Meritum Podatki

Praca dla studenta w Norwegii

Doskonałą możliwością jest tutaj praca dla studenta w Norwegii, gdzie jest szansa na stosunkowo wysokie zarobki w dość krótkim czasie.

Praca dla studenta w Norwegii

Czy warto wyjechać do Norwegii do pracy na wakacje?

Norwegia to państwo w Europie Północnej, ze stolicą w Oslo, które słynie z przepięknych fiordów, zimnego klimatu oraz krystalicznego powietrza. Czy w sezonie letnio – wakacyjnym warto wyjechać do tego kraju do pracy? Gdzie szukać ofert? W dzisiejszym artykule przedstawimy, w jaki sposób podczas pobytu w tym kraju, student może sobie dorobić.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę? Praca dla studenta w Norwegii

Sesja zdana, wszystkie egzaminy zaliczone, kolejny rok studiów zakończony. Zamiast oddawać się wakacyjnemu lenistwu, proponujemy rozwiązanie, którym jest spędzenie wakacji w pracy, zarobienie sporej ilości gotówki, a to wszystko w klimatycznej Norwegii. W jaki sposób znaleźć odpowiednią ofertę pracy? Jeżeli znasz język, kończysz studia i chcesz spróbować pracy w zawodzie, to przygotuj porządne CV i list motywacyjny (koniecznie w języku angielskim) i spróbuj swoich sił w zagranicznych firmach. Jeśli jednak chcesz sobie tylko dorobić i interesuje Cię praca fizyczna, to taką można dostać praktycznie od ręki. Wystarczy przejrzeć internet, zapoznać się z różnymi stronami, wpisać odpowiednią frazę w Google oraz skorzystać z grupek na znanych portalach społecznościowych. Możliwości znalezienia pracy jest bardzo wiele. Możesz pracować na magazynie, zbierać owoce i warzywa, pracować w szklarniach i halach. Jeżeli nie chcesz sam czegoś takiego organizować, to zawsze możesz skorzystać z opcji agencji pracy. Agencje pracy pomagają ludziom znaleźć pracę również poza granicami Polski, przedstawiają Ci interesujące oferty, organizują noclegi i transport.

Pamiętaj jednak, zanim zdecydujesz się na jakąś konkretną agencję pracy, koniecznie sprawdź opinię na jej temat w internecie, żeby później nie doszło do sytuacji, że zostałeś oszukany, jak wiele innych osób. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zrób dokładny research, abyś wiedział, na czym stoisz.

Zwrot podatku z Norwegii – komu przysługuje?

Zwrot podatku z Norwegii jest kierowany do wszystkich osób, które legalnie pracowały w tym kraju i posiadały stabilne zatrudnienie. Część z Twojego wynagrodzenia, Twój pracodawca przeznaczał na podatek dochodowy, a inną część na ubezpieczenie społeczne. Jeżeli więc, Twoje składki były duże, to jest spora szansa, iż uda Ci się uzyskać zwrot części, a w najlepszym przypadku całej kwoty odprowadzanego podatku. W Norwegii obowiązują takie zasady, że rozliczenie się z norweskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Zwrot podatku zostanie Ci wypłacony i otrzymasz go w formie czeku od norweskiego organu podatkowego. Taki czek możesz zrealizować w dowolnym banku (który pobierze prowizję, więc jest to opcja droższa) lub oddać czek do inkasa.

Jeżeli chcesz odzyskać swój podatek i nie wiesz, jak powinieneś się do tego zabrać i co Ci będzie potrzebne – skonsultuj sprawę z biurem, które zajmuje się podatkami zagranicznymi i krok po kroku pokaże Ci, co najlepiej powinieneś zrobić.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋
gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 15 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Klasy podatkowe w Norwegii – ile ich jest i o czym decydują?

Aby zrozumieć unikalny system podatkowy Norwegii, musimy zrozumieć jego rdzeń, a tym jest podział na klasy podatkowe. Klasy podatkowe stanowią fundament rozliczenia w Norwegii i to właśnie one decydują, ile podatku zapłacisz. Ale ile tak naprawdę tych klas jest i czym się różnią? To pytania, które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Podstawy Systemu Podatkowego…

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie?

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie?

Podatnicy igornują obowiązek zmiany adresu, co potem skutkuje w wydłużających się sprawach administracyjnych i podatkowych.

Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MIN ID i jak je zamówić?

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Dostałeś decyzję podatkową? Możliwe, że możesz się odwołać i otrzymać wyższy zwrot podatku.

Czym jest kildeskatt på lønn i jak wpłynie to na rozliczenia podatkowe w Norwegii?

Czym jest kildeskatt på lønn i jak wpłynie to na rozliczenia podatkowe w Norwegii?

Zbliża się gorący okres rozliczeń podatkowych na terenie Norwegii.

Współpracują z nami: