Meritum Podatki

Nowe konto w Belastingdienst

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Dostałeś prośbę z Belastingdienst o zgłoszenie konta?

Zapoznaj się z instrukcją postępowania w przypadku rejestracji konta.

W związku ze zmianami procedur dotyczących wydawania dyspozycji przelewów holenderski urząd skarbowy przesyła do podatników pismo (zazwyczaj w dwóch wersjach językowych: holenderskiej oraz angielskiej), w którym informuje o zmianach ustawowo wchodzących w życie od 1 lipca 2015. W liście Belastingdienst prosi o podanie nr rachunku bankowego, który zostanie zarejestrowany w systemie urzędu, a następnie wykorzystany w przypadku przelewów świadczeń, zwrotów podatku, dodatków do ubezpieczenia zdrowotnego itp. Ponadto aby holenderski urząd sukcesywnie zarejestrował twój nr konta musisz być jego właścicielem lub współwłaścicielem.

Jak zarejestrować nr konta w holenderskim urzędzie?

Wystarczy wypełnić załączony do pisma formularz wg następującej instrukcji:

 

ID number (BSN): numer Sofii

Name client: imię i nazwisko

Address: adres

Town/City: miasto

Country: kraj

Bank account number: nr rachunku bankowego

Name of bank account holder: właściciel rachunku bankowego

BIC/SWIFT code: kod swift banku

Bank name: nazwa banku

Bank Town/City: siedziba/oddział banku- miasto

Country: kraj

Date: data

Signature: podpis

Do tak wypełnionego formularza należy załączyć wyraźną oraz czytelną kopie dowodu osobistego oraz zaświadczenie z banku poświadczające, że jesteś właścicielem zgłaszanego nr konta (uwaga, data wydania zaświadczenia nie może być starsza niż 2 miesiące). Wszystkie dokumenty należy odesłać w kopercie zwrotnej załączonej do listu pod adres:

Belastingdienst/Centrale administratie

Postbus 2892

6401 JD Heerlen

The Netherlands

 

Co się stanie jeśli nie odeślesz dokumentów, o które prosi urząd?

Jeśli do 1 lipca 2015 urząd nie otrzyma odpowiedzi zwrotnej wraz z załączonymi wymaganymi dokumentami wszelkie przelewy uwzględniające świadczenia, zwroty czy dodatki nie zostaną wypłacone.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: