Zwrot podatku z Niemiec

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+
 
Pracowałeś w
Niemczech?
Odzyskamy Twój podatek!
 

Kalkulator zwrotu podatku z Niemiec

Jeżeli legalnie pracowałeś na terenie Niemiec i Twój pracodawca odprowadzał od pensji podatek, to możesz starać się o zwrot nadpłaty tego podatku.Jest to całkowicie legalne i bezpieczne. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie, a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni i odpowie na wszelkie pytania związane z naszą usługą.

 

 

Niemcy rozliczenie podatku

Rozlicz podatek za darmo. Jak to możliwe? Zobacz na

https://www.podatkimeritum.pl/Tax4Friends

Gwarantujemy Ci, że jeśli zarekomenujesz nasze usługi swoim 3 znajomym to Twój  podatek rozliczymy za darmo. Skorzystaj z tej możliwości już teraz. Więcej szczegółów uzyskasz na naszej infolinii  +48 534 007 008 lub na biuro@podatkimeritum.pl. 

Jak odzyskać podatek z Niemiec?

Krok po kroku:

Wypełnij formularz. Następnie przygotuj dokument Lohnsteuerkarte , aby mieć go przy sobie , gdy zadzwonimy do Ciebie.

Po rozmowie z konsultantem dowiesz się jaki zwrot Ci przysługuje. Po zatwierdzeniu warunków wyślemy Ci dokumenty do podpisu.

Po podpisaniu dokumentów odeślesz je do nas. My wyślemy wniosek do zagranicznego urzędu. Na zwrot czekamy ok. 4 miesięcy.

Pieniądze otrzymasz na swoje konto w Polsce lub za granicą. Dodatkowo uzyskamy dla Ciebie zasiłek rodzinny

 
Jeszcze więcej
Dla Ciebie
 

Zwrot podatku Niemcy

Niemcy – zwrot podatku – co warto wiedzieć?

Rozliczenie dochodu w Niemczech dzieli się na dwa rodzaje:

 • ograniczone – dotyczy osób, które legalnie pracowały w Niemczech nie dłużej niż 183 dni. Co ważne, suma przychodu nie może być wyższa niż 90% jej dochodów całkowitych. Jest to mniej korzystne rozliczenie niż nieograniczony obowiązek podatkowy. Wynika to głównie z tego, że nie przysługują nam ulgi z żadnego tytułu. Ponadto ograniczony obowiązek podatkowy uniemożliwia wspólne rozliczenie się ze współmałżonkiem.  
 • nieograniczone – obowiązuje osoby, które przebywają na terenie Niemiec dłużej niż 183 dni. Dużą zaletą tego typu rozliczenia jest możliwość ubiegania się o ulgi związane z poniesionymi kosztami utrzymania, czy dojazdami do pracy. Warto w tym celu zbierać wszelkie paragony i faktury. Dzięki temu łatwiej będzie nam udokumentować nasze podanie.

Zwrot podatku z Niemiec – terminy

Niemiecki rok podatkowy jest zgodny z kalendarzowym. Od 2019 roku, termin rozliczenia w Niemczech dla deklaracji podatkowych za rok 2018 zostaje wydłużony do 31 lipca. Jeśli podatnika rozlicza doradca podatkowy, wówczas może to zrobić nawet do 29 lutego 2020 roku. 

Rozliczenie podatku z Niemiec – dokumenty

Aby ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec należy zebrać komplet dokumentów, które zawierają:

 • zaświadczenie podatkowe (Lohnsteuerbescheinigung), w którym znajdują się informacje o zarobku wypracowanym u jednego pracodawcy. Jeśli pracowaliśmy u kilku pracodawców, wówczas powinniśmy otrzymać takie oświadczenie od każdego z nich. Jeśli nie posiadasz takiej karty, wystarczy pokwitowanie ostatniej wypłaty,
 • dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty lub paszport,
 • zaświadczenie UE/EOG wydane przez polski urząd skarbowy. O tego typu dokument należy wnioskować w przypisanym nam urzędzie skarbowym. Zawiera informacje o dochodach, ustalone na podstawie wcześniej złożonego zeznania podatkowego (PIT36 z załącznikiem ZG). 

Oprócz powyższych dokumentów niezbędne będzie wypełnienie specjalnego formularza podatkowego. Przy jego wypełnianiu pomocne okażą się dokumenty zaświadczające, że ponosisz koszty związane z legalnym zatrudnieniem w Niemczech (na przykład bilety na dojazd do pracy, opłacane rachunki, umowa najmu mieszkania lub domu). 

Jeśli chciałbyś otrzymać zwrot podatku z Niemiec, ale przerażają Cię formalności, zgłoś się do doświadczonego specjalisty Meritum, który nie tylko pomoże zgromadzić niezbędne dokumenty, ale również zweryfikuje, czy nie przysługują Ci ulgi podatkowe. 

Kiedy wypłacany jest zwrot podatku z Niemiec?

Po złożeniu kompletu dokumentów nie otrzymujemy wyznaczonego terminu, do którego nadpłacony podatek zostanie zwrócony. Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi od 3 do 6 miesięcy. Jeśli w złożonych dokumentach znajdą się nieścisłości, okres ten może się wydłużyć. 

Rozliczenie dochodu z Niemiec – o jakie ulgi możesz się ubiegać?

Niemiecki urząd skarbowy dopuszcza wnioskowanie o ulgi w przypadku, gdy koszty, które chcesz odliczyć, przewyższają kwotę tysiąca euro. Najczęściej dotyczą:

 • współmałżonka,
 • dojazdów do pracy,
 • akcesoriów czy odzieży służbowej, jak również delegacji,

Kindergeld, czyli czym jest zasiłek na dziecko?

O tego typu zasiłek może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracuje na terenie Niemiec oraz posiada dziecko. Musi jednak spełniać jeden z trzech warunków: ma poniżej roku, jest osobą uczącą się lub nie jest nigdzie zatrudniona i nie pobiera wynagrodzenia. 

Co istotne, aby otrzymać taki zasiłek, należy ubiegać się o niego oddzielną drogą i skompletować niezbędne dokumenty. Jest to jednak benefit, o który warto się postarać, ponieważ otrzymywane pieniądze pozwalają na pokrycie, chociaż częściowo kosztów utrzymania i kształcenia dziecka. Zobacz więcej na temat - czym jest Kindergeld Niemcy!

Rozliczenie podatku w Niemczech – czy jest konieczne?

Rozliczenie się z niemieckim urzędem skarbowym jest dla Ciebie obowiązkowe, jeśli:

 • masz przyznaną trzecią lub szóstą klasę podatkową,
 • jesteś emerytem lub rencistą,
 • masz nadany numer identyfikacji podatkowej,
 • prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Niemiec,
 • otrzymujesz świadczenia w Niemczech.

Rozliczenie dochodu z Niemiec – razem czy osobno?

Jeśli jesteś osobą samotną, wdowcem/wdową lub rozwodnikiem/rozwódką to przysługuje Ci indywidualne rozliczenie dochodów (Einzelveranlagung). Jeśli posiadasz współmałżonka albo znajdujesz się w związku partnerskim najbardziej korzystne będzie złożenie wspólnej deklaracji podatkowej. Zusammenveranlagung obejmuje również dochody Twojego partnera, nawet jeśli nie posiada Niemieckiego zameldowania. 

Zwrot podatku z Niemiec – skorzystaj z naszego kalkulatora!

Wiele czynników i zmiennych ma wpływ na ostateczną wysokość rozliczenia podatkowego. Aby sprawdzić, czego możemy się spodziewać, warto skorzystać z kalkulatora zwrotu zamieszczonego na naszej stronie. Dzięki niemu oszacujesz, jaka kwota Ci przysługuje. Aby mieć pewność, że nasz wniosek jest poprawnie wypełniony, skonsultuj się z doświadczonymi specjalistami Meritum, którzy przeprowadzą nas przez meandry biurokracji i pomogą wybrać najkorzystniejszą formę rozliczenia.

 

 

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Dokumentai     Zwrot podatku z zagranicy Oświęcim     Zwrot podatku z zagranicy Wieruszów    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl