExtra zwrot na dziecko z Holandii - video poradnik
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl