Meritum Podatki

Extra zwrot na dziecko z Holandii - video poradnik

Jest to ulga przyznawana w zależności od Twojego dochodu. Im wyższy dochód tym otrzymasz więcej. Pamiętaj jednak, że Twój dochód rocznie musi przekroczyć około 5 tys EURO, zatem jeśli pracowałeś sezonowo w Holandii np. 3 miesiące to również możesz starać się o ulgę.

Chciałybyśmy w tym filmie wytlumaczyć Ci na czym polega extra zwrot podatku na dziecko z Holandii. Na pewno masz wiele wątpliwości i pytań związanych z tym tematem. Extra zwrot na dziecko to nie nowość. Belastigndienst wypłaca takie zwroty od dawien dawna i właśnie to jest powodem możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy. Czym jest extra zwrot na dziecko? Extra zwrot to nic innego jak ulga podatkowa, o jaką możesz się starać jeśli masz dziecko nie starsze niż 12 lat. W każdym roku podatkowym urząd podatkowy w Holandii określa warunki uzyskania takiej ulgi jak również progi podatkowe. Link do oficjalnej informacji urzędowej: Znajdziesz tutaj

Jest to ulga przyznawana w zależności od Twojego dochodu. Im wyższy dochód tym otrzymasz więcej. Pamiętaj jednak, że Twój dochód rocznie musi przekroczyć około 5 tys EURO, zatem jeśli pracowałeś sezonowo w Holandii np. 3 miesiące to również możesz starać się o ulgę.

Rozliczyłeś się już z podatku? Nadal możesz odzyskać dodatkowe pieniądze.

Nasza usługa to nic innego jak korekta zeznania podatkowego, które złożyłeś za ubiegłe lata. Czy wiesz, że aż 68 % Polaków nie uwzględniło ulgi na dziecko w swoim rozliczeniu podatkowym z Holandii? Dzieje się tak ponieważ biura podatkowe niestety nie mają wystarczającej wiedzy w tym zakresie i nie proponują optymalizacji i dodatkowych ulg Ci przyslugujących. Jeśli jednak rozliczyłeś się za ubiegłe lata i masz pewność, że ulga na dziecko została uwzględniona to nie otrzymasz dodatkowego zwrotu. Korektę możesz złożyć nawet do 5 lat wstecz. Czas na odwołanie od ostatecznej decyzji podatkowej wynosi tylko 6 tygodni jednak nasza firma w legalny sposób potrafi zawnioskować o uznanie ulgi podatkowej nawet po terminie.

Jakie warunki musisz spełnić?

Po pierwsze łączna suma Twojego rocznego dochodu musi przekroczyć 5 tys EURO. Po drugie nie mogłeś wnioskować o ulgę na dziecko za dany rok podatkowy. Jeśli nie wiesz, czy wnioskowałeś o ulgę to bezpłatnie to dla Ciebie zweryfikujemy. Po trzecie Twoje dziecko w danym roku podatkowym nie mogło być starsze niż 12 lat. Po czwarte musisz mieć wspólny adres zamieszkania z dzieckiem. I tutaj ta kwestia wymaga większego rozwinięcia. Pomimo wielu opinii, które znajdziesz na forach internetowych, jeśli Twoje dziecko przebywa w Polsce, a Ty pracujesz w Holandii to nadal możesz wnioskować o ulgę. Twoje dziecko nie musi mieszkać w Holandii.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Najważniejszym dokumentem jest akt urodzenia Twojego dziecka na druku unijnym. Może być to skan dokumentu. Przydatnym ale niekoniecznym dokumentem jest Jaaropgave czyli roczne zestawienie dochodów od Twojego pracodawcy w Holandii. Urząd także może wymagać specjalnego oświadczenia o wspólnym zamieszkaniu z dzieckiem. Takie oświadczenie otrzymasz od nas podczas realizowania usługi korekty podatkowej. Co ważne, wszystkie dokumenty mogą mieć formę cyfrową czyli skan lub zdjęcie z telefonu.

Ile możesz otrzymać?

Wysokość ulgi zależy od Twojego dochodu i okresu pracy w Holandii. Belastigndienst wypłaca kwoty od 300 do nawet 2800 EUR za każdy rok. Na przykładzie: jeśli pracowałeś 8 miesięcy i zarobłeś 19 000 EURO, to możesz odzyskać około 1600 EUR.

Ile czeka się na wypłatę?

Procedura odwołania i korekty podatkowej zależna jest od zagranicznego urzędu. Na podstawie wysyłanych wniosków przez naszą firmę możemy powiedzieć, że odpowiedź urzędu następuje po około 3-4 miesiącach. Urząd w takim terminie wydaje treść nowej decyzji. Jeśli decyzja jest pozytywna dopiero wtedy zapłacisz nam wynagrodzenie za wykonaną usługę. W przypadku, gdy urząd nie wypłaci zwrotu i wyda decyzję odmowną , nie pobieramy żadnych opłat.

Jak zlecić usługę?

Aby zlecić nam usługę korekty podatkowej w Holandii wystarczy wypełnić prosty formularz online na naszej stronie, załączyć akt urodzenia dziecka i zatwierdzić umowę i regulamin usługi. W kolejnym etapie sprawa trafia na biurko doradcy, który weryfikuje dokumenty i sporządza odwołanie. Nie musisz się obawiać, że będziesz musiał zwracać pieniądze do urzędu. Jesteśmy firmą z ponad 10 letnim doświadczeniem i posiadamy numer BECON jako oficjalny agent podatkowy na terenie Holandii. Dajemy Ci również gwarancję legalności usługi i bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonaną korektę. Nie czekaj i już teraz zawnioskuj online o dodatkowe pieniądze na korektę. Dziękujemy i życzymy pozytywnych decyzji podatkowych!

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 2 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Co to jest numer BSN w Holandii (dawny numer sofi) i do czego jest potrzebny?
Co to jest numer BSN w Holandii (dawny numer sofi) i do czego jest potrzebny?

Praktycznie w każdym kraju funkcjonuje specjalny identyfikator pozwalający wyróżnić podatnika i usprawnić załatwianie wszelkich formalności z różnego rodzaju organami administracji publicznej. Nie inaczej jest w Królestwie Niderlandów. Dowiedz się, czym jest numer BSN (dawniej sofinummer) i dlaczego tak ważne jest wyrobienie go po przyjeździe do Holandii.

Co wpływa na wysokość zwrotu podatku z Holandii?
Co wpływa na wysokość zwrotu podatku z Holandii?

Jeśli jesteś legalnie zatrudniony w Holandii, to każdego miesiąca z Twojego wynagrodzenia pobierane są podatki. Pracodawca odprowadza je w Twoim imieniu do urzędu skarbowego. Na koniec roku przygotowujesz zeznanie i rozliczasz się z fiskusem. Daje to szansę na uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku. Co wpływa na jego wysokość?

Jakie są możliwości rozliczenia podatku za wcześniejsze lata?
Jakie są możliwości rozliczenia podatku za wcześniejsze lata?

Wyjazd do Niemiec czy Holandii w celach zarobkowych wiąże się z obowiązkiem odprowadzania podatków do tamtejszych urzędów skarbowych. Po zakończeniu każdego roku podatkowego należy złożyć PIT. Jeśli masz nadpłatę podatku, należy Ci się zwrot. Czy wiesz, że możesz się o niego ubiegać do kilku lat wstecz?

DigiD (czym jest, jak wyrobić, do czego się przydaje)
DigiD w Holandii – czym jest i do czego służy?

DigiD to skrót od Digitale Identiteit, czyli w wolnym tłumaczeniu – cyfrowej tożsamości. Jest to indywidualny login i hasło, dzięki którym będziemy w stanie uzyskać mnóstwo informacji dotyczących naszych podatków i zobowiązań wobec różnych instytucji państwowych w Holandii. Dowiedź się, jak uzyskać DigiD, i czy posiadanie go, jest obowiązkowe.

decyzja Zorgtoeslag 2022 toeslagen
Co to jest Zorgtoeslag 2022 i ile wynosi

Otrzymałeś pismo Verklaring geen privégebruik auto? W tym wpisie wyjaśnimy Ci dlaczego urząd wysłał do Ciebie list i co musisz zrobić, aby nie otrzymać kary.

Extra zwrot na dziecko - korekta

Masz dziecko urodzone po 2004 r.? Pracujesz w Holandii? Masz prawo do dodatkowego zwrotu.

Współpracują z nami: