Zwrot podatku z Holandii

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+
 
Pracowałeś w
Holandii?
Odzyskamy Twój podatek!

Kalkulator zwrotu podatku z Holandii

Holandia rozliczenie podatku

Jeżeli legalnie pracowałeś na terenie Holandii w latach 2016-2020  i Twój pracodawca odprowadzał od pensji podatek, to możesz starać się o zwrot nadpłaty tego podatku. Bardzo często jest to zwrot całego podatku dochodowego. Jest to całkowicie legalne i bezpieczne. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na naszej stronie, a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni i odpowie na wszelkie pytania związane z naszą usługą.

Tutaj znajdziesz aktualne zaświadczenia o dochodach na każdy rok podatkowy. Przejdź do zaświadczeń >>

 

Rozlicz swój podatek z Holandii za darmo. Jak to możliwe? Zobacz na

https://www.podatkimeritum.pl/Tax4Friends

Gwarantujemy Ci, że jeśli zarekomenujesz nasze usługi swoim 3 znajomym to Twój  podatek rozliczymy za darmo. Skorzystaj z tej możliwości już teraz. Więcej szczegółów uzyskasz na naszej infolinii  +48 534 007 008 lub na biuro@podatkimeritum.pl. 

Uwaga! Przeczytaj dlaczego urząd nie wypłaca zwrotów za rok 2015,2016,2017  w terminie. 

Jak odzyskać podatek z Holandii?

 

Krok po kroku:

Wypełnij formularz. Następnie przygotuj dokument JAAROPGAVE, aby mieć go przy sobie, gdy zadzwonimy do Ciebie. Możesz również załączyć dokument do formularza kontaktowego.

Po rozmowie z konsultantem dowiesz się jaki zwrot Ci przysługuje. Po zatwierdzeniu warunków wyślemy Ci dokumenty do podpisu.

Po podpisaniu dokumentów odeślesz je do nas. My wyślemy wniosek do zagranicznego urzędu. Na zwrot czekamy ok. 6 miesięcy. Zdarza się, że wypłata podatku jest już po 4 tygodniach !!

Pieniądze otrzymasz na swoje konto w Polsce lub za granicą.
 

Jeżeli pracowałeś dla polskiej firmy, a Twoja składka na ubezpieczenie była płacone w Polsce, wówczas jesteś zwolniony z płacena tych składek na terenie Holandii. Musisz przedłożyć nam druk A1 poświadczający zapłacenie odpowiednich składek na terenie Polski.
Jeśli byłeś zameldowany w Holandii, wówczas nie możesz rozliczać się jako nierezydent. Twoje rozliczenie musi wpłynąć do urzędu na specjalnym druku ( M-Form , P-Form itd. ). Musisz poinformować nasze biuro o tym, że byłeś zameldowany w Holandii w danym roku podatkowym ponieważ ma to ogromny wpływ na rodzaj Twojego rozliczenia.

 
Jeszcze więcej
Dla Ciebie
 

Zwrot podatku z Holandii

Rozliczenie podatku z Holandii

Zgodnie z obowiązującym prawem większość osób pracujących w Holandii ma obowiązek rozliczać się z dochodu. Niezależnie od tego, czy uzyskana kwota podlega zwrotowi, czy nie. Warto to zrobić, nie tylko, by uniknąć kar. W przypadku pracy tymczasowej lub sezonowej istnieje duże prawdopodobieństwo otrzymania części bądź nawet całego zapłaconego podatku. Wszystko zależy od tego, czy została przekroczona kwota wolna od podatku.   

Formularz UE/WE

Od 2015 roku, w związku ze zmianami w funkcjonowaniu prawa podatkowego, do rozliczenia podatku w Holandii, oprócz Jaaropgaaf (karta podatkowa zwierająca informację o Twoich dochodach oraz sumie zapłaconych podatków. Wydawana jest przez pracodawcę po zakończeniu roku podatkowego) lub salaris (odpowiednik naszego paska wynagrodzenia) niezbędny jest formularz UE/WE wydawany przez polski urząd skarbowy. Dokument ten zawiera informacje o wszystkich dochodach uzyskanych w danym roku podatkowym we wszystkich krajach, w których podejmowana była praca zarobkowa. Urząd holenderski (Belastingdienst) na podstawie informacji w nim zawartych ustala, czy podatnik podlega rozliczeniu na zasadach rezydenta holenderskiego oraz, czy kwalifikuje się do uzyskania ulg podatkowych (na przykład ulga na dziecko czy ulga na mieszkanie). Formularz ten zostaje wystawiany na podstawie wcześniejszego rozliczenia dochodów (PIT 36 z załącznikiem ZG).

Kiedy wypłacany jest zwrot podatku z Holandii?

Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, dlatego instytucja nigdy nie podaje dokładnego czasu rozpatrzenia podania. Na stronie Belastingdienst (odpowiednik naszego urzędu skarbowego) można znaleźć informację, że maksymalny czas oczekiwania wynosi 3 lata. Jednak dotyczy to jedynie wyjątkowych sytuacji, w których urząd dopatrzył się nieprawidłowości lub pojawiły się rozbieżności pomiędzy informacjami przesłanymi przez pracodawcę do urzędu, a tym, co zawarł na karcie podatkowej pracownika. Aby szanse na szybsze odzyskanie nadpłaconego podatku wzrosły, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, takiej jak Meritum. Z naszego doświadczenia wynika, że średni czas oczekiwania na rozpatrzenie prawidłowo wypełnionego wniosku wynosi od 3 do 6 miesięcy.  

Potwierdzenie konta – dlaczego to takie ważne?

Jeśli chcesz otrzymać zwrot podatku w Holandii, Twoje konto musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim dla Belastingdienstu ważne jest, czy rachunek bankowy jest aktywny. Właścicielem konta musi być podatnik (lub przynajmniej współwłaścicielem). Konto należy potwierdzić dodatkowym zaświadczeniem, a tożsamość podatnika musi być uwierzytelniona czytelną kopią ważnego dowodu osobistego. 

Procedura ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podatnika. Dzięki wydłużeniu procesu weryfikacji możemy być pewni, że pieniądze trafią na prawidłowe konto bankowe.  

W przypadku, gdy komplet danych podatnika nie zostanie dostarczony w przewidzianym czasie, urząd rozpoczyna proces uwierzytelniania danych od początku. 

Co zrobić, gdy nie masz dokumentów od pracodawcy?

Aby rozliczyć dochód z Holandii, potrzebne nam są informacje o konkretnych kwotach, odprowadzanych składkach i zaliczkach w ramach podatku dochodowego. Informacje te znajdziemy na rocznym sprawozdaniu o dochodach (Jaaropgaaf) lub paskach wypłaty (salaris). Jeśli nie mamy dostępu do tych danych (dokumenty zostały zagubione lub pracodawca nam ich nie dostarczył) należy zwrócić się do pracodawcy o wystawienie duplikatu. Jeśli nie masz czasu się tym zająć, zrobimy to za Ciebie w ramach naszej usługi.  

Co ma wpływ na wysokość zwrotu podatku w Holandii?

Jednym z czynników, które wpływają na wysokość ulg podatkowych, jest status rezydenta. Polacy, po pięciu lat legalnej pracy (90% naszych rocznych przychodów musi zostać wypracowana w Holandii i poświadczona wnioskiem UE/WE) mogą ubiegać się o zezwolenie na pobyt stały. Co dzięki temu zyskamy? Między innymi prawo do świadczeń socjalnych, do ubiegania się o pożyczkę w banku, czy pomocy społecznej. Kolejnym korzystnym czynnikiem wpływającym na kwotę zwrotu podatku, jest wiek. Osoby powyżej 65. roku życia mogą ubiegać się o ulgę podatkową przysługującą osobom w podeszłym wieku. 

Rozłąkowe w Holandii – czym jest?

Rozłąkowe to ulga podatkowa na partnera podatkowego lub małżonka, który nie pracuje w Holandii. Z rozliczenia rozłąkowego możemy skorzystać, jeśli spełnimy kilka warunków.  

Warto wyjaśnić w tym miejscu, kto może być partnerem fiskalnym (inaczej podatkowym): 

  • współmałżonek
  • osoba, z którą podatnik posiada wspólny majątek w postaci domu lub mieszkania
  • partner z którym posiadamy dziecko
  • partner, z którym posiadamy akt notarialny o wspólnym zamieszkaniu

Co więcej, nasz partner powinien posiadać BSN numer, czyli numer ubezpieczenia socjalnego i identyfikacji podatkowej. 

Kolejne kryterium, które trzeba spełnić, to odpowiednia kwota dochodów. Osoba pracująca w Holandii musi zarobić minimum 10 tysięcy euro rocznie, a odprowadzony podatek powinien być nie mniejszy niż 800 euro. Dochód obu osób musi być w 90% opodatkowany na terenie Holandii. 

Jak widać, na zwrot podatku ma wpływ bardzo wiele czynników. Warto skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku z Holandii zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Dzięki niemu obliczysz zwrot podatku oraz możesz skonsultować się z jednym z naszych specjalistów, którzy objaśnią wszystkie nurtujące kwestie i podpowiedzą, najkorzystniejszy sposób rozliczenia. 

 
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
    Zwrot podatku z zagranicy Częstochowa        
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl