Zwrot podatku z NL za 2015
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Ilość dzieci do 18 lat
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+

Uwaga! Sprawdź dlaczego urząd nie wypłaca zwrotów 2015 w terminie.

Rozliczenie podatku z Holandii za rok 2015

Belastingdienst kolejny raz przygotował zmiany, które niekoniecznie ułatwiają życie podatnikom w Polsce. Zmiany powodują zmiany w procedurze wnioskowania o zwrot nadpłaty podatku z Holandii. Na tej stronie dowiesz się, jak dokładnie postępować, aby móc rozliczyć się z podatku za rok 2015. 

Musisz złożyć deklarację PIT w Polsce

Aby móc wnioskować o pełne ulgi w Holandii, masz obowiązek w pierwszej kolejności wykazać dochody z Holandii w Polsce. Zgłoszenie dochodów zagranicznych wykonuje się w zeznaniu rocznym na specjalnym załączniku ZG. Czynność nie jest prosta i sugerujemy zlecenie wykonania rocznego zezniania profesjonalnym biurom rachunkowym. Pamiętaj, że nasza firma oferuje kompelskowe rozliczenie podatku zarówno w Polsce jak i w Holandii zajmując się wszystkimi formalnościami.

Konieczne zaświadczenie z polskiej skarbówki

Holenderski urząd opublikował specjalny druk, który służy jako zaświadczenie o dochodach wydane przez właściwy urząd skarbowy w Polsce. Druk możesz pobrać tutaj (kilknij aby pobrać). Poświadczony przez polski organ druk musisz wysłać do Holandii nie później, niż złozysz zeznanie podatkowe. Zalecamy wykonanie tej czynności równolegle, w tym samym czasie. Należy dodać, że polskie urzędy niestety  najczęściej nie wydają zaświadczeń "od ręki" dlatego Belastingdienst zdecydował się przedłużyć termin składania deklaracji do końca kwietnia 2016, co i tak jest krótkim terminem dla polskiego podatnika. 

Musisz czekać na dane do logowania

Wielkim utrudnieniem dla polskich podatników będzie konieczność autoryzacji swojego zeznania podatkowego przy pomocy hasła i loginu, który będzie wysyłany do wszystkich przez Belastingdienst. Jak czytamy na stronie internetowej urzędu- dane do autoryzacji będą wysyłane  automatycznie do wszystkich podatników, którzy składali deklaracje podatkowe w Holandii za rok 2014. Urząd rozpocznie rozsyłanie tych  danych dopiero w marcu. 

Okres zatrudnienia wciąż istotny

Pamiętaj, że dla Belastingdienst Twój okres zatrudnienia jest nadal istotny- dokładnie tak, jak miało to miejsce w roku 2013 i 2014. Składając zeznanie podatkowe masz obowiązek zadeklarować okres zatrudnienia w Holandii jak również uzyskane dochody poza Holandią.

Partnerstwo fiskalne sporo utrudnione

Osoby zatrudnione w Holandii w latach 2007-2012 dokładnie pamiętają, jak łatwo było starać się o zwrot podatku i wszelkie ulgi. Urząd w Holandii był jednym z najbardziej przyjaznych urzędów w Europie. Te czasy niestety minęły, a dla polskiego podatnika pojawiło się mnóstwo utrudnień i przepisów, które najczęściej uderzają w możliwość uzyskania wysokiego zwrotu podatku. Za rok 2015 Twój partner fiskalny również musi wykazać dochody z Polski. Mało tego. Partnerstwo fiskalne należy się tylko wtedy, gdy łącznie Twojego i współmałżonka dochody poza Holandią nie przekroczyły 10 % wszystkich dochodów. Ten warunek jest bardzo trudny do spełnienia ponieważ wartość 90 % jest bardzo rygorystyczna. 

 

Współpracują z nami
Newsletter
Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam Swój email
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku z zagranicy Gorzów Wielkopolski     Zwrot podatku z zagranicy Środa Wielkopolska     Zwrot podatku z zagranicy Orzesze    
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl