Meritum Podatki

Jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku z Holandii?

Pracując za granicą, masz świetną okazję, aby w wolnym czasie pozwiedzać lokalne zabytki i uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Poznajesz także lokalne obyczaje i smaki miejscowej kuchni. Jednak życie za granicą to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki, chociażby te podatkowe. Co warto wiedzieć o podatkach i jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku z Holandii?

Masz numer BSN? Będzie łatwiej

Jeśli legnie pracujesz lub pracowałeś na ternie Holandii i masz własny Het burgerservicenummer (BSN), to szybciej uzyskasz zwrot nadpłaconego podatku. Numer wydaje się w celach informacyjnych wszystkim osobom, które mieszkają oraz pracują na terenie Holandii. BSN ułatwi Ci załatwienie spraw urzędowych, w tym zwrotu podatku.

Skąd się bierze nadpłata?

Zgodnie z obowiązującym prawem pracodawca pobiera z Twojej wypłaty zaliczkę na poczet podatku i przekazuje ją do urzędu skarbowego. W sytuacji, gdy w rocznym rozliczeniu pojawi się nadpłata, przysługuje Ci zwrot tych pieniędzy.

Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii?

Z wnioskiem do skarbówki możesz wystąpić samodzielnie. Czasami zdarza się jednak, że pojawiają się bariery. Prawo bywa mocno skomplikowane i można się w tym wszystkim pogubić. Innym razem przeszkodą może być język. Urzędnik ma też prawo zadzwonić do Ciebie, aby uzupełnić informację. Nie wszyscy są w stanie sobie z tym poradzić.

Nie musisz martwić się tym, że nie uda Ci się przeskoczyć wszystkich tych barier. Pieniądze odzyskasz w prosty sposób, a przy tym nie będziesz przejmować się większością formalności i kontaktem z urzędnikami. Jak to możliwe?

Tak jak Ty doskonale znasz się na swojej branży, tak nasi specjaliści znają się na kwestiach podatkowych w Holandii. Po Twojej stronie jest dostarczenie dokumentów i uzupełnienie dokumentacji, w czym też Ci pomożemy. W następnym kroku przejmujemy na siebie kontakt ze skarbówką i na bieżąco informujemy Cię o postępach w sprawie. Dzięki temu nie musisz rozmawiać z urzędnikami i masz wszystko pod kontrolą. Zostaw kontakt – oddzwonimy i dowiesz się, co zyskasz dzięki współpracy z nami. 

Zwrot podatku możesz dostać nawet w 30 dni. Jednak średni czas oczekiwania wynosi około 6 miesięcy.

Jakich dokumentów potrzebujesz, aby uzyskać zwrot podatki z Holandii?

Zeznanie podatkowe to komplet dokumentów, który wysyłasz do skarbówki. Wszelkie braki i nieprawidłowości wydłużają proces rozliczenia. Z naszą pomocą skompletujesz całość raz, a dobrze, aby możliwie szybko otrzymać swoje pieniądze. Od czego zacząć?

Twój pracodawca powinien dostarczyć Ci karty podatkowe Jaaropgave lub Jaaropgaaf. Jeśli nie masz tych dokumentów, podatek rozliczysz na podstawie odcinka z wypłaty, czyli tzw. Salarisa.

Do kompletu potrzebna będzie kopia paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązkowym dokumentem jest także zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego. Jest to ujednolicony druk, respektowany zarówno przez Ministerstwo Finansów, jak i niderlandzki Belastingdienst, więc nie ma problemów z jego załatwieniem.

Jeśli rozliczasz się z małżonkiem, który nie ma numeru BSN, do zeznania będzie trzeba dołączyć:

  • akt ślubu;
  • zaświadczenie o zameldowaniu;
  • ksero dowodu osobistego małżonki lub kopię paszportu;
  • ksero rozliczenia PIT w Polsce małżonka lub pisemne oświadczenie, o tym, że małżonek nie osiągnął dochodu w danym roku podatkowym.

Do kompletu brakuje wniosków, które znajdziesz w placówkach urzędów skarbowych na terenie Holandii lub na stronie internetowej skarbówki. Pamiętaj, że możemy Ci pomóc w przygotowaniu formalności. Dlaczego warto?

Zwrot nadpłaconego podatku z Holandii z Podatkimeritum.pl

Jesteśmy  najlepiej ocenianią firmą w Polsce wspierającą klientów w odzyskaniu podatków z Holandii. Pomagamy w wypełnieniu formularzy i dokumentów. Pozwala to uniknąć błędów i skraca czas do otrzymania zwrotu. Nie musisz przejmować się kontaktem z urzędem skarbowym, bo przejmujemy ten ciężar na siebie. Na bieżąco dostajesz informacje o statusie swojej sprawy. Finalnie dostajesz zwrot podatku z Holandii, który w całości jest do Twojej dyspozycji.

 

Chcesz poznać dodatkowe korzyści ze współpracy z Podatkimeritum? Zostaw wiadomość, oddzwonimy.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.8/5.0
Na podstawie: 8 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

Jeśli długo czekasz na zwrot podatku z Holandii to warto przeczytać ten artykuł. Może rozwiać Twoje wątpliwości lub skłonić do reakcji i kontaktu z holenderskim Belastigndienst.

Rejestracja konta bankowego w Holandii

Oczekujesz miesiącami na zwrot podatku? Nie jesteś jedyny.

Jak znaleźć pracę w Holandii?
Jak znaleźć pracę w Holandii?

W ostatnich latach widać wśród polaków stałe zainteresowanie pracę w Holandii. Dowiedz się więcej jak znaleźć pracę w Holandii i z czym ona się wiążę.

Jak uzyskać Kinderbijslag? Holandia i jej zasiłek rodzinny
Jak uzyskać Kinderbijslag? Holandia i jej zasiłek rodzinny

Jeżeli interesuje Cię temat Kinderbijslag w Holandii to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasz poniższy artykuł dotyczy właśnie tematu związanego z zasiłkiem rodzinnym w Holandii.

Podatkimeritum.pl w RTL Holandia

Dnia 3 maja 2021 mieliśmy okazję wypowiedzieć się w głównym wydaniu wiadomości RTL o 19:30 w Holandii. Problem dotyczy ulgi na dziecko i braku przepisów, które by konkretnie pozwalały na określenie praw do ulg w przypadku, gdy partner podatkowy zamieszkuje poza Holandią i nie posiada numeru BSN.

Pisma po polsku z Belastingdienst

Urząd holenderski wzywa do wysłania zaświadczenia o dochodach.

Współpracują z nami: