Rozliczenie podatku 2020

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+

 

Rozliczenie podatku w Norwegii 2020 - podstawowe informacje.

Jeśli pracowałeś w Norwegii w okresie 01.01.2020 do 31.12.2020 to masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe do końca kwietnia roku 2020. Dzięki złożonej deklaracji podatkowej możesz uzyskać odliczenia , które mają ogromny wpływ na finalny wynik widoczny na decyzji podatkowej wydanej przez zagraniczny urząd Skattettaten. 

 

Od czego zacząć?

Najpierw musisz zgromadzić podstawowe dokumenty do kalkulacji podatkowej. Jest to niezbędna lista, dzięki której otrzymasz od nas kalkulacje podatkową bez zobowiązań. Dowiesz się, jaka jest szacowana kwota zwrotu lub dopłaty podatkowej. Prześlij nam następujące dokumenty:

Na podstawie powyżych informacji otrzymasz bezpłatną kalkulację podatkową. Otrzymasz dokładną ofertę z oszacowaną kwotą podatku jak również ceną za usługę. Oprócz tego w cenie usługi przeanalizujemy Twoje wcześniejsze zeznania podatkowe do 10 lat wstecz. Jeśli stwierdzimy, że warto złożyć korektę, wówczas zaproponujemy Ci korzystne warunki, a Ty podejmiesz decyzję dot. składania korekt. Pamiętaj, że aż 60 % decyzji podatkowych podlega korekcie. 
Następnym krokiem jest gromadzenie dodatkowych dokumentów zależnych od Twojej sytuacji. Zupełnie inne dokumenty musi zgromadzić osoba pozostająca w związku małżeńskim, a zupełnie inne osoba samotna. Po wstępnej kalkulacji stwierdzimy, jakie dodatkowe dokumenty są od Ciebie wymagane. 

Lista dokumentów do skompletowania

Jeśli jesteś w zalegagalizowanym związku, to nie należy Ci się 2 klasa podatkowa. Niestety wraz z rokiem 2018 urząd w Norwegii zniósł ulgę na żonę i nie możesz o nią wnioskować. 
 Jeśli ponosiłeś koszty takie jak przejazdy, koszty zakwaterowania i inne koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa domowego to możesz skorzystać z dodatkowych ulg, jako osoba ze statusem tzw. commuter/pendler.
Od 2019 wiele się zmieniło w związku z prawem do odliczeń podatkowych. Tutaj opisujemy zmiany, które bardzo znacznie wpływają na zwrot podatku z Norwegii: Kliknij aby zobaczyć post na blogu
 
Aby mieć prawo do takiego odliczenia powinieneś przedłożyć następujące dokumenty:
 • potwierdzenie podróży PL>NOR>PL- bilety lotnicze, rachunki za paliwo, bilety z bramek  itd. 
 • potwierdzenie zakwaterowania- jeśli koszt był potrącany z Twojej wypłaty, wówczas powinieneś przedłożyć kopie odcinków płacowych tzw. Lonnslip. Jeśli płaciłeś za mieszkanie bezpośrednio, wówczas powinieneś posiadać umowę najmu jak również potwierdzenia przelewów bankowych (urząd nie akceptuje wpłat gotówkowych powyżej 10 000 NOK w skali roku podatkowego) 
 • poświadczenie zamieszkania w Polsce, gdzie wykazany jest adres utrzymywanego gospodarstwa domowego
 • poświadczenie o posiadanym kredycie hipotecznym i wysokości odsetek w skali roku podatkowego 

Jeśli nie pozostajesz w zalegalizowanym związku, to również masz prawo do odliczenia kosztów. Musisz jednak pamiętać o dodatkowych warunkach, które stawia urząd. Po pierwsze musisz podróżować do Polski co trzy tygodnie. Po drugie, musisz posiadać mieszkanie/dom w Polsce lub wynajmować daną nieruchomość. Po trzecie, Twoje mieszkanie/dom w Norwegii nie może być większy niż określono w przepisach. Aby uzyskać odliczenie jako tzw. pendler powinieneś przedłożyć:

 • potwierdzenie podróży PL>NOR>PL- bilety lotnicze, rachunki za paliwo, bilety z bramek  itd. 
 • potwierdzenie zakwaterowania- jeśli koszt był potrącany z Twojej wypłaty, wówczas powinieneś przedłożyć kopie odcinków płacowych tzw. Lonnslip. Jeśli płaciłeś za mieszkanie bezpośrednio, wówczas powinieneś posiadać umowę najmu jak również potwierdzenia przelewów bankowych (urząd nie akceptuje wpłat gotówkowych powyżej 10 000 NOK w skali roku podatkowego) 
 • poświadczenie zamieszkania w Polsce, gdzie wykazany jest adres utrzymywanego gospodarstwa domowego
 • poświadczenie o posiadanym kredycie hipotecznym i wysokości odsetek w skali roku podatkowego 
 • kopia umowy najmu lub aktu własności nieruchomości w Polsce
 • kopia umowy najmu mieszkania/domu w Norwegii
 Dla przypadków indywidualnych nasze biuro wymaga dodatkowej dokumentacji, która pozwala na optymalizację kwoty podatku i rozliczeniu podatnika jak najbardziej na jego korzyść. Przykładowe dokumenty to:
 • zaświadczenie o dochodach w Polsce podatnika z wykazanymi dochodami z Norwegii (PIT ZG)
 • kopia decyzji podatkowych z lat poprzednich
 • kopia umowy o pracę i aneksów do tej umowy jeśli praca odbywa się w systemie rotacyjnym
 • zaświadczenie o statusie rezydenta podatkowego w Polsce
 • inne dokumenty 

Znam już szacowaną kwotę podatku i posiadam skompletowane dokumenty. Co dalej?

 Kolejnym krokiem jest wpłata pieniędzy za usługę. Płatności możesz dokonać internetowo lub gotówką. Otrzymując od nas kalkulację podatkową, otrzymasz również cenę za usługę.  Pamiętaj, że podpisujesz z nami umowę, która daje Ci gwarancję bezpieczeństwa. Nasza usługa jest w pełni legalna. Każda wpłata jest ewidencjonowania, otrzymujesz umowę,paragon fisklany lub fakturę, dzięki której masz pewność, że Twoje rozliczenie zostanie wysłane w terminie. 

Twoje rozliczenie musi być wysłane do końca kwietnia roku 2021. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia terminu składania zeznania. Nasze biuro wykonuje taką usługę darmowo dla naszych Klientów. Dzięki temu, masz czas na skompletowanie wszystkich dokumentów i nie czujesz zbędnego ciśnienia. Warunkiem przedłużenia terminu jest fakt, że zeznanie musi zostać złożone w formie elektronicznej czyli przez altinn.no. 

Po sporządzeniu i wysłaniu zeznania podatkowego pozostaje oczekiwać na deczyję urzędową i wskazany w niej wynik podatkowy. Większość rozliczeń podatkowych "kończy się" zwrotem podatku- dla większości Polaków pracujących w Norwegii jest to happyend, choć nie zawsze. Decyzje podatkowe tzw. Tax Assessment Notice lub Skatteoppgjor, wydawaną są w terminie do 6 miesięcy od daty złożenia zeznania. Ostatecznym terminem, w jakim urząd musi się zmieścić z wydaniem decyzji podatkowej za rok 2020 jest 16.10.2021. Do tego czasu wszyscy podatnicy otrzymają decyzję podatkową. 

Jeśli masz więcej pytań związanych z usługą rozliczenia podatkowego w Norwegii możesz śmiało się z nami kontaktować pod numerem + 48 534 007 008 jak również na adres email biuro@podatkimeritum.pl . Gwarantujemy kompleksową obsługę, miły kontakt i profesjonalne doradztwo. 

 

 

 

Odzyskaj podatek teraz

 

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku z Anglii Holandii Niemiec Norwegii Nowy Targ         Instrukcja dla Partnera    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl