Meritum Podatki

Belastigndienst wydał pierwsze decyzje podatkowe za 2019

Początkiem maja urząd rozpoczął wydawanie decyzji podatkowych.

Belastigndienst wydał pierwsze decyzje podatkowe za 2019

Rozliczenie z Belastigndienst

W tym roku urząd Belastingdienst całkiem sprawnie uporał się z pierwszymi decyzjami nierezydentów w Holandii. Otrzymaliśmy już kilkadziesiąt decyzji podatkowych. Dobra informacja jest taka, że kwoty szacowane zgadzają się z kwotami przyznanymi przez holenderską skarbówkę.

Decyzja online

Jako wiodący lider technologiczny w branży wdrożyliśmy możliwość pobrania decyzji w formie online. To ogromne ułatwienie, dzięki czemu nasze usługi świadczone są na jeszcze większym poziomie. Nie musimy czekać na wersję papierową. Nasz system automatycznie wyświetla pobraną decyzję z Holandii, a w przypadku, gdy kwota różni się z kwotą przez nas szacowaną to otrzymujemy alert. Pozwala to szybko reagować na błędne decyzje np. na zaniżone kwoty – i odwołać się do Belastingdienst w terminie ustawowym.

Ile czeka się na zwrot podatku?

Nie dostałeś jeszcze decyzji za 2019? Nie jesteś jednostką. Większość podatników będzie musiała poczekać na swój zwrot podatku z Holandii minimum 12 miesięcy, choć urząd deklaruje, że postara się uporać z decyzjami do lipca, dla zeznań wysłanych do końca marca. Nie wiadomo też jaki wpływ na tempo decyzji będzie miała obecna sytuacja związana z pandemią. Miejmy nadzieję, że wszyscy nasi Klienci otrzymają decyzję szybko i sprawnie.

Pamiętaj o zaświadczeniu o dochodach

Nie zapomnij wysłać do urzędu w Holandii zaświadczenia o dochodach. Jeśli tego nie zrobisz to urząd wyda niekorzystną decyzję podatkową, co może skończyć się dopłatą nawet 540 EUR. Urząd co prawda wzywa do uzupełnienia dokumentacji jednak daje na to krótki termin i lepiej załatwić te formalności sporo wcześniej.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.6/5.0
Na podstawie: 11 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Co to jest numer BSN w Holandii (dawny numer sofi) i do czego jest potrzebny?
Co to jest numer BSN w Holandii (dawny numer sofi) i do czego jest potrzebny?

Praktycznie w każdym kraju funkcjonuje specjalny identyfikator pozwalający wyróżnić podatnika i usprawnić załatwianie wszelkich formalności z różnego rodzaju organami administracji publicznej. Nie inaczej jest w Królestwie Niderlandów. Dowiedz się, czym jest numer BSN (dawniej sofinummer) i dlaczego tak ważne jest wyrobienie go po przyjeździe do Holandii.

Co wpływa na wysokość zwrotu podatku z Holandii?
Co wpływa na wysokość zwrotu podatku z Holandii?

Jeśli jesteś legalnie zatrudniony w Holandii, to każdego miesiąca z Twojego wynagrodzenia pobierane są podatki. Pracodawca odprowadza je w Twoim imieniu do urzędu skarbowego. Na koniec roku przygotowujesz zeznanie i rozliczasz się z fiskusem. Daje to szansę na uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku. Co wpływa na jego wysokość?

Jakie są możliwości rozliczenia podatku za wcześniejsze lata?
Jakie są możliwości rozliczenia podatku za wcześniejsze lata?

Wyjazd do Niemiec czy Holandii w celach zarobkowych wiąże się z obowiązkiem odprowadzania podatków do tamtejszych urzędów skarbowych. Po zakończeniu każdego roku podatkowego należy złożyć PIT. Jeśli masz nadpłatę podatku, należy Ci się zwrot. Czy wiesz, że możesz się o niego ubiegać do kilku lat wstecz?

DigiD (czym jest, jak wyrobić, do czego się przydaje)
DigiD w Holandii – czym jest i do czego służy?

DigiD to skrót od Digitale Identiteit, czyli w wolnym tłumaczeniu – cyfrowej tożsamości. Jest to indywidualny login i hasło, dzięki którym będziemy w stanie uzyskać mnóstwo informacji dotyczących naszych podatków i zobowiązań wobec różnych instytucji państwowych w Holandii. Dowiedź się, jak uzyskać DigiD, i czy posiadanie go, jest obowiązkowe.

decyzja Zorgtoeslag 2022 toeslagen
Co to jest Zorgtoeslag 2022 i ile wynosi

Otrzymałeś pismo Verklaring geen privégebruik auto? W tym wpisie wyjaśnimy Ci dlaczego urząd wysłał do Ciebie list i co musisz zrobić, aby nie otrzymać kary.

Extra zwrot na dziecko - korekta

Masz dziecko urodzone po 2004 r.? Pracujesz w Holandii? Masz prawo do dodatkowego zwrotu.

Współpracują z nami: