Meritum Podatki

Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?

W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które mniej lub bardziej precyzyjnie podają szacowany wynik decyzji podatkowej w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Czy warto korzystać z takich narzędzi?

Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?

Zwrot czy dopłata?

Na pewno zastanawiasz się, czy masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Nie masz cierpliwości i czasu wysyłać dokumentów do konkretnej firmy, aby ta dokonała dla Ciebie wstępnej kalkulacji. Lubisz nowoczesność i stawiasz na rozwiązania online. Dlatego wyszukujesz w Google dostępnych kalkulatorów online i decydujesz się na weryfikację kwoty zwrotu na własną rękę. Po wpisaniu danych otrzymujesz wynik: Dopłata podatku. Sprawdzasz dane na drugim kalkulatorze – znowu dopłata, tym razem większa.
Finalnie rezygnujesz z rozliczenia uważając, że dopłata Cię kompletnie nie interesuje i omijasz temat z daleka.

To możliwy scenariusz dla wielu Polaków starających się o zwrot podatku z zagranicy. Okazuje się, że kalkulator, który prezentuje dopłaty nie zawsze ma racje. Dlaczego? Pierwszym powodem jest fakt, że kalkulatory bazują na prostych algorytmach i nie uwzględniają zaawansowanych odliczeń podatkowych np. diety, koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa domowego, przejazdy, koszty leczenia, wydatki na szkołę itd. Kalkulator prezentuje kwotę podstawową bez jakichkolwiek odliczeń.

Drugim powodem są błędnie wpisane dane. Aby mieć pewność co do wyniku trzeba umiejętnie wprowadzić dane w odpowiednie pola. Tutaj nawet 3 dni w okresie pracy za granicą wpływa diametralnie na wynik zwrotu.

Profesjonalna kalkulacja

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują wstępną kalkulację. Jest to niewątpliwie najlepsza forma kalkulacji, która jest alternatywą do samodzielnych obliczeń.

Firma sporządzająca kalkulacje analizuje każdy przypadek osobno, a kwoty nie są liczone przez automat jak w przypadku kalkulatorów online. W przypadkuprofesjonalnej kalkulacji w biurze podatkowej powinniśmy być zapytani o to, czy mamy dzieci, czy mamy żonę, o dokładny okres pracy i koszty poniesione w związkuz pracą za granicą. Dopiero posiadając takie dane można wstępnie obliczać wynik podatkowy.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋

U nas dzieje się to ekspresowo

W Podatkimeritum.pl wprowadziliśmy system wstępnych kalkulacji, które są sporządzane przez biura w całej Polsce. To innowacyjne narzędzie wyróżnia nas na tle konkurentów. Czy wiesz, że w szczycie sezonu, czyli kwietniu wykonujemy ponad 200 kalkulacji na godzinę? Jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani merytorycznie i technologicznie. Wystarczy, że zjawisz się w jednym z naszych biur w Polsce i zlecisz nam wykonanie dedykowanej kalkulacji specjalnie dla Ciebie. Wynik poznasz
już po kilku minutach i na tej podstawie stwierdzisz czy chcesz zlecić nam rozliczenie podatku. Co, jeśli nie będziesz chciał się rozliczać np. przez mało korzystny wynik?

Wtedy przynajmniej masz 100% pewności, że sporządzona kalkulacja jest wiarygodna.

Zachęcamy do skorzystania ze wstępnej kalkulacji w ponad 600 biurach w całej Polsce.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 9 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Recepta na szybki zwrot podatku z zagranicy

Każdy ma swoją receptę. Jednak może poznasz nasze sposoby na szybki i pewny zwrot podatku?😎

Rozliczenie PIT ZG w Polsce

Pracowałeś za granicą w 2021 roku? Zastanawiasz się czy musisz składać deklarację podatkową w Polsce? Nie tylko Ty masz wątpliwości. W krótkim telegraficznym skrócie postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego warto zadbać o spełnienie formalności przed polskim fiskusem.

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Po dwóch miesiącach drzwi urzędów skarbowych w końcu zostały otwarte dla petentów.

Emerytura w Polsce z pracy zagranicznej

Emerytura w Polsce z pracy zagranicznej

Temat emerytury w Polsce za pracę zagraniczną jest cały czas bardzo aktualny. Postaraliśmy się zatem aby ten temat wyjaśnić w tym artykule.

Opłaty i podatki za zbieranie grzybów za granicą

Opłaty i podatki za zbieranie grzybów za granicą

Polska to istny raj dla grzybiarzy. Dowiedz się jak ich zbiór wygląda w innych krajach, a także dlaczego grzybiarze z Europy tak ochoczo przyjeżdżają do Polski.

Czym jest rezydencja podatkowa?

Czym jest rezydencja podatkowa?

Jeżeli interesują Cię wszelkie tematy powiązane z rezydencją podatkową przeczytaj z uwagą ten artykuł. Przedstawiamy w nim ten aspekt w pigułce.

Współpracują z nami: