Meritum Podatki

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Po dwóch miesiącach drzwi urzędów skarbowych w końcu zostały otwarte dla petentów.

Urzędy Skarbowe w Polsce otwierają drzwi po dla petentów

Drzwi zamknięte

Przez blisko ponad dwa miesiące polskie urzędy skarbowe nie przyjmowały petentów odsyłając wszystkich do elektronicznych usług. Niestety nie wszystkie sprawy dało się sprawnie załatwić drogą elektroniczną. Na szczęście urzędy już są otwarte, jednak nie w standardowych godzinach pracy.

Zaświadczenia o dochodach

Największym problemem w czasie niedostępności urzędu było utrudnienie związane z wybraniem oryginału zaświadczenia o dochodach. Podatnik, który składa deklarację w Niemczech, Holandii czy Belgii ma obowiązek przedłożyć tam dokument poświadczony przez polski urząd. Przez te 2 miesiące otrzymywaliśmy od naszych Klientów sporo informacji, że wybranie dokumentu graniczy z cudem. O ile kilka oddziałów urzędu radziło sobie z obsługą zdalną i elektroniczną, to jednak większość nie umiała sprawnie procedować wniosków o wydanie zaświaczenia. Na szczęście to się zmieniło i można udać się osobiście do urzędu wybrać zaświadczenie.

W jakich godzinach pracują urzędy?

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Od ponad tygodnia urzędy obsługują w wybranych dniach ( najczęściej jest to środa i piątek) w godzinach od 09:00 do 13:00 (lub nawet 15:00). Możemy się spodziewać, że w związku z planami odmrażania gospodarki , urzędy również zmienią godziny otwarcia. Dostaliśmy informację, że od czerwca wszystkie urzędy mają wrócić do normalnego trybu pracy.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 15 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Recepta na szybki zwrot podatku z zagranicy

Każdy ma swoją receptę. Jednak może poznasz nasze sposoby na szybki i pewny zwrot podatku?😎

Rozliczenie PIT ZG w Polsce

Pracowałeś za granicą w 2021 roku? Zastanawiasz się czy musisz składać deklarację podatkową w Polsce? Nie tylko Ty masz wątpliwości. W krótkim telegraficznym skrócie postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego warto zadbać o spełnienie formalności przed polskim fiskusem.

Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?
Czy warto korzystać z kalkulatorów podatkowych online?

W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które mniej lub bardziej precyzyjnie podają szacowany wynik decyzji podatkowej w Niemczech, Holandii czy Norwegii. Czy warto korzystać z takich narzędzi?

Emerytura w Polsce z pracy zagranicznej
Emerytura w Polsce z pracy zagranicznej

Temat emerytury w Polsce za pracę zagraniczną jest cały czas bardzo aktualny. Postaraliśmy się zatem aby ten temat wyjaśnić w tym artykule.

Opłaty i podatki za zbieranie grzybów za granicą
Opłaty i podatki za zbieranie grzybów za granicą

Polska to istny raj dla grzybiarzy. Dowiedz się jak ich zbiór wygląda w innych krajach, a także dlaczego grzybiarze z Europy tak ochoczo przyjeżdżają do Polski.

Czym jest rezydencja podatkowa?
Czym jest rezydencja podatkowa?

Jeżeli interesują Cię wszelkie tematy powiązane z rezydencją podatkową przeczytaj z uwagą ten artykuł. Przedstawiamy w nim ten aspekt w pigułce.

Współpracują z nami: