Podatki Meritum » Blog » Recepta na szybki zwrot podatku z zagranicy
Każdy ma swoją receptę. Jednak może poznasz nasze sposoby na szybki i pewny zwrot podatku?😎
Zastanawiasz się, czy rozliczyć podatek zagraniczny? Wiele podatników nie ma świadomości, że złożenie deklaracji podatkowej może skutkować otrzymaniem wysokiego zwrotu podatku. Ale i nie tylko zwrotu, bo niestety trzeba przyznać, że dopłaty też się zdarzają. Zatem jaka jest recepta na najszybszą i najbezpieczniejszą deklarację podatkową? Chyba każdy ma swoją, a my w tym wpisie opowiemy o naszych sposobach.
Cokolwiek robisz, rób to legalnie. Niby proste, ale jednak wielu Polaków straciło duże pieniądze poprzez bardziej lub mniej świadome działania na szkodę zagranicznego fiskusa. Przykłady? Proszę bardzo. Pan Adrian pracujący w Norwegii postanowił złożyć deklarację podatkową na własną rękę. Składając dokumenty nie miał wiedzy na temat obowiązujących przepisów podatkowych. Pan Adrian zawnioskował o ulgę z tytułu dojazdów do pracy i podróży do Polski.
Urząd podatkowy wydał pozytywną decyzję przyznając kwotę aż 43 000 NOK. Po około 16 miesiącach Pan Adrian otworzył skrzynkę z powiadomieniami Altinn.no, gdzie urzędnik poinformował o tym, że zmienia wcześniejszą decyzję i prosi o zwrócenie nienależnie przyznanej kwoty aż 17 000 NOK plus odsetki.
Uwierz, zabolało, a wszystko przez niewiedzę i działanie na własną rękę.
Dlatego warto zapłacić wynagrodzenie i „zatrudnić” do deklaracji podatkowej specjalistów. Ale wróćmy do słowa legalnie. Należy pamiętać, że nie każda firma oferująca sporządzenie deklaracji podatkowej działa legalnie. Co to oznacza? Jeśli mówimy na przykład o deklaracji w Niemczech, to może być ona złożona w Twoim imieniu tylko przez doradcę podatkowego z uprawnieniami (tzw. Steuerberater). Nie może być to Pani Zosia księgowa z Polski czy agencja ubezpieczeniowa ze Zgorzelca. Warto o tym pamiętać wybierając konkretną ofertę, ponieważ finalnie konsekwencje za błędy w zeznaniu ponosi podatnik, a nie Pani Zosia.
Na rynku znajdziemy sporo ofert związanych z rozliczeniem podatku. Oferta rozliczenia za 150 PLN może budzić podejrzenia. Zastanów się, czy wybierając najtańszą ofertę nie stracisz. Dlaczego?
Wróćmy do powyższego przykładu Pana Adriana jednak zmieńmy historyjkę. Załóżmy, że Pan Adrian skorzystał z usług samozwańczej księgowej. Czy myślisz, że po otrzymaniu decyzji na dopłatę podatku Pani Zosia honorowo opłaci ten podatek za Klienta lub zwróci pieniądze za wykonaną usługę? Niestety zdarza się, że kończy się to nieodbieraniem telefonów i zbywaniem niezadowolonego Klienta. W takiej sytuacji Pan Adrian zmuszony jest skorzystać z usług profesjonalistów, którzy „odkręcą” jego problemy podatkowe – jednak nie za darmo.
Jednak dbając o szacunek rynku księgowego pragniemy zaznaczyć, że to na szczęście wyjątki, a sumiennych księgowych w Polsce nie brakuje.
Rozliczenie podatkowe za granicą najczęściej idzie w parze z polskim rozliczeniem PIT 36 z załącznikiem ZG, czyli wykazaniem dochodów z zagranicy. Złożenie deklaracji w Polsce jest niezbędne, aby otrzymać zaświadczenie o dochodach, którego wymaga zagraniczny fiskus.
Dlatego zawsze szukaj firmy, która załatwi za Ciebie formalności w Polsce i za granicą. Uwierz, że będziesz spokojniejszy, a ryzyko błędów będzie zminimalizowane.
Skontaktuj się z nami!
DARMOWA WYCENA👋Tak, wiemy. Pomyślisz, że to reklama, bo nasza firma wykonuje takie kalkulacje dla Klientów. Jednak nie zdajesz sobie sprawy, jak taka wstępna kalkulacja może pomóc Ci w podjęciu decyzji o wyborze konkretnej oferty.
Naszą strategią nie jest obiecywanie najwyższych kwot do zwrotu (które potem możesz zwracać do urzędu). Oferujemy konkretne i należne zwroty, które przyznawane są zgodnie z obowiązującymi przepisami dając Ci gwarancję, że gdy kwota zwrotu będzie niższa to zwrócimy Ci kasę za usługę. No chyba lepiej nie znajdziesz. To co? Klikniesz na stronie „Zamów wycenę”? Wtedy poznasz od kuchni naszą recepturę na najlepszy zwrot podatku z zagranicy.
Średnia ocena:
4.7/5.0
Na podstawie:
8 opinii
Rozliczenie dochodów uzyskanych za granicą to często wyzwanie dla wielu podatników. Kluczowy jest przede wszystkim wybór odpowiedniego formularza PIT. Jaki dokument jest właściwy, jeśli pracowałeś czy prowadziłeś działalność za granicą? W tym artykule podpowiemy Ci, na jakim formularzu PIT rozliczyć dochody zagraniczne. Rozliczenie dochodów zagranicznych – wszystko, co musisz wiedzieć Rozliczenie dochodów uzyskanych za granicą…
Przeprowadzka za granicę wiąże się nie tylko z tym, że zmieniamy miejsce zamieszkania, ale często również status podatkowy. Zmiana rezydencji podatkowej to kluczowy krok dla wielu emigrantów – może przynieść szereg korzyści, ale wiąże się z pewnymi obowiązkami. Czy warto dokonać tej zmiany? Jakie są jej konsekwencje i jak przebiega cały proces? Dowiesz się tego…
Każdy podatnik, nawet ten, który uzyskuje dochody za granicą, ma obowiązek prawidłowego rozliczenia się z urzędem skarbowym w Polsce. Często jednak z różnych przyczyn dochodzi do sytuacji, gdy PIT z zagranicy nie jest składany w terminie lub w ogóle jest pomijany. Jakie konsekwencje mogą spotkać osoby, które zaniedbują ten obowiązek? Czy nierozliczenie PIT-u z zagranicy…
Wielu Polaków, którzy przez lata pracowali za granicą, zastanawia się, jak rozliczyć się z polskim fiskusem po powrocie do kraju i pobieraniu emerytury z zagranicznych systemów emerytalnych. Czy emerytura uzyskana za granicą podlega opodatkowaniu w Polsce? Jakie są zasady i wyjątki od tej reguły? W niniejszym artykule odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące podatków…
Pracowałeś za granicą w 2021 roku? Zastanawiasz się czy musisz składać deklarację podatkową w Polsce? Nie tylko Ty masz wątpliwości. W krótkim telegraficznym skrócie postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego warto zadbać o spełnienie formalności przed polskim fiskusem.
W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które mniej lub bardziej precyzyjnie podają szacowany wynik decyzji podatkowej w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Czy warto korzystać z takich narzędzi?
Współpracują z nami: