Podatki Meritum » Blog » Jak wybrać zaświadczenie UE EOG i jak należy je wypełnić
Zaświadczenie UE/EOG z polskiego Urzędu Skarbowego to ważny dokument do rozliczenia podatku z Niemiec. Rozliczenie podatku z Niemiec to proces, który wymaga odpowiedniej dokumentacji, a jednym z kluczowych dokumentów jest zaświadczenie UE/EOG. W tym artykule omówimy, czym jest to zaświadczenie, jakie informacje zawiera i jak można je pozyskać z polskiego Urzędu Skarbowego. Czym jest zaświadczenie…
to ważny dokument do rozliczenia podatku z Niemiec.
Rozliczenie podatku z Niemiec to proces, który wymaga odpowiedniej dokumentacji, a jednym z kluczowych dokumentów jest zaświadczenie UE/EOG. W tym artykule omówimy, czym jest to zaświadczenie, jakie informacje zawiera i jak można je pozyskać z polskiego Urzędu Skarbowego.
Zaświadczenie UE/EOG (Bescheinigung EU-EWR) to istotny dokument, który jest niezbędny przy rozliczeniach podatkowych osób pracujących w Niemczech i zameldowanych w Polsce. Ten dokument jest dołączony do deklaracji podatkowej, składanej w niemieckim urzędzie skarbowym (Finanzamt). Za jego pomocą można udokumentować dochody osiągnięte za granicą, w tym w Polsce.
Głównym celem zaświadczenia UE/EOG jest wykazanie niemieckiemu urzędowi skarbowemu dochodów uzyskanych za granicą, w Polsce. Osoby pracujące w Niemczech, które jednocześnie mają dochody w Polsce, muszą dostarczyć ten dokument, aby uniknąć podwójnego opodatkowania. Dokładne wskazanie źródła dochodów jest kluczowe, ponieważ niemiecki urząd skarbowy użyje tych informacji do obliczenia właściwej stawki podatku
Skontaktuj się z nami!
DARMOWA WYCENA👋Złóż poprawną deklarację podatkową:
W pierwszej kolejności musisz złożyć poprawną deklarację podatkową w polskim Urzędzie Skarbowym, w której wykazujesz swoje dochody, zarówno te w Polsce, jak i za granicą.
Złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia:
Wraz z deklaracją podatkową, musisz złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o wysokości dochodów. Pamiętaj, że zaświadczenie to nie zostanie wydane na standardowym urzędowym druku, ale na specjalnym formularzu UE/EOG. Za jego wydanie obowiązuje opłata skarbowa, która na dzień dzisiejszy wynosi 17 PLN.
Uregulowanie opłaty skarbowej:
Opłatę skarbową za wydanie zaświadczenia UE/EOG można uregulować poprzez przelew na wskazane konto Urzędu Skarbowego.
Średnia ocena:
4.7/5.0
Na podstawie:
4 opinii
Minijob i ubezpieczenie zdrowotne: kluczowe informacje dla pracujących w Niemczech Minijob jest popularnym wyborem wśród mieszkańców Niemiec, w tym studentów, emerytów, czy osób otrzymujących zasiłek obywatelski, jako sposób na poprawę ich sytuacji finansowej. Jednak ważnym aspektem jest kwestia ubezpieczenia zdrowotnego w ramach tego typu zatrudnienia. Ważne jest, aby pamiętać, że zatrudnienie w formie Minijob nie…
Rozwód jest procesem, który zawsze generuje koszty. Jednakże, masz wpływ na ich minimalizację. Poznanie sposobów obliczania kosztów rozwodu w Niemczech i identyfikacja elementów podlegających redukcji mogą być kluczowe. Dowiedz się więcej z tego artykułu, jak ograniczyć wydatki związane z rozwodem i osiągnąć wyniki dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. Koszty Rozwodu w Niemczech – Podstawowe Fakty…
Jak skutecznie zmniejszyć podatek od spadku? Gdy dochodzi do dziedziczenia, konieczne jest zapłacenie podatku od spadku. Istnieje jednak kilka metod, aby ten podatek zmniejszyć, na przykład przez darowizny dokonywane za życia. Oto kilka wskazówek, jak to zrealizować i jakie ulgi podatkowe są dostępne. Oszczędzanie na Podatku od Spadku: Różne Metody Zasadniczo, lepiej jest obdarowywać niż…
Ekstra wynagrodzenie z pracy. Aż do 480 euro rocznie Dodatkowe fundusze od pracodawcy w Niemczech. Jeżeli jesteś osobą pracującą od jakiegoś czasu, prawdopodobnie słyszałeś już o świadczeniach kapitałowych (VL lub VwL). Dla niektórych osób ta kwestia może być jednak zupełnie obca. VL to atrakcyjne, dodatkowe środki finansowe od pracodawcy, które można wykorzystać do zbudowania pewnej…
Aktualne informacje o dochodach w Niemczech w 2023 roku oraz wyjaśnienie przyczyn ich niskiego poziomu. Zatrudnienie w Niemczech -różnice między wynagrodzeniem brutto a netto. W roku 2023, minimalna stawka godzinowa w Niemczech to 12 euro brutto, co przekłada się na miesięczne zarobki na poziomie 1980 euro. Istotne jest, by mieć świadomość, że negocjacje wynagrodzeń w…
Unikanie odpowiedzialności za zadłużenie odziedziczone po zmarłym w Niemczech Zadłużenie po zmarłej osobie może być sporym obciążeniem dla spadkobierców. Aby nie stać się odpowiedzialnym za te zobowiązania, kluczowe jest podjęcie szybkich i świadomych decyzji. Kiedy przychodzi do dziedziczenia długów, istnieje kilka rodzajów zobowiązań, które mogą być przeniesione na spadkobierców. Są to na przykład: zadłużenia kontraktowe,…
Współpracują z nami: