Meritum Podatki

Belastigndienst wydał pierwsze decyzje podatkowe za 2019

Początkiem maja urząd rozpoczął wydawanie decyzji podatkowych.

Belastigndienst wydał pierwsze decyzje podatkowe za 2019

Rozliczenie z Belastigndienst

W tym roku urząd Belastingdienst całkiem sprawnie uporał się z pierwszymi decyzjami nierezydentów w Holandii. Otrzymaliśmy już kilkadziesiąt decyzji podatkowych. Dobra informacja jest taka, że kwoty szacowane zgadzają się z kwotami przyznanymi przez holenderską skarbówkę.

Decyzja online

Jako wiodący lider technologiczny w branży wdrożyliśmy możliwość pobrania decyzji w formie online. To ogromne ułatwienie, dzięki czemu nasze usługi świadczone są na jeszcze większym poziomie. Nie musimy czekać na wersję papierową. Nasz system automatycznie wyświetla pobraną decyzję z Holandii, a w przypadku, gdy kwota różni się z kwotą przez nas szacowaną to otrzymujemy alert. Pozwala to szybko reagować na błędne decyzje np. na zaniżone kwoty - i odwołać się do Belastingdienst w terminie ustawowym.

Ile czeka się na zwrot podatku?

Nie dostałeś jeszcze decyzji za 2019? Nie jesteś jednostką. Większość podatników będzie musiała poczekać na swój zwrot minimum 12 miesięcy choć urząd deklaruje, że postara się uporać z decyzjami do lipca, dla zeznań wysłanych do końca marca. Nie wiadomo też jaki wpływ na tempo decyzji będzie miała obecna sytuacja związana z pandemią. Miejmy nadzieję, że wszyscy nasi Klienci otrzymają decyzję szybko i sprawnie.

Pamiętaj o zaświadczeniu o dochodach

Nie zapomnij wysłać do urzędu w Holandii zaświadczenia o dochodach. Jeśli tego nie zrobisz to urząd wyda niekorzystną decyzję podatkową, co może skończyć się dopłatą nawet 540 EUR. Urząd co prawda wzywa do uzupełnienia dokumentacji jednak daje na to krótki termin i lepiej załatwić te formalności sporo wcześniej.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

Jeśli długo czekasz na zwrot podatku z Holandii to warto przeczytać ten artykuł. Może rozwiać Twoje wątpliwości lub skłonić do reakcji i kontaktu z holenderskim Belastigndienst.

Ulga abolicyjna Holandia 2021

Ulga abolicyjna w Holandii i jej likwidacja od 2021. Zobacz ile będziesz dopłacał do podatku w zeznaniu za 2021!

Extra zwrot na dziecko - korekta

Masz dziecko urodzone po 2004 r.? Pracujesz w Holandii? Masz prawo do dodatkowego zwrotu.

Zwrot podatku z Anglii
Rozliczenie Self-Employed

Jeżeli prowadziłeś działalność gospodarczą w Anglii, koniecznie jesteś zobowiązany do złożenia rocznego zeznania podatkowego za okres od 5 kwietnia do 5 kwietnia kolejnego roku podatkowego.

Współpracują z nami: