Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Praca w Niemczech to często marzenie wielu polaków chcących poprawić swój status finansowy. Sprawdź jak zabrać się za ten temat i jak skutecznie szukać pracy u naszych zachodnich sąsiadów.

Gdzie najlepiej szukać pracy w Niemczech?

Marzysz o wyjeździe do Niemiec i chciałbyś znaleźć tam pracę, ale nie wiesz od czego zacząć i to skutecznie Cię zniechęca? W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę i jakie kroki podjąć, aby rozpocząć pracę u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy to kraj, którego powierzchnia przekracza ponad 350 000 km², a zamieszkuje go ponad 83 miliony ludzi, co daje mu status najbardziej zaludnionego państwa w Unii Europejskiej. Gospodarka w Niemczech bardzo prężnie się rozwija, aż do 2008 niemiecka gospodarka była trzecią co do wielkości na całym świecie. Kraj się rozwija, pracy nie brakuje, jak zatem skutecznie zdobyć satysfakcjonujące stanowisko pracy?

Rekrutacja i doświadczenie - jak znaleźć pracę w Niemczech

Decydując się na wyjazd do Niemiec przez agencję pracy, musisz mieć świadomość, że w pierwszej kolejności czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna. Zależnie od tego, na jakie stanowisko aplikujesz, powinieneś w swoim curriculum vitae (CV), zawrzeć wszystkie niezbędne informację dotyczącego Twojego wykształcenia, znajomości języka niemieckiego bądź angielskiego, czy umiejętności, które posiadasz. To, jak wypadniesz na rozmowie, oraz dołączone dokumenty, zostaną przekazane do firm znajdujących się w Niemczech i po jakimś czasie powinieneś otrzymać odpowiedź. Otrzymanie pozytywnej odpowiedzi wiążę się z koniecznością wypełnienia wszystkich dokumentów, które będą niezbędne podczas Twojego wyjazdu. Ważnym aspektem, który musisz wiedzieć jest to, że agencja w całości opłaca Twój pobyt, dzięki czemu nie musisz martwić się szukaniem dla siebie lokum. Po podjęciu decyzji o wyjeździe, powinieneś otrzymać wszystkie niezbędne informację o Twoim pracodawcy, dokładny adres miejsca pracy i zamieszkania itp. Pamiętaj, aby przed wyjazdem z konkretną agencją dokładnie sprawdzić informację na jej temat w internecie i poczytać opinię innych osób, które również korzystały z jej oferty.

O czym powinieneś pamiętać, zanim wyjedziesz z kraju?

Nigdy nie wyruszaj do pracy przed podpisaniem umowy. Jest to dla Ciebie forma zabezpieczenia. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak dowód osobisty/paszport, czy karta bankomatowa. Warto też zabrać portfel, który wypełniony będzie kwotą około 150 - 200 euro, na wszelki wypadek i na codzienne wydatki, które będziesz miał zanim otrzymasz swoją pierwszą wypłatę. Jeżeli wcześniej pracowałeś już w Niemczech i nie jest to Twój pierwszy wyjazd, to zabierz ze sobą dokumenty ubezpieczeniowe i te, które dotyczą numeru podatkowego. Jeżeli wyjeżdżasz na stanowiska techniczne: na przykład. mechanika samochodowego, hydraulika, czy do pracy na dużym magazynie, to pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie ważne posiadane uprawnienia i certyfikaty, jak na przykład certyfikat na wózki widłowe, które uprawnia Cię do prowadzenia tego typu pojazdów. Ważnym aspektem jest również komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub ewentualnie angielskiego, bo nie we wszystkich zakładach pracują Polacy, którzy wyjaśnią Ci Twoje obowiązki w języku ojczystym. Wymogiem, który musisz spełniać, jest ukończony minimum 18 rok życia.

Zwrot podatku z Niemiec - kto może się o niego starać?

O zwrot podatku z Niemiec może starać się osoba, która pracowała w Niemczech i w tym czasie był jej odprowadzany podatek od przyznanego wynagrodzenia. Rozliczanie z Urzędem Skarbowym może nastąpić do 4 lat wstecz. Co należy zrobić, aby rozliczyć się z podatku? Należy posiadać kartę podatkową, zwaną lohnsteuerbescheinigung, która po 31 grudnia jest wydawana za każdy rok przez pracodawcę lub posiadać miesięczne odcinki z wypłaty za ostatni miesiąc pracy u pracodawcy (jeżeli było ich kilku, to taki dokument wymagany jest od każdego). Na zwrot takiego podatku czeka się od trzech miesięcy do pół roku. Zwrot podatku po pozytywnej decyzji Urzędu Skarbowego, trafia na podany przez nas wcześniej numer konta.

Powrót »
Jak znaleźć pracę w Niemczech? Jak znaleźć pracę w Niemczech?
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
    Zwrot podatku z zagranicy Sochaczew     Zwrot podatku z zagranicy Lębork    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl