Meritum Podatki

Jak znaleźć pracę w Belgii?

W Belgii możesz dostać pracę zarówno na wysokim, kierowniczym stanowisku, jak i wyjechać na przykład na okres wakacyjny - do pracy dorywczej.

Jak znaleźć pracę w Belgii?

Dlaczego warto pracować w Belgii?

Belgia to kraj, który mieści się w zachodniej części Europy, w południowych Niderlandach. Jest jednym z najlepiej rozwiniętych państw w Europie, gdzie PKB wynosi aż 254 mld euro. To państwo o powierzchni 30 688 km², które zamieszkuje 11.35 miliona mieszkańców. Belgia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego jest idealnym miejscem, aby móc rozpocząć pracę.

Jak znaleźć pracę w Belgii?

Znaczące wzrosty płacy minimalnej (od początku 2019 roku wzrosły do 1593,80 euro), powodują, że Belgia staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla emigrantów, którzy szukają wysokiego zarobku. W Belgii możesz dostać pracę zarówno na wysokim, kierowniczym stanowisku, jak i wyjechać na przykład na okres wakacyjny - do pracy dorywczej (zbieranie owoców, praca na magazynie lub szklarni itp.). Jeżeli zależy Ci na znalezieniu pracy w konkretnej branży, musisz się odpowiednio przygotować. Weź ze sobą CV i list motywacyjny (oczywiście w języku angielskim) oraz wszystkie certyfikaty i uprawnienia, które świadczą o Twoich umiejętnościach. Jeżeli skończyłeś studia, dyplom ich ukończenia również może Ci się przydać, gdy pracodawca zapyta o niego na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo ważnym aspektem podczas wyjazdu do Belgii jest znajomość języków obcych - zwłaszcza języka angielskiego. Decydując się na wyjazd do Belgii warto również poznać języki niderlandzki oraz francuski. Oczywiście nie każda praca wymaga perfekcyjnej znajomości języka, natomiast ułatwi Ci on komunikację nawet podczas zwykłych, codziennych zakupów w sklepie.

Gdzie szukać pracy w Belgii?

Przejrzyj dostępne w internecie portale ogłoszeniowe oraz grupy na portalach społecznościowych. Bardzo często ludzie wystawiają tam ogłoszenia o pracę, gdyż sami już tam pracują, a wiedzą, że firma szuka nowych pracowników. Jeżeli na portalach i w internecie nie możesz znaleźć niczego sensownego, to skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji pracy. Są to miejsca, które posiadają gotowe propozycję współpracy i są w stanie znaleźć dla Ciebie ofertę, zgodnie z posiadanym przez Ciebie wykształceniem czy umiejętnościami. Zanim jednak w ciemno podpiszesz umowę z konkretną agencją, to warto poczytać na jej temat opinie innych użytkowników w internecie oraz sprawdzić, czy znajduję się ona w OKAPie i NNBU, gdyż są to organizacje, które zajmują się kontrolą agencji pracy, na przykład sprawdzaniem, czy pracownicy są zatrudniani zgodnie z obowiązującym prawem.

Zwrot podatku z Belgii - komu się należy?

Zwrot podatku z Belgii należy się każdemu pracownikowi, który pracował na terenie kraju w legalny sposób, odpowiednio zatrudniony. Należy pamiętać, że każda osoba, ma obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym. Do otrzymania zwrotu, jedyne co będziesz potrzebować, to kartę podatkową Fiche, którą otrzymasz od swojego pracodawcy oraz zaświadczenie EOG. Kiedy możesz się spodziewać zwrotu podatku z Belgii? Termin jego uzyskania zależy od daty złożenia naszego zeznania podatkowego i prawidłowego wypełnienia dokumentów.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.6/5.0
Na podstawie: 2 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Dopłaty podatku w Belgii - automatyczne decyzje podatkowe

Czy dostałeś niekorzystną decyzję podatkową z Belgii, a nie składałeś zeznania podatkowego? Urząd FOD w Belgii wydaje automatyczne decyzje podatkowe. Jest grubo - nawet 4000 EUR dopłaty.

Recepta na szybki zwrot podatku z zagranicy

Każdy ma swoją receptę. Jednak może poznasz nasze sposoby na szybki i pewny zwrot podatku?😎

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

Jeśli długo czekasz na zwrot podatku z Holandii to warto przeczytać ten artykuł. Może rozwiać Twoje wątpliwości lub skłonić do reakcji i kontaktu z holenderskim Belastigndienst.

Ulga abolicyjna Holandia 2022

Ulga abolicyjna w Holandii i jej likwidacja od 2021. Zobacz ile będziesz dopłacał do podatku w zeznaniu za 2021!

Współpracują z nami: