Meritum Podatki

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Dostałeś decyzję podatkową? Możliwe, że możesz się odwołać i otrzymać wyższy zwrot podatku.

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Dostałeś decyzję podatkową? Możliwe, że możesz się odwołać i otrzymać wyższy zwrot podatku.

Październik jest ostatnim miesiącem, kiedy urząd podatkowy Skatteetaten wydaje turę decyzji podatkowych. W tym roku ostateczny termin wydania decyzji przypada na 23.10.2019. Pamiętaj, aby uważnie zweryfikować dane na decyzji, ponieważ możesz kwalifikować się do odwołania od decysji Skatteopgjor.

Ilość miesięcy w Norwegii

Jeśli pracowałeś tylko kilka miesięcy w Norwegii to na decyzji podatkowej znajdziesz taką informację w prawym górnym rogu. Urząd określa tam prawo do standardowej ulgi podatkowej. Jeśli np. pracowałeś 8 miesięcy wówczas znajdziesz tam informację 8/12. Jeśli pracowałeś cały rok to urząd nie powinien dzielić ulgi na ilość miesięcy i na decyzji podatkowej nie powinno być takiej informacji.

W tym przykładzie nasz Klient otrzymał decyzję za 8 miesięcy pracy w Norwegii.

Łączny dochód w Norwegii

Niestety zdarza się tak, że z jakiegoś powodu urząd nie otrzymał wszystkich informacji od Twoich pracodawców. W Twoim interesie jest sprawdzić, czy łączny dochód wykazany na decyzji zgadza się z Twoim faktycznym dochodem. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w przyszłości możesz niemiło się zaskoczyć, gdy urząd skoryguje decyzję i zażąda dopłaty podatku dochodowego i składek ubezpieczeniowych. Łaczną kwotę dochodu sprawdzisz tutaj.

 

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋

Odliczenia podatkowe

To już jest wyższa szkoła jazdy i nie wystarczy podstawowa wiedza w zakresie podatku dochodwego i odliczeń w Norwegii. Możesz jednak w łatwy sposób sprawdzić, czy na decyzji zostały uwzględnione jakiekolwiek odliczenia podatkowe np. przejazdy, diety, koszty mieszkania, koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa (PENDLER) czy odliczenie na dziecko. Zwróć uwagę czy na decyzji w punkcie Fradrag i podpunktach 3.2.1, 3.2.7, 3.2.8 znajdują się jakiekolwiek kwoty. Jeśli tak to oznacza, że urząd uwzględnił koszty mieszkania, przejazdów, diet itp. W poniższym przykładzie urząd uwzględnił:

- 82110 NOK – odliczenia z tytułu utrzymywania podwójnego gospodarstwa (diety, mieszkanie, prąd)

- 45123 NOK – odliczenie z tytułu przejazdów na terenie Norwegii i poza Norwegią (do Polski)

Jeśli uważasz, że urząd nie uwzględnił wszystkich ulg, o które wnioskowałeś lub jakiekolwiek dane budzą Twój niepokój to nie czekaj i już dziś skontaktuj się z naszym biurem. Profesjonalnie wykonamy dla Ciebie usługę odwołania podatkowego, reprezentując Cię przez zagranicznym organami podatkowymi. Pamiętaj, że to nawet 40 000 NOK dodatkowego zwrotu podatku z Norwegii.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.7/5.0
Na podstawie: 8 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Klasy podatkowe w Norwegii – ile ich jest i o czym decydują?

Aby zrozumieć unikalny system podatkowy Norwegii, musimy zrozumieć jego rdzeń, a tym jest podział na klasy podatkowe. Klasy podatkowe stanowią fundament rozliczenia w Norwegii i to właśnie one decydują, ile podatku zapłacisz. Ale ile tak naprawdę tych klas jest i czym się różnią? To pytania, które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Podstawy Systemu Podatkowego…

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie?

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie?

Podatnicy igornują obowiązek zmiany adresu, co potem skutkuje w wydłużających się sprawach administracyjnych i podatkowych.

Praca dla studenta w Norwegii

Praca dla studenta w Norwegii

Doskonałą możliwością jest tutaj praca dla studenta w Norwegii, gdzie jest szansa na stosunkowo wysokie zarobki w dość krótkim czasie.

Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MIN ID i jak je zamówić?

Czym jest kildeskatt på lønn i jak wpłynie to na rozliczenia podatkowe w Norwegii?

Czym jest kildeskatt på lønn i jak wpłynie to na rozliczenia podatkowe w Norwegii?

Zbliża się gorący okres rozliczeń podatkowych na terenie Norwegii.

Współpracują z nami: