Meritum Podatki

Jak znaleźć pracę w Belgii?

W Belgii możesz dostać pracę zarówno na wysokim, kierowniczym stanowisku, jak i wyjechać na przykład na okres wakacyjny - do pracy dorywczej.

Jak znaleźć pracę w Belgii?

Dlaczego warto pracować w Belgii?

Belgia to kraj, który mieści się w zachodniej części Europy, w południowych Niderlandach. Jest jednym z najlepiej rozwiniętych państw w Europie, gdzie PKB wynosi aż 254 mld euro. To państwo o powierzchni 30 688 km², które zamieszkuje 11.35 miliona mieszkańców. Belgia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego jest idealnym miejscem, aby móc rozpocząć pracę.

Jak znaleźć pracę w Belgii?

Znaczące wzrosty płacy minimalnej (od początku 2019 roku wzrosły do 1593,80 euro), powodują, że Belgia staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla emigrantów, którzy szukają wysokiego zarobku. W Belgii możesz dostać pracę zarówno na wysokim, kierowniczym stanowisku, jak i wyjechać na przykład na okres wakacyjny - do pracy dorywczej (zbieranie owoców, praca na magazynie lub szklarni itp.). Jeżeli zależy Ci na znalezieniu pracy w konkretnej branży, musisz się odpowiednio przygotować. Weź ze sobą CV i list motywacyjny (oczywiście w języku angielskim) oraz wszystkie certyfikaty i uprawnienia, które świadczą o Twoich umiejętnościach. Jeżeli skończyłeś studia, dyplom ich ukończenia również może Ci się przydać, gdy pracodawca zapyta o niego na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo ważnym aspektem podczas wyjazdu do Belgii jest znajomość języków obcych - zwłaszcza języka angielskiego. Decydując się na wyjazd do Belgii warto również poznać języki niderlandzki oraz francuski. Oczywiście nie każda praca wymaga perfekcyjnej znajomości języka, natomiast ułatwi Ci on komunikację nawet podczas zwykłych, codziennych zakupów w sklepie.

Gdzie szukać pracy w Belgii?

Przejrzyj dostępne w internecie portale ogłoszeniowe oraz grupy na portalach społecznościowych. Bardzo często ludzie wystawiają tam ogłoszenia o pracę, gdyż sami już tam pracują, a wiedzą, że firma szuka nowych pracowników. Jeżeli na portalach i w internecie nie możesz znaleźć niczego sensownego, to skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji pracy. Są to miejsca, które posiadają gotowe propozycję współpracy i są w stanie znaleźć dla Ciebie ofertę, zgodnie z posiadanym przez Ciebie wykształceniem czy umiejętnościami. Zanim jednak w ciemno podpiszesz umowę z konkretną agencją, to warto poczytać na jej temat opinie innych użytkowników w internecie oraz sprawdzić, czy znajduję się ona w OKAPie i NNBU, gdyż są to organizacje, które zajmują się kontrolą agencji pracy, na przykład sprawdzaniem, czy pracownicy są zatrudniani zgodnie z obowiązującym prawem.

Zwrot podatku z Belgii - komu się należy?

Zwrot podatku z Belgii należy się każdemu pracownikowi, który pracował na terenie kraju w legalny sposób, odpowiednio zatrudniony. Należy pamiętać, że każda osoba, ma obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym. Do otrzymania zwrotu, jedyne co będziesz potrzebować, to kartę podatkową Fiche, którą otrzymasz od swojego pracodawcy oraz zaświadczenie EOG. Kiedy możesz się spodziewać zwrotu podatku z Belgii? Termin jego uzyskania zależy od daty złożenia naszego zeznania podatkowego i prawidłowego wypełnienia dokumentów.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋
gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.6/5.0
Na podstawie: 2 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Podatek w Belgii – jakie zapłacimy stawki podatku dochodowego?

Podatek w Belgii – jakie zapłacimy stawki podatku dochodowego?

Pomimo że Belgia nie jest najpopularniejszym kierunkiem wyjazdu Polaków za pracą, to ten niewielki kraj ma bardzo wiele do zaoferowania. Nie trzeba załatwiać dużo formalności, aby podjąć zatrudnienie, jedno z najwyższych minimalnych wynagrodzeń w Europie czy świetna lokalizacja – to wszystko zachęca. Jedyną przeszkodą mogą być wysokie opłaty – czy rzeczywiście w Belgii znajdziemy jedne z najwyższych podatków? O tym w dzisiejszym wpisie.

Jak uzyskać maksymalny zwrot podatku z Belgii?

Pracowałeś w Belgii? Chcesz odzyskać podatek? W naszej pigułce przedstawiliśmy najważniejsze aspekty związane z zwrotem podatku z Belgii.

Dopłaty podatku w Belgii - automatyczne decyzje podatkowe

Dopłaty podatku w Belgii - automatyczne decyzje podatkowe

Czy dostałeś niekorzystną decyzję podatkową z Belgii, a nie składałeś zeznania podatkowego? Urząd FOD w Belgii wydaje automatyczne decyzje podatkowe. Jest grubo - nawet 4000 EUR dopłaty.

Kwota wolna od podatku w Belgii

Kwota wolna od podatku w Belgii

Jeżeli interesuje Cię kwota wolna od podatku w Belgii to nasz poradnik będzie dla Ciebie doskonałą kopalnią wiedzy. Dowiedz się więcej na temat kwoty wolnej od podatku w Belgii.

Współpracują z nami: