Zwrot podatku z Niemiec

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+
 
Pracowałeś w
Niemczech?
Odzyskamy Twój podatek!
 

Kalkulator zwrotu podatku z Niemiec

Jeżeli legalnie pracowałeś na terenie Niemiec i Twój pracodawca odprowadzał od pensji podatek, to możesz starać się o zwrot nadpłaty tego podatku. Jest to całkowicie  legalne i bezpieczne - zwrot nadpłaconego podatku Ci się zwyczajnie należy. Wystarczy, że wypełnisz formularz na  stronie, a  nasz konsultant do Ciebie zadzwoni i odpowie na wszystkie pytania  dotyczące zwrotu podatku z Niemiec. Co istotne, niemiecki Urząd Skarbowy pozwala wystąpić o zwrot podatku za pracę w Niemczech nawet do 4 lat wstecz!

 

 

Niemcy - rozliczenie podatku

Rozlicz podatek za darmo. Nie wierzysz, że to możliwe? Przekonaj się sam! Odwiedź poniższą stronę i zobacz, jak zupełnie za darmo wystąpić o zwrot podatku z Niemiec:

https://www.podatkimeritum.pl/Tax4Friends

Gwarantujemy Ci, że jeśli zarekomendujesz nasze usługi swoim 3 znajomym, to Twój  podatek rozliczymy za darmo. Skorzystaj z tej możliwości już teraz. Więcej szczegółów o tym, jak za darmo uzyskać zwrot podatku z Niemiec uzyskasz na naszej infolinii  +48 534 007 008 lub na biuro@podatkimeritum.pl.

Jak odzyskać podatek z Niemiec?

Zwrot podatku za pracę w Niemczech może być dla Ciebie bardzo korzystne - średni zwrot podatku to niemałe pieniądze bo 3 364 zł. Zobacz, krok po kroku, jak wystąpić o zwrot podatku z niemieckiego urzędu:

Wypełnij formularz. Następnie przygotuj dokument Lohnsteuerkarte , aby mieć go przy sobie , gdy zadzwonimy do Ciebie.

Po rozmowie z konsultantem dowiesz się jaki zwrot Ci przysługuje. Po zatwierdzeniu warunków wyślemy Ci dokumenty do podpisu.

Po podpisaniu dokumentów odeślesz je do nas. My wyślemy wniosek do zagranicznego urzędu. Na zwrot czekamy ok. 4 miesięcy.

Pieniądze otrzymasz na swoje konto w Polsce lub za granicą. Dodatkowo uzyskamy dla Ciebie zasiłek rodzinny

 
Jeszcze więcej
Dla Ciebie
 

 

Zwrot podatku Niemcy

Niemcy – zwrot podatku – co warto wiedzieć?

Rozliczenie podatku w Niemczech dzieli się na dwa rodzaje:

 • rozliczenie podatkowe ograniczone – dotyczy osób, które legalnie pracowały w Niemczech nie dłużej niż 183 dni. Co ważne, suma przychodu nie może być wyższa niż 90% jej dochodów całkowitych. Jest to mniej korzystne rozliczenie podatku niż nieograniczony obowiązek podatkowy. Wynika to głównie z tego, że nie przysługują nam ulgi z żadnego tytułu. Ponadto ograniczony obowiązek podatkowy uniemożliwia wspólne rozliczenie się ze współmałżonkiem. 
 • rozliczenie podatkowe nieograniczone – obowiązuje osoby,  które przebywają na terenie Niemiec dłużej niż 183 dni. Dużą zaletą tego typu rozliczenia jest możliwość ubiegania się o ulgi związane z poniesionymi kosztami utrzymania, czy dojazdami do pracy. Warto w tym celu zbierać wszelkie paragony i faktury. Dzięki temu łatwiej będzie nam udokumentować nasze podanie.

Zwrot podatku z Niemiec – terminy

Niemiecki rok podatkowy jest zgodny z kalendarzowym. Od 2019 roku, termin rozliczenia w Niemczech dla deklaracji podatkowych za rok 2018 zostaje wydłużony do 31 lipca. Jeśli podatnika rozlicza doradca podatkowy, wówczas może to zrobić nawet do 29 lutego kolejnego roku.

Rozliczenie podatku z Niemiec – dokumenty

Aby ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec należy zebrać komplet dokumentów, które zawierają:

 • zaświadczenie podatkowe (Lohnsteuerbescheinigung), w którym znajdują się informacje o zarobku wypracowanym u jednego pracodawcy. Jeśli pracowaliśmy u kilku pracodawców, wówczas powinniśmy otrzymać takie oświadczenie od każdego z nich. Jeśli nie posiadasz takiej karty, wystarczy pokwitowanie ostatniej wypłaty,
 • dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty lub paszport,
 • zaświadczenie UE/EOG wydane przez polski urząd skarbowy. O tego typu dokument należy wnioskować w przypisanym nam urzędzie skarbowym. Zawiera informacje o dochodach, ustalone na podstawie wcześniej złożonego zeznania podatkowego (PIT36 z załącznikiem ZG).

Oprócz powyższych dokumentów niezbędne będzie wypełnienie specjalnego formularza podatkowego. Przy jego wypełnianiu pomocne okażą się dokumenty zaświadczające, że ponosisz koszty związane z legalnym zatrudnieniem w Niemczech (na przykład bilety na dojazd do pracy, opłacane rachunki, umowa najmu mieszkania lub domu). Jeśli chciałbyś otrzymać zwrot podatku z Niemiec, ale przerażają Cię formalności, zgłoś się do doświadczonego specjalisty Meritum, który nie tylko pomoże zgromadzić niezbędne dokumenty, ale również zweryfikuje, czy nie przysługują Ci ulgi podatkowe.

Zaświadczenie UE/EOG - Twój niezbędnik do rozliczenia podatku z Niemiec

Jak wspomnieliśmy wyżej, jednym z niezbędnych dokumentów by starać się o rozliczenie podatku z Niemiec jest zaświadczenie UE/EOG. By je otrzymać, musisz zwrócić się do Urzędu Skarbowego w Polsce składając poprawnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-36 z załącznikiem ZG.

Dokument ten przedstawia wszystkie dochody, jakie osiągnąłeś w danym roku podatkowym.

Kiedy wypłacany jest zwrot podatku z Niemiec, czyli czas oczekiwania

Po złożeniu kompletu dokumentów nie otrzymujemy wyznaczonego terminu, do którego nadpłacony podatek zostanie zwrócony. Zazwyczaj czas oczekiwania na zwrot wynosi od 3 do 6 miesięcy. Jeśli w złożonych dokumentach znajdą się nieścisłości, okres ten może się wydłużyć i na należne pieniądze będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Rozliczenie dochodu z Niemiec – o jakie ulgi możesz się ubiegać?

Niemiecki urząd skarbowy dopuszcza wnioskowanie o ulgi w przypadku, gdy koszty, które chcesz odliczyć, przewyższają kwotę tysiąca euro. Najczęściej dotyczą:

 • współmałżonka,
 • dojazdów do pracy,
 • akcesoriów czy odzieży służbowej, jak również delegacji,

Kindergeld, czyli czym jest zasiłek na dziecko?

O tego typu zasiłek może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracuje na terenie Niemiec oraz posiada dziecko. Musi jednak spełniać jeden z trzech warunków:

 • ma poniżej roku,
 • jest osobą uczącą się lub nie jest nigdzie zatrudniona
 • nie pobiera wynagrodzenia.

Co istotne, aby otrzymać taki zasiłek, należy ubiegać się o niego oddzielną drogą i skompletować niezbędne dokumenty. Jest to jednak benefit, o który warto się postarać, ponieważ otrzymywane pieniądze pozwalają na pokrycie, chociaż częściowo kosztów utrzymania i kształcenia dziecka. Zobacz więcej na temat - czym jest Kindergeld!

O czym jeszcze musisz pamiętać? Gdy zakończysz pracę w Niemczech, musisz dostarczyć o tym informację do tamtejszego Urzędu Skarbowego. Jeśli tego nie zrobisz, a mimo to wciąż będziesz pobierać zasiłek na dziecko Kindergeld, możesz spodziewać się wysokiej kary pieniężnej.

Rozliczenie podatku w Niemczech – czy spoczywa na Tobie obowiązek rozliczenia?

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Niemiec, tzw. Gewerbe? Miałeś więcej niż jednego pracodawcę? Może na Tobie spoczywać obowiązek rozliczenia się z niemieckim Urzędem Skarbowym.

Zeznanie podatkowe jest dla Ciebie obowiązkowe jeśli:

 • od niemieckiego urzędu skarbowego otrzymamy wezwanie do rozliczenia, które zawierać będzie termin, do którego należy je złożyć. Stanie się tak w sytuacji, gdy np. jesteśmy zameldowani w Niemczech lub gdy rozliczaliśmy się za wcześniejsze lata podatkowe. Jeśli mimo wezwania, nie złożymy zeznania, możemy liczyć się z otrzymaniem kary w wysokości 150 euro. Na szczęście, natychmiast po wpłynięciu do urzędu zeznania, ryzyko otrzymania powyższej kary jest automatycznie anulowane;
 • uzyskujemy dochody przekraczające 410 euro na miesiąc, od których nie jest odprowadzany podatek (np. za najem, dzierżawę czy z ubezpieczenia emerytalnego);
 • mimo braku pracy, otrzymujemy świadczenia przekraczające 410 euro miesięcznie z tytułu np. zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku Elterngeld czy urlopu macierzyńskiego;
 • prowadziliśmy działalność gospodarczą w Niemczech - Gewerbe;
 • mieliśmy więcej niż jednego pracodawcę (uzyskaliśmy przychód z większej liczby stosunków pracy niż 1);
 • zarobiliśmy w pracy niesamodzielnej na terenie Niemiec więcej niż 10 700 euro (20 200 euro - małżeństwo) i nie spełniamy kryteriów przy składkach ubezpieczeniowych;
 • nasze niemieckie zarobki w danym roku z pracy niesamodzielnej przekroczyły 8 632 euro (17 264 euro - małżeństwo), a nie potrącono nam od tej kwoty podatku
 • małżonkowie pracowali w Niemczech, gdzie jedno z nim ma III klasę podatkową, drugie V - takie zestawienie klas podatkowych wymagania rozliczenia podatku;
 • gdy jeden z małżonków, który pracował na terenie państwa niemieckiego, miał III klasę podatkową, a drugi przebywał poza granicami kraju;
 • pracodawca uwzględnił większą kwotę wolną od podatku za dojazdy do/z pracy lub ulgę na dzieci;
 • jedno z małżonków zmarło lub doszło miedzy nimi do rozwodu.

Rozliczenie dochodu z Niemiec – razem czy osobno?

Jeśli jesteś osobą samotną, wdowcem/wdową lub rozwodnikiem/rozwódką to przysługuje Ci indywidualne rozliczenie dochodów (Einzelveranlagung). Jeśli posiadasz współmałżonka albo znajdujesz się w związku partnerskim najbardziej korzystne będzie złożenie wspólnej deklaracji podatkowej. Zusammenveranlagung obejmuje również dochody Twojego partnera, nawet jeśli nie posiada Niemieckiego zameldowania.

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce - czy możesz nie otrzymać zwrotu podatku?

Istnieją sytuacje, gdy Twój wniosek o zwrot nadpłaconego podatku za pracę w Niemczech zostanie odrzucony. Nie uda Ci się go odzyskać jeśli:

 • wykonywałeś pracę w Niemczech krócej niż 183 dni i zarobiłeś w innym państwie więcej niż 4 tys. euro,
 • przy rozliczeniu ze współmałżonkiem wyszło, że osiągnęliście kwotę przekraczającą 8 tys. euro.

Czy zwrotem podatku z Niemiec mogę zająć się później? Ile mam na to czasu?

 Deklaracje podatkowe można składać w niemieckim Urzędzie Skarbowym za ostatnie 4 lata. Przykładowo, w roku podatkowym 2020 (do 31 grudnia 2020) możemy uzyskać zwrot podatku za lata 2019-2016.

Ile wynosi kwota ze zwrotu podatku, jaką otrzymam?

Wysokość zwrotu podatku zależy głównie od wysokości zarobków - im więcej zarabiamy, tym większe zaliczki na podatek odprowadzamy do Urzędu Skarbowego. Wysokość podatku to suma kwot: Lohnsteuer, Solidaritätszuschlag i Kirchensteuer. Pamiętaj jednak, że wysokość zwrotu podatku z Niemiec zależy od sposobu, w jaki ubiegasz się o ten zwrot. Bez doświadczenia możesz popełnić błędy - dołączając do grona naszych klientów możesz mieć pewność, że uzyskasz maksymalną kwotę, jaka Ci się należy. Gwarantujemy profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Zwrot podatku z Niemiec – skorzystaj z naszego kalkulatora!

Wiele czynników i zmiennych ma wpływ na  ostateczną wysokość rozliczenia podatkowego. Aby sprawdzić, czego możemy się spodziewać, warto skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku  zamieszczonego na  naszej stronie. Dzięki niemu oszacujesz, jaka kwota Ci przysługuje. Pamiętaj, w niemieckim urzędzie skarbowym możesz rozliczyć się nawet do 4 lat wstecz!

Rozliczenie podatku z Niemiec nie jest prostą sprawą. Aby mieć pewność, że nasz wniosek jest poprawnie wypełniony, skonsultuj się z doświadczonymi specjalistami Meritum, którzy przeprowadzą nas przez meandry biurokracji i pomogą wybrać najkorzystniejszą formę rozliczenia. Za Ciebie złożymy wniosek w Urzędzie Skarbowym  i wspólnie odzyskamy należny Ci podatek z Niemiec.

Sprawdź artykuły o zwrocie podatku z Niemiec

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl