Zwrot podatku VAT z Austrii

Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Za jaki okres chcesz odzyskać VAT
Ilość paragonów
Ilość faktur
Za co chcesz starać się o zwrot VAT
Akceptuję regulamin
A- A+
 
Odzyskaj VAT
z Austrii
Jesteśmy zawodowcami
 
Stawki VAT : 10 %,20 %
Podstawowa stawka VAT wynosi 20 %
NAZWA: Mehrwertsteuer (MwSt)
 

Podatnik wnioskując po raz pierwszy o zwrot podatku VAT w Austrii zobowiązany jest złożyć specjalny formularz, który pozwoli na rejestrację podatnika w tamtejszym systemie.
Austriacki urząd wymaga, aby na dokumentach zakupowych przedsiębiorcy widniała wyodrębniona wysokość naliczonego podatku VAT. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy zwrot jest niższy niż 150 EUR, wówczas na dokumentach zakupowych może widnieć jedynie stawka procentowa naliczonego VAT.

 

W Austrii można ubiegać się o zwrot VAT za minimum 3 miesiące kalendarzowe następujące po sobie. Maksymalny okres za jaki można wnioskować o zwrot VAT to rok kalendarzowy.

Dokumenty zakupowe na wartość do 150 EUR nie muszą zawierać danych kupującego/nabywcy jednak obligatoryjnie muszą się znaleźć dane dostawcy/sprzedającego.
Istnieje możliwość wnioskowania o zwrot VAT na podstawie paragonów, ale tylko wtedy, gdy wartość zakupów nie przekracza kwoty 150 EUR.

Niestety austriacki urząd nie zwraca podatku VAT za koszty związane z reprezentacją za granicą i zakupów związanych z wykorzystaniem pojazdów osobowych. Dodatkowo, na konkretnie określonych warunkach urząd zwraca tylko część podatku VAT za usługi gastronomiczne.


 

Odzyskaj podatek VAT terazWspółpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
W?gierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl