Meritum Podatki

Jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku z Holandii?

Dowiedz się czym jest i jak możesz wystąpić o zwrot podatku z Holandii. To tylko 3 kroki, które mogą dać Ci nawet 2800 EUR dodatkowych pieniędzy.

Jak odzyskać podatek z Holandii

Jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku z Holandii?

Pracując za granicą, masz świetną okazję, aby w wolnym czasie pozwiedzać lokalne zabytki i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Poznajesz także lokalne obyczaje i smaki miejscowej kuchni. Jednak życie za granicą to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki, chociażby te podatkowe. Co warto wiedzieć o podatkach i jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku z Holandii?

Masz numer BSN? Będzie łatwiej

Jeśli legnie pracujesz lub pracowałeś na ternie Holandii i masz własny Het burgerservicenummer (BSN), to szybciej uzyskasz zwrot nadpłaconego podatku. Numer wydaje się w celach informacyjnych wszystkim osobom, które mieszkają oraz pracują na terenie Holandii. BSN ułatwi Ci załatwienie spraw urzędowych, w tym zwrotu podatku z Holandii.

Skąd się bierze nadpłata?

Zgodnie z obowiązującym prawem pracodawca pobiera z Twojej wypłaty zaliczkę na poczet podatku i przekazuje ją do urzędu skarbowego. W sytuacji, gdy w rocznym rozliczeniu pojawi się nadpłata, przysługuje Ci zwrot tych pieniędzy.

Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii?

Z wnioskiem do skarbówki możesz wystąpić samodzielnie. Czasami zdarza się jednak, że pojawiają się bariery. Prawo bywa mocno skomplikowane i można się w tym wszystkim pogubić. Innym razem przeszkodą może być język. Urzędnik ma też prawo zadzwonić do Ciebie, aby uzupełnić informację. Nie wszyscy są w stanie sobie z tym poradzić.

Nie musisz martwić się tym, że nie uda Ci się przeskoczyć wszystkich tych barier. Pieniądze odzyskasz w prosty sposób, a przy tym nie będziesz przejmować się większością formalności i kontaktem z urzędnikami. Jak to możliwe?

Tak jak Ty doskonale znasz się na swojej branży, tak nasi specjaliści znają się na kwestiach podatkowych w Holandii. Po Twojej stronie jest dostarczenie dokumentów i uzupełnienie dokumentacji, w czym też Ci pomożemy. W następnym kroku przejmujemy na siebie kontakt ze skarbówką i na bieżąco informujemy Cię o postępach w sprawie. Dzięki temu nie musisz rozmawiać z urzędnikami i masz wszystko pod kontrolą. Zostaw kontakt – oddzwonimy i dowiesz się, co zyskasz dzięki współpracy z nami.

Zwrot podatku możesz dostać nawet w 30 dni. Jednak średni czas oczekiwania wynosi około 6 miesięcy.

Jakich dokumentów potrzebujesz, aby uzyskać zwrot podatki z Holandii?

Zeznanie podatkowe to komplet dokumentów, który wysyłasz do skarbówki. Wszelkie braki i nieprawidłowości wydłużają proces rozliczenia. Z naszą pomocą skompletujesz całość raz, a dobrze, aby możliwie szybko otrzymać swoje pieniądze. Od czego zacząć?

Twój pracodawca powinien dostarczyć Ci karty podatkowe Jaaropgave lub Jaaropgaaf. Jeśli nie masz tych dokumentów, podatek rozliczysz na podstawie odcinka z wypłaty, czyli tzw. Salarisa.

Do kompletu potrzebna będzie kopia paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązkowym dokumentem jest także zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego. Jest to ujednolicony druk, respektowany zarówno przez Ministerstwo Finansów, jak i niderlandzki Belastingdienst, więc nie ma problemów z jego załatwieniem.

Jeśli rozliczasz się z małżonkiem, który nie ma numeru BSN, do zeznania będzie trzeba dołączyć:

  • akt ślubu;
  • zaświadczenie o zameldowaniu;
  • ksero dowodu osobistego małżonki lub kopię paszportu;
  • ksero rozliczenia PIT w Polsce małżonka lub pisemne oświadczenie, o tym, że małżonek nie osiągnął dochodu w danym roku podatkowym.

Do kompletu brakuje wniosków, które znajdziesz w placówkach urzędów skarbowych na terenie Holandii lub na stronie internetowej skarbówki. Pamiętaj, że możemy Ci pomóc w przygotowaniu formalności. Dlaczego warto?

Zwrot nadpłaconego podatku z Holandii z Podatkimeritum.pl

Jesteśmy  najlepiej ocenianią firmą w Polsce wspierającą klientów w odzyskaniu podatków z Holandii. Pomagamy w wypełnieniu formularzy i dokumentów. Pozwala to uniknąć błędów i skraca czas do otrzymania zwrotu. Nie musisz przejmować się kontaktem z urzędem skarbowym, bo przejmujemy ten ciężar na siebie. Na bieżąco dostajesz informacje o statusie swojej sprawy. Finalnie dostajesz zwrot podatku z Holandii, który w całości jest do Twojej dyspozycji.

Chcesz poznać dodatkowe korzyści ze współpracy z Podatkimeritum? Zostaw wiadomość, oddzwonimy.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.8/5.0
Na podstawie: 8 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Co nowego w podatkach? Najważniejsze zmiany w niemieckim systemie podatkowym w 2023 roku
Co nowego w podatkach? Najważniejsze zmiany w niemieckim systemie podatkowym w 2023 roku

Jak co roku, w niemieckim systemie podatkowym doszło do wielu zmian. Sporo z nich korzystnie wpłynie na portfele podatników, dlatego warto zaznajomić się nowymi stawkami i obowiązującymi przepisami. Od 1 stycznia 2023 obowiązuje między innymi wyższa kwota wolna od podatku oraz ryczałt pracowniczy związany z kosztami uzyskania dochodu. Zapraszamy na szybki przegląd informacji o zmianach w systemie podatkowym w Niemczech.

Gdzie i jak wyrobić numer BSN w Holandii?
Gdzie i jak wyrobić numer BSN w Holandii?

W Holandii funkcjonuje indywidualny numer identyfikacyjny BSN, który jest używany do celów społecznych i podatkowych. Nadawany jest zarówno obywatelom, jak i obcokrajowcom. Jest on niezbędny do podjęcia pracy, a także załatwienia wielu formalności z urzędem skarbowym i innymi organami administracji publicznej. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak i gdzie wyrobić numer BSN w Holandii.

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

W przypadku każdej tymczasowej pracy za granicą mogą pojawić się trudności związane z rozliczeniami podatkowymi. Jedną z nich jest długi czas oczekiwania na decyzję i pieniądze. Chcesz dowiedzieć się ile się czeka na zwrot podatku z Holandii oraz czy można ten proces przyspieszyć? Zapraszamy do lektury!

Rejestracja konta bankowego w Holandii

Oczekujesz miesiącami na zwrot podatku? Nie jesteś jedyny.

Jak znaleźć pracę w Holandii?
Jak znaleźć pracę w Holandii?

W ostatnich latach widać wśród polaków stałe zainteresowanie pracę w Holandii. Dowiedz się więcej jak znaleźć pracę w Holandii i z czym ona się wiążę.

Jak uzyskać Kinderbijslag? Holandia i jej zasiłek rodzinny
Jak uzyskać Kinderbijslag? Holandia i jej zasiłek rodzinny

Jeżeli interesuje Cię temat Kinderbijslag w Holandii to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasz poniższy artykuł dotyczy właśnie tematu związanego z zasiłkiem rodzinnym w Holandii.

Współpracują z nami: