Meritum Podatki

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Po dwóch miesiącach drzwi urzędów skarbowych w końcu zostały otwarte dla petentów.

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Drzwi zamknięte

Przez blisko ponad dwa miesiące polskie urzędy skarbowe nie przyjmowały petentów odsyłając wszystkich do elektronicznych usług. Niestety nie wszystkie sprawy dało się sprawnie załatwić drogą elektroniczną. Na szczęście urzędy już są otwarte, jednak nie w standardowych godzinach pracy.

Zaświadczenia o dochodach

Największym problemem w czasie niedostępności urzędu było utrudnienie związane z wybraniem oryginału zaświadczenia o dochodach. Podatnik, który składa deklarację w Niemczech, Holandii czy Belgii ma obowiązek przedłożyć tam dokument poświadczony przez polski urząd. Przez te 2 miesiące otrzymywaliśmy od naszych Klientów sporo informacji, że wybranie dokumentu graniczy z cudem. O ile kilka oddziałów urzędu radziło sobie z obsługą zdalną i elektroniczną, to jednak większość nie umiała sprawnie procedować wniosków o wydanie zaświaczenia. Na szczęście to się zmieniło i można udać się osobiście do urzędu wybrać zaświadczenie.

W jakich godzinach pracują urzędy?

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Od ponad tygodnia urzędy obsługują w wybranych dniach ( najczęściej jest to środa i piątek) w godzinach od 09:00 do 13:00 (lub nawet 15:00). Możemy się spodziewać, że w związku z planami odmrażania gospodarki , urzędy również zmienią godziny otwarcia. Dostaliśmy informację, że od czerwca wszystkie urzędy mają wrócić do normalnego trybu pracy.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

Jeśli długo czekasz na zwrot podatku z Holandii to warto przeczytać ten artykuł. Może rozwiać Twoje wątpliwości lub skłonić do reakcji i kontaktu z holenderskim Belastigndienst.

Ulga abolicyjna Holandia 2021

Ulga abolicyjna w Holandii i jej likwidacja od 2021. Zobacz ile będziesz dopłacał do podatku w zeznaniu za 2021!

Extra zwrot na dziecko - korekta

Masz dziecko urodzone po 2004 r.? Pracujesz w Holandii? Masz prawo do dodatkowego zwrotu.

Zwrot podatku z Anglii
Rozliczenie Self-Employed

Jeżeli prowadziłeś działalność gospodarczą w Anglii, koniecznie jesteś zobowiązany do złożenia rocznego zeznania podatkowego za okres od 5 kwietnia do 5 kwietnia kolejnego roku podatkowego.

Współpracują z nami: