Zwrot podatku z Guernsey
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
A- A+
 
Pracowałeś w
Guernsey?
Odzyskamy Twój podatek!
 

Pracowałeś na terenie Guernsey ? Należy Ci się zwrot podatku dochodowego

Każdy, kto pracował legalnie na terenie Guernsey jest zobowiązany złożyć zeznanie podatkowe. Należy je złożyć najpóźniej do końca listopada kolejnego roku podatkowego. Zeznanie podatkowe możesz składać w tradycyjnej formie - na papierze. Jednak urząd zachęca podatników do składania zeznań on-line. Daje to wymierne korzyści dla obu stron. Urząd gwarantuje,że zeznania podatkowe złożone on-line będą traktowe z priorytetem. Dodatkowo podatnik bierze udział w losowaniu czeku na  1000 GBP, 1500 GBP, 2500 GBP. Można śmiało stwierdzić, że tamtejszy urząd wie jak zachęcić podatnika do zmiany przyzwyczajeń.

Za pośrednictwem naszej firmy możesz złożyć zeznanie i starać się o zwrot podatku dochodowego.Z Twojej pensji pracodawca potrącał zaliczkę na poczet podatku dochodwego.  Podatek dochodowy  wynosi 20 %. Jeżeli w ciągu roku podatkowego nie zarobiłeś więcej niż 9200 GBP, wówczas możesz otrzymać pełny zwrot pobranego podatku. Średnia kwota zwrotu wynosi ok. 900 GBP.  Jest o co się starać. 

 

Jakich dokumentów potrzebujesz ? 

  • ostatni odcinek wypłaty - payslip - z wykazanym łącznym dochodem w roku podatkowym
  • kopia dowodu osobistego
  • akt małżeństwa - o ile rozliczasz się z żoną 
  • zaświadczenie z tamtejszego urządu u przyznanym kodzie podatkowym 

 

Ile się czeka na zwrot podatku i decyzję podatkową ?

Urząd nie określa dokładnej daty wydania decyzji. Jednak z doświadczenia wiemy, że proces ten trwa do 4 miesięcy. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdzie decyzja jest wydawana już po kilku tygodniach. Wszystko zależy od formy złożenia zeznania i  daty jego wysłania do urzędu. 

 

Czy w momencie, kiedy opuszczam wyspę Guernsey mogę starać się o zwrot podatku ? 

Oczywiście, że tak. Wiąże się to jednak z pewnym zobowiązaniem. Jeśli chcesz starać się o zwrot podatku w trakcie trwania roku podatkowego ( przed 31 grudniem danego roku ) , wówczas musisz złożyć specjalny wniosek o skrócenie roku podatkowego. W  takim wniosku oświadczasz, że nie zamierzasz wrócić na Guernsey przed 31 grudnia, a jeśli wrócisz to  masz świadomość, że  będziesz musiał zwrócić wypłacony przez urząd podatek. 

 

 

Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Zwrot podatku z zagranicy Brzeg     Zwrot podatku z zagranicy Lubliniec        
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl