Meritum Podatki

Serviceberichten Aanslag

Usługa dla doradców podatkowych na terenie Holandii, która umożliwia pobranie treści decyzji wydawanych przez Belastigndienst w formie elektronicznej

Serviceberichten Aanslag

Serviceberichten Aanslag

Serviceberichten Aanslag jest to usługa dla doradców podatkowych na terenie Holandii, która umożliwia pobranie treści decyzji wydawanych przez Belastigndienst w formie elektronicznej poprzez szyfrowaną wymianę danych z urzędem. Na taką opcję mogą pozwolić sobie tylko legalnie działające firmy z numerem BECON i odpowiednim certyfikatem.

Pobieranie decyzji w formie online to ogromne ułatwienie dla doradcy, ale też większa zaleta dla Klienta. Dlaczego? Listy wysyłane z Belastigndienst w formie tradycyjnej nie zawsze trafiają pod właściwy adres Klienta, dodatkowo nie są to przesyłki rejestrowane dlatego często słyszy się o zagubieniu korespondencji z urzędu. Jeśli podatnik nie otrzyma decyzji, wówczas nie może się od niej odwołać w terminie (w większości przypadków termin to 6 tygodni). Dzięki opcji online doradca może zweryfikować treść wydanej decyzji bez konieczności wglądu w wersję tradycyjną. To bardzo przyspiesza cały proces jak również podnosi standard uslugi rozliczenia i doradctwa podatkowego.

Od lutego 2020 wprowadziliśmy takie rozwiązanie w naszej firmie, przy współpracy z doradcami z Belasting Aangifte B.V. - holenderską spółką doradztwa podatkowego zarejestrowaną w Amsterdamie.

Otrzymałeś list z Holandii - co dalej?

Jeśli otrzymałeś list zatytułowany "aanvrag activeren machtigingregistratie Servicebericht Aanslag" nie musisz podejmować żadnych kroków. Jest to informacja, że został przez nas złożony wniosek o zarejestrowane w bazie Servicebericht Aanslag aby móc pobierać Twoje decyzje online.

Na liście znajdziesz dane pełnomicnika i datę wniosku jak również rok podatkowy, za który został złożony wniosek. Po około 6 tygodniach od otrzymania pisma Twoje dane zostaną aktywowane i będzie możliwość pobrania decyzji podatkowych. Pamiętaj! Nie musisz reagować na to pismo jeśli dane są prawidłowe. Pismo dotyczy tylko rozliczenia podatkowego (podatek osoby fizycznej dla konkretnego roku podatkowego).

Servicebericht Toeslagen

Jeśli starasz się o dodatki Toeslagen np. dofinansowanie do ubezpieczenia (zorgtoeslag), wówczas otrzymasz osobne pismo. W tym piśmie urząd prosi o przekazanie widniejącego tam kodu do swojego doradcy podatkowego. Poniżej znajdziesz wzór takiego pisma. Jeśli otrzymałeś taki dokument to prosimy o niezwłoczne przekazanie kodu aktywacyjnego (poprzez rozmowę telefoniczną, email, sms, osobiście w biurze) abyśmy mogli zarejestrować Twój wniosek i mieć opcję pobrania decyzji Toeslagen online. W tym przypadku koniecznie jest działanie z Twojej strony i przekazaniem nam kodu.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

Jeśli długo czekasz na zwrot podatku z Holandii to warto przeczytać ten artykuł. Może rozwiać Twoje wątpliwości lub skłonić do reakcji i kontaktu z holenderskim Belastigndienst.

Ulga abolicyjna Holandia 2021

Ulga abolicyjna w Holandii i jej likwidacja od 2021. Zobacz ile będziesz dopłacał do podatku w zeznaniu za 2021!

Extra zwrot na dziecko - korekta

Masz dziecko urodzone po 2004 r.? Pracujesz w Holandii? Masz prawo do dodatkowego zwrotu.

Zwrot podatku z Anglii
Rozliczenie Self-Employed

Jeżeli prowadziłeś działalność gospodarczą w Anglii, koniecznie jesteś zobowiązany do złożenia rocznego zeznania podatkowego za okres od 5 kwietnia do 5 kwietnia kolejnego roku podatkowego.

Współpracują z nami: