Meritum Podatki

Pracowałeś w 2019 roku w Niemczech? Pamiętaj, że Finanzamt wyznaczył termin rozliczenia podatku.

Lipiec to czas urlopów i upalnych dni, jednak to też termin rozliczenia podatkowego w Niemczech. Urząd niemiecki wyznaczył termin do końca lipca na złożenie deklaracji podatkowej za 2019 rok. Lepiej wywiązać się z zobowiązań, ponieważ brak złożenia deklaracji w terminie może rodzić niepotrzebne problemy, jak i kary finansowe z Finanzamt.

Termin do 31 lipca 2020

Nie zapomnij złożyć zeznania niemieckiego Steuererklärung 2019 w terminie. Zeznanie podatkowe możesz złożyć w formie papierowej lub elektronicznie, choć ta druga opcja jest dużo bezpieczniejsza i sprawniejsza. Zeznania otrzymane elektronicznie są procesowane szybciej. Rekomendujemy kontakt ze specjalistami w tym zakresie.

Na I klasie podatkowej termin nie obowiązuje

Jesteś na I klasie podatkowej? Lub posiadasz z partnerem kombinację IV i VI klasy podatkowej? Wówczas termin 31 lipca Cię nie obowiązuje, ponieważ pracodawca potrącił odpowiednio wysoką zaliczkę na podatek dochodowy. Jednak w tym przypadku możesz złożyć deklarację podatkową, aby odzyskać nadpłatę. To średnio 1300 EUR za rok więc warto to zrobić. W takim przypadku masz nawet 4 lata na złożenie deklaracji w Niemczech. Im szybciej, tym lepiej – Twój zwrot podatku z Niemiec nie może czekać.

Z doradcą podatkowym masz termin do lutego 2021

Warto korzystać z usług profesjonalnych doradców podatkowych. Oprócz bezpieczeństwa i weryfikacji naszego zeznania mamy możliwość przedłużenia terminu aż do lutego 2021. Warto również pamiętać, że zeznanie podatkowe złożone przez doradcę podatkowego jest jedyną legalną formą pomocy w zakresie rozliczeń podatkowych. Należy zwrócić uwagę na firmy, które pomagają w kwestii rozliczeń bez odpowiednich uprawnień – w takiej sytuacji cała odpowiedzialność za złożone zeznanie spoczywa na podatniku, a firma w razie problemów nie reprezentuje w żadnej sposób swoich Klientów.

W Podatkimeritum.pl współpracujemy z najlepszymi doradcami podatkowymi na terenie Niemiec, którzy weryfikują zeznania podatkowe i w pełni reprezentują podatnika przed zagranicznym Finanzamtem.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.3/5.0
Na podstawie: 4 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Wohngeld w Niemczech – najważniejsze informacje o dodatku mieszkaniowym
Wohngeld w Niemczech – najważniejsze informacje o dodatku mieszkaniowym

W związku z podwyższeniem limitów dochodów i kosztów związanych z zamieszkaniem, od 1 stycznia 2023 r. o Wohngeld w Niemczech może starać się nawet trzy razy więcej mieszkańców niż w roku poprzednim. Sprawdź, czy znajdujesz się w grupie, której przysługuje dodatek mieszkaniowy – przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne informacje dotyczące tego świadczenia. Zapraszamy!

Niezbędne dokumenty do rozliczenia podatku z Niemiec
Niezbędne dokumenty do rozliczenia podatku z Niemiec

Nie każdy, kto pracuje legalnie w Niemczech, musi złożyć zeznanie podatkowe. Jeżeli uzyskałeś dochód poniżej 10 700 euro i w pozycjach 17 lub 20 w Picie nie są wpisane żadne kwoty, to nie masz takiego obowiązku. Spełnienie któregoś z powyższych warunków skutkuje jednak koniecznością rozliczenia się z urzędem skarbowym. Jakich dokumentów będziesz potrzebować?

Odbierz większy podatek z Niemiec. Jak to zrobić?
Odbierz większy podatek z Niemiec. Jak to zrobić?

Pracując legalnie za granicą, należy odprowadzać podatek. W Niemczech obowiązek naliczania go z Twojego wynagrodzenia i przesyłania do skarbówki spoczywa na pracodawcy. Jednak na koniec roku to Ty odpowiadasz za terminowe i kompletne złożenie PIT-u. W rozliczeniu warto uwzględnić przysługujące ulgi, co pozwoli Ci odebrać większy zwrot podatku. Na co jeszcze dobrze jest zwrócić uwagę?

Ile czeka się na decyzję podatkową Steuerbescheid?
Ile czeka się na decyzję podatkową Steuerbescheid?

Czekasz dwa miesiące, potem 5 miesięcy i nadal cisza. Znamy to - pozwól, że krótko wyjaśnimy Ci ile czeka się na decyzję podatkową mówiącą o wypłacie zwrotu podatkowego.

Jak znaleźć pracę w Niemczech?
Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Praca w Niemczech to często marzenie wielu polaków chcących poprawić swój status finansowy. Sprawdź jak zabrać się za ten temat.

Czym jest kindergeld? Jak Polacy mogą uzyskać go w Niemczech?
Czym jest kindergeld? Jak Polacy mogą uzyskać go w Niemczech?

Kindergeld to forma zasiłku rodzinnego na terenie Niemiec. Dowiedz się w jaki sposób może go uzyskać polak pracujący w Niemczech.

Współpracują z nami: