Zwrot VAT z UE

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Za jaki okres chcesz odzyskać VAT
Ilość paragonów
Ilość faktur
Za co chcesz starać się o zwrot VAT
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Zwrot VAT z UE
A- A+

Zwrot podatku VAT z UE

 Specjalizujemy się we wnioskowaniu o zwrot podatku VAT zapłaconego za granicą. Obsługujemy Klientów w całej Polsce. Jesteśmy biurem ogólnopolskim z ogromnym doświadczeniem w zakresie odzyskiwania podatków, nie tylko VAT ale i podatków dochodowych z tytułu pracy najemnej za granicą. Poprzez rozbudowane kontakty, doświadczenie i rzetelność proponujemy Państwu usługę na wysokim poziomie. Co ważne, jako jedyna w Polsce firma dajemy możliwość rozliczenia się w dwóch modelach. Pierwszy model to płatność z góry, gdzie nie uzależniamy swojego wynagrodzenia od odzyskanej kwoty VAT. Drugi model to wynagrodzenie pobierane po odzyskaniu podatku- w tym przypadku oferujemy prowizję od 3 do 10 % od wartości uzyskanego zwrotu.Rocznie obsługujemy kilkanaście tysięcy Klientów z całej Polski i ciągle rośniemy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie zwrotu VAT z UE. 

Dlaczego nasza firma?

  • masz do wyboru- płacisz z góry na korzystniejszych warunkach lub procent po odzyskaniu zwrotu VAT
  • mamy ponad 130 punktów obsługi w całej Polsce, a w naszych strukturach pracujemy z 250 biurami rachunkowymi
  • wykorzystujemy autorski system CRM, dzięki któremu jakość naszej usługi jest wysoka, a działania transparentne
  • nie pobieramy wynagrodzenia od negatywnych decyzji podatkowych
  • w razie konieczności gwarantujemy odwołanie się od decyzji zagranicznego urzędu
  • jeśli wykonujemy daną usługę, robimy to na minimum 100 % naszych mozliwości 

 

Krótko o zwrocie podatku VAT

 Należąc do wspólnoty UE mamy swobodę w działalności gospodarczej na jej terytorium. Polscy przedsiębiorcy nie zawsze mają świadomość, że przysługuje im zwrot podatku VAT od towarów i usług nabytych poza granicami RP. Prawo do zwrotu podatku VAT z UE reguluje dyrektywa 2008/9/WE z dnia 12 lutego 2008 r. określającą zasady zwrotu podatku VAT( Dz.Urz. UE seria L z 2008 r. Nr44, s.23). Przedsiębiorca, który nie posiada siedziby swojej firmy za granicą, a dokonuje zakupów związanych z jego działalnością gospodarczą ma pełne prawo do odzyskania nawet 100 % zapłaconego podatku VAT, który jest zawarty w cenie zakupu brutto. 
Aby odzyskać zapłacony podatek za granicą należy złożyć odpowiedni wniosek VAT-REF w Urzędzie Skarbowym. Jest  to specjalna procedura, która umożliwia zwrot VAT w terminie od kilku tygodni do nawet 8 miesięcy. Termin wydania decyzji podatkowej jest uzależniony od zagranicznego urzędu skarbowego. Zupełnie w innych terminach wniosek jest rozpatrywany przez niemiecki Finanzamt a np. przez holenderski Belastingdienst. Każdy kraj wprowadza własne regulacje dot. stawek podatku VAT i możliwości jego odzyskania. W większości przypadków można odzyskać podatek VAT za zakupy związane z :

- paliwem, materiałami eksploatacyjnymi
- noclegami
- usługami gastronomicznymi
- opłaty związane z bramkami autostradowymi i innymi opłatami drogowymi
- wynajem środków transportu
- koszty podróży i koszty związane z transportem publicznym
- opłaty za wstęp na targi lub wystawy handlowe
- inne

Od 1 stycznia 2010 r. zmieniły się przepisy związane ze składaniem formalnego wniosku o zwrot VAT. Do 1 stycznia 2010 podatnik chcący odzyskac podatek musiał kontaktować się z zagranicznym urzędem skarbowym i postępować wedle ustalonych procedur. W chwili obecnej wniosek składa się do polskiego Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. Wszelka komunikacja pomiędzy podatnikiem a urzędem odbywa się w późniejszym etapie poprzez wiadomości elektroniczne. Jest to spore ułatwienie dla polskich przedsiębiorców ubiegających się o zwrot VAT z UE. 

Odzyskaj podatek VAT teraz

 

 

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl