Podatki Meritum » Blog » Pisma po polsku z Belastingdienst
Urząd holenderski wzywa do wysłania zaświadczenia o dochodach.
Od kilku dni nasi Klienci informują nas o tym, że otrzymali trudne do zrozumienia pismo z Belastigndienst. Pismo jest po polsku więc dlaczego miałoby być niezrozumiałe? Po zapoznaniu się z listem stwierdzamy, że nawet my jako zawodowcy i profesjonaliści mamy problem ze zrozumieniem przekazu.
List zaczyna się tytułem
Pomijając jakość tłumaczenia, która pozostawia wiele do życzenia, to dziwi nas fakt, że pismo otrzymują nawet podatnicy, którzy wysłali takie zaświadczenie do urzędu lub którzy nie pracowali w 2020 roku w Holandii.
Urząd Belastingdienst poszedł na łatwiznę, co nie zdarza się im pierwszy raz. Przecież weryfikowanie każdego podatnika i wysyłanie "próśb" o zaświadczenie to kawał pracy po stronie holenderskiej administracji skarbowej. Lepszym rozwiązaniem jest zamówić tłumaczenie u Polaka, który mieszka już 30 lat w Holandii i wysłać pismo do wszystkich podatników w bazie, którzy składali zeznanie za 2019 rok. Niestety nie jest to dobry kierunek i nie przyklaskujemy takim działaniom.
Jeśli podatnik nie pracował w 2020 roku to pismo można zignorować. Jeśli podatnik nie spełniał warunku 90% (czyli miał inne dochody poza Holandią i nie kwalifikował się do reguły 90%) to również może zignorować wezwanie.
Jeśli nadal masz problem ze zrozumieniem pisma to skontaktuj się z nami. Sprawdzimy bezpośrednio w urzędzie czy masz obowiązek dostarczenia takiego zaświadczenia o dochodach.
Pamiętaj, że brak dostarczenia tego dokumentu może spowodować obniżenie zwrotu podatku z Holandii potencjalnie nawet o 540 EUR.
Skontaktuj się z nami!
DARMOWA WYCENA👋Średnia ocena:
4.6/5.0
Na podstawie:
8 opinii
Witaj w naszej dyskusji na temat dwóch różnych systemów wsparcia dla rodzin - "Rodzinnym w Holandii" i polskim programem "500 plus". Dla tych, którzy jeszcze o nich nie słyszeli, to dwie różne inicjatywy mające na celu wsparcie rodzin i dzieci. Czy są one tak różne, jak mogłoby się wydawać? Cóż, zróbmy sobie herbatę, usiądźmy wygodnie…
Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad pracą za granicą? Praca sezonowa w Holandii to temat, który może Cię zainteresować. Skąd wiemy? No cóż, to nie jest tajemnica, że Holandia to kraj pełen możliwości, zwłaszcza dla osób poszukujących pracy sezonowej. Co to jest praca sezonowa w Holandii? Praca sezonowa to, jak sama nazwa wskazuje, praca, która jest dostępna…
Wszystkie osoby pracujące w Holandii muszą rozliczyć uzyskany dochód w urzędzie skarbowym. W wielu przypadkach jest to szansa na odzyskanie nadpłaconego podatku, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, jaka kwota nam należy. Istnieje na to wiele sposobów – możemy samodzielnie obliczyć zwrot podatku z Holandii. Jak najłatwiej to zrobić? O tym w dzisiejszym wpisie – zapraszamy!
Jak co roku, w niemieckim systemie podatkowym doszło do wielu zmian. Sporo z nich korzystnie wpłynie na portfele podatników, dlatego warto zaznajomić się nowymi stawkami i obowiązującymi przepisami. Od 1 stycznia 2023 obowiązuje między innymi wyższa kwota wolna od podatku oraz ryczałt pracowniczy związany z kosztami uzyskania dochodu. Zapraszamy na szybki przegląd informacji o zmianach w systemie podatkowym w Niemczech.
W Holandii funkcjonuje indywidualny numer identyfikacyjny BSN, który jest używany do celów społecznych i podatkowych. Nadawany jest zarówno obywatelom, jak i obcokrajowcom. Jest on niezbędny do podjęcia pracy, a także załatwienia wielu formalności z urzędem skarbowym i innymi organami administracji publicznej. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak i gdzie wyrobić numer BSN w Holandii.
Dowiedz się czym jest i jak możesz wystąpić o zwrot podatku z Holandii. To tylko 3 kroki, które mogą dać Ci nawet 2800 EUR dodatkowych pieniędzy.
Współpracują z nami: