Meritum Podatki

Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?

W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które mniej lub bardziej precyzyjnie podają szacowany wynik decyzji podatkowej w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Czy warto korzystać z takich narzędzi?

Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?

Zwrot czy dopłata?

Na pewno zastanawiasz się, czy masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Nie masz cierpliwości i czasu wysyłać dokumentów do konkretnej firmy, aby ta dokonała dla Ciebie wstępnej kalkulacji. Lubisz nowoczesność i stawiasz na rozwiązania online. Dlatego wyszukujesz w Google dostępnych kalkulatorów online i decydujesz się na weryfikację kwoty zwrotu na własną rękę. Po wpisaniu danych otrzymujesz wynik: Dopłata podatku. Sprawdzasz dane na drugim kalkulatorze – znowu dopłata, tym razem większa.
Finalnie rezygnujesz z rozliczenia uważając, że dopłata Cię kompletnie nie interesuje i omijasz temat z daleka.

To możliwy scenariusz dla wielu Polaków starających się o zwrot podatku z zagranicy. Okazuje się, że kalkulator, który prezentuje dopłaty nie zawsze ma racje. Dlaczego? Pierwszym powodem jest fakt, że kalkulatory bazują na prostych algorytmach i nie uwzględniają zaawansowanych odliczeń podatkowych np. diety, koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa domowego, przejazdy, koszty leczenia, wydatki na szkołę itd. Kalkulator prezentuje kwotę podstawową bez jakichkolwiek odliczeń.

Drugim powodem są błędnie wpisane dane. Aby mieć pewność co do wyniku trzeba umiejętnie wprowadzić dane w odpowiednie pola. Tutaj nawet 3 dni w okresie pracy za granicą wpływa diametralnie na wynik zwrotu.

Profesjonalna kalkulacja

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują wstępną kalkulację. Jest to niewątpliwie najlepsza forma kalkulacji, która jest alternatywą do samodzielnych obliczeń.

Firma sporządzająca kalkulacje analizuje każdy przypadek osobno, a kwoty nie są liczone przez automat jak w przypadku kalkulatorów online. W przypadkuprofesjonalnej kalkulacji w biurze podatkowej powinniśmy być zapytani o to, czy mamy dzieci, czy mamy żonę, o dokładny okres pracy i koszty poniesione w związkuz pracą za granicą. Dopiero posiadając takie dane można wstępnie obliczać wynik podatkowy.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋

U nas dzieje się to ekspresowo

W Podatkimeritum.pl wprowadziliśmy system wstępnych kalkulacji, które są sporządzane przez biura w całej Polsce. To innowacyjne narzędzie wyróżnia nas na tle konkurentów. Czy wiesz, że w szczycie sezonu, czyli kwietniu wykonujemy ponad 200 kalkulacji na godzinę? Jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani merytorycznie i technologicznie. Wystarczy, że zjawisz się w jednym z naszych biur w Polsce i zlecisz nam wykonanie dedykowanej kalkulacji specjalnie dla Ciebie. Wynik poznasz
już po kilku minutach i na tej podstawie stwierdzisz czy chcesz zlecić nam rozliczenie podatku. Co, jeśli nie będziesz chciał się rozliczać np. przez mało korzystny wynik?

Wtedy przynajmniej masz 100% pewności, że sporządzona kalkulacja jest wiarygodna.

Zachęcamy do skorzystania ze wstępnej kalkulacji w ponad 600 biurach w całej Polsce.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 9 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Na jakim formularzu PIT rozliczyć dochody zagraniczne?

Rozliczenie dochodów uzyskanych za granicą to często wyzwanie dla wielu podatników. Kluczowy jest przede wszystkim wybór odpowiedniego formularza PIT. Jaki dokument jest właściwy, jeśli pracowałeś czy prowadziłeś działalność za granicą? W tym artykule podpowiemy Ci, na jakim formularzu PIT rozliczyć dochody zagraniczne. Rozliczenie dochodów zagranicznych – wszystko, co musisz wiedzieć Rozliczenie dochodów uzyskanych za granicą…

Zmiana rezydencji podatkowej za granicą: co daje i jej dokonać?

Przeprowadzka za granicę wiąże się nie tylko z tym, że zmieniamy miejsce zamieszkania, ale często również status podatkowy. Zmiana rezydencji podatkowej to kluczowy krok dla wielu emigrantów – może przynieść szereg korzyści, ale wiąże się z pewnymi obowiązkami. Czy warto dokonać tej zmiany? Jakie są jej konsekwencje i jak przebiega cały proces? Dowiesz się tego…

Co grozi za nierozliczenie PIT-u z zagranicy?

Każdy podatnik, nawet ten, który uzyskuje dochody za granicą, ma obowiązek prawidłowego rozliczenia się z urzędem skarbowym w Polsce. Często jednak z różnych przyczyn dochodzi do sytuacji, gdy PIT z zagranicy nie jest składany w terminie lub w ogóle jest pomijany. Jakie konsekwencje mogą spotkać osoby, które zaniedbują ten obowiązek? Czy nierozliczenie PIT-u z zagranicy…

Czy w Polsce należy zapłacić podatek od emerytury zagranicznej?

Wielu Polaków, którzy przez lata pracowali za granicą, zastanawia się, jak rozliczyć się z polskim fiskusem po powrocie do kraju i pobieraniu emerytury z zagranicznych systemów emerytalnych. Czy emerytura uzyskana za granicą podlega opodatkowaniu w Polsce? Jakie są zasady i wyjątki od tej reguły? W niniejszym artykule odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące podatków…

Recepta na szybki zwrot podatku z zagranicy

Każdy ma swoją receptę. Jednak może poznasz nasze sposoby na szybki i pewny zwrot podatku?😎

Rozliczenie PIT ZG w Polsce

Pracowałeś za granicą w 2021 roku? Zastanawiasz się czy musisz składać deklarację podatkową w Polsce? Nie tylko Ty masz wątpliwości. W krótkim telegraficznym skrócie postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego warto zadbać o spełnienie formalności przed polskim fiskusem.

Współpracują z nami: