Meritum Podatki

Ulgi podatkowe w Szwecji

Każdemu pracownikowi, który legalnie pracował na terenie Szwecji i za którego pracodawca regularnie odprowadzał składki, przysługuje otrzymanie zwrotu podatku.

Ulgi podatkowe w Szwecji

Szwecja - ulgi podatkowe

Tak, jak już wspominaliśmy, osoby, które pracowały legalnie na terenie Szwecji, mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Jednym z warunków otrzymania tego rodzaju zwrotu są oczywiście składki, które pracodawca powinien regularnie odprowadzać. Istnieją również pewne czynniki i okoliczności, które umożliwiają nam otrzymanie bardziej atrakcyjnego zwrotu. W przypadku Szwecji niezwykle istotne jest to, aby wszelkie nasze koszty były udokumentowane. Zbierajmy paragony i faktury, które dotyczą poniesionych przez nas kosztów pobytu, podróży i samej pracy.

Ulgi związane z transportem i inne ulgi podatkowe w Szwecji

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o wszelkich kosztach, które są związane z transportem. W przypadku dojazdów do pracy, niezależnie od tego, czy dojeżdżamy do niej samochodem, czy autobusem, warto posiadać udokumentowane koszty tych dojazdów. Mogą to być faktury za paliwo, bramki autostradowe, ale również bilety autobusowe. W tym przypadku ważne jest to, że odległość, którą pokonujesz autobusem, powinna wynosić minimum 2 kilometry. W przypadku samochodu odległość ta powinna posiadać minimum 5 kilometrów. W Szwecji niezwykle popularną ulgą podatkową jest również tzw. Traktamente, które dotyczy podróży służbowych. Jeżeli zostajesz wysłany przez swojego pracodawcę na delegację, która znajduję się w innym mieście lub kraju, to warto zachować wszelkie rachunki i faktury, które są związane z wyżywieniem, opłatami za zakwaterowanie, biletami lotniczymi czy rachunkami za paliwo. Dodatkowo, jeżeli jesteś zatrudniony w innej lokalizacji, niż ta, w której mieszkasz na stałe, to również możesz liczyć na ulgę podatkową.

Jeżeli regularnie wracasz do Polski, np. w celu odwiedzenia rodziny, to przysługuje Ci ulga z tytułu "podwójnego gospodarstwa domowego". W tym przypadku niezwykle ważne jest, aby przechowywać wszystkie faktury za paliwo czy bramki oraz ewentualne bilety samolotowe/autokarowe. Pamiętaj o tym, że najważniejszą regułą, aby otrzymać tego typu ulgę, jest częstotliwość tych wyjazdów. Nie mogą one przekraczać więcej niż jednego wyjazdu w tygodniu. Jeżeli kupujesz magazyny, literaturę lub inne źródła wiedzy, które są Ci niezbędne w pracy, to również te koszty możesz odliczyć od swojego podatku. W tym celu niezbędne jest posiadanie paragonu lub faktury, aby potwierdzić dokonany zakup. To samo dotyczy ubrania, np. odzieży ochronnej oraz innych narzędzi, które są niezbędne podczas wykonywanej przez Ciebie pracy. Pamiętaj, że warto zbierać wszystkie faktury i paragony, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się przydadzą. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, które w pewnym stopniu wykorzystujesz podczas swojej pracy, to również możesz odliczyć część kosztów, które są związane np. z opłatami za czynsz, rachunki, internet, a nawet rozmowy telefoniczne. Zachowaj wszystkie potwierdzenia zapłaty, abyś mógł później tego typu wydatki udokumentować.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋

Szwecja - ulgi podatkowe

W tym artykule wspomnieliśmy o kilku najważniejszych ulgach podatkowych, które umożliwiają otrzymanie bardziej atrakcyjnego zwrotu podatku. Jeżeli jesteś w trakcie rozliczania podatku ze Szwecji to zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów Podatki Meritum, którzy pomogą Ci uzyskać atrakcyjne ulgi podatkowe, które będą miały wpływ na wysokość Twojego zwrotu podatku. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.6/5.0
Na podstawie: 10 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Jakie są możliwości rozliczenia podatku za wcześniejsze lata?

Jakie są możliwości rozliczenia podatku za wcześniejsze lata?

Wyjazd do Niemiec czy Holandii w celach zarobkowych wiąże się z obowiązkiem odprowadzania podatków do tamtejszych urzędów skarbowych. Po zakończeniu każdego roku podatkowego należy złożyć PIT. Jeśli masz nadpłatę podatku, należy Ci się zwrot. Czy wiesz, że możesz się o niego ubiegać do kilku lat wstecz?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z zagranicy?

Jak przyspieszyć zwrot podatku z zagranicy?

Pracując legalnie za granicą, w większości przypadków masz obowiązek rozliczenia podatku. Zwykle z Twojego wynagrodzenia pracodawca pobiera określoną kwotę pieniędzy na poczet opłat skarbowych. W momencie złożenia rocznego zeznania może się okazać, że masz nadpłatę, którą możesz odzyskać. Jak sprawnie przejść przez całą procedurę?

Zwrot podatku z Anglii

Rozliczenie Self-Employed

Jeżeli prowadziłeś działalność gospodarczą w Anglii, koniecznie jesteś zobowiązany do złożenia rocznego zeznania podatkowego za okres od 5 kwietnia do 5 kwietnia kolejnego roku podatkowego.

Jak znaleźć pracę w Anglii?

Jak znaleźć pracę w Anglii?

Praca w Anglii to temat interesujący rokrocznie wielu polaków. Sprawdź dzięki naszemu poradnikowi jak skutecznie i szybko znaleźć pracę w Anglii.

Kwota wolna od podatku na Słowacji

Kwota wolna od podatku na Słowacji

Naszej podatkowej podróży ciąg dalszy. Dziś tematem dnia jest Kwota wolna od podatku na Słowacji. Zachęcamy do lektury naszego kompendium wiedzy.

NemKonto - co to jest i kto powinien je posiadać?

NemKonto - co to jest i kto powinien je posiadać?

Dziś pomówimy trochę o duńskim systemie podatkowym. Dowiedz się wszystkiego na temat NemKonto z tego artykułu!

Współpracują z nami: