Podatkimeritum.pl - zwrot podatku z zagranicy

Zaświadczenie o dochodach Holandia 2021

Pobierz aktualne zaświadczenie o dochodach z Holandii na 2021 rok w formacie PDF. Zaświadczenie konieczne jest do złożenia deklaracji podatkowej w Belastgindienst.

Urząd podatkowy Belastigndienst opublikował aktualizację druku 2021

Dnia 1 marca 2022 urząd podatkowy w Holandii opublikował aktualną wersję druku zaświadczenia o dochodach za 2021 rok.

Holenderska nazwa tego dokumentu to Inkomensverklaring kwalificerende buitenlandse belastingplichtige 2021.

Druk dostępny jest w 29 językach wraz z tłumaczeniem części wyjaśnień. Jeśli składasz deklarację podatkową w Holandii i nie masz stałego meldunku przez cały rok, to aby mieć prawo do ulg podatkowych musisz podbić zaświadczenie w polskim urzędzie  i wysłać w oryginale do urzędu w Holandii. Jeśli tego nie zrobisz to potencjalnie możesz stracić nawet 560 EUR zwrotu.
Dokument jest potwierdzeniem dochodów poza Holandią i na jego podstawie urząd w Holandii stwierdza prawo do kwalifikowania się do ulg podatkowych zgodnie z regułą 90 %.
Jeśli minimum 90 % Twoich dochodów jest opodatkowana w Holandii, wówczas masz prawo do pełnych ulg jak rezydent podatkowy.
Jak prawidłowo wypełnić druk?
Zobacz nasz VIDEO poranik:

 

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.4/5.0
Na podstawie: 2 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Rozliczenie PIT ZG w Polsce

Pracowałeś za granicą w 2021 roku? Zastanawiasz się czy musisz składać deklarację podatkową w Polsce? Nie tylko Ty masz wątpliwości. W krótkim telegraficznym skrócie postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego warto zadbać o spełnienie formalności przed polskim fiskusem.

Jak uzyskać Kinderbijslag? Holandia i jej zasiłek rodzinny
Jak uzyskać Kinderbijslag? Holandia i jej zasiłek rodzinny

Jeżeli interesuje Cię temat Kinderbijslag w Holandii to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasz poniższy artykuł dotyczy właśnie tematu związanego z zasiłkiem rodzinnym w Holandii.

Praca dla studenta w Norwegii
Praca dla studenta w Norwegii

Doskonałą możliwością jest tutaj praca dla studenta w Norwegii, gdzie jest szansa na stosunkowo wysokie zarobki w dość krótkim czasie.

Czym są kody PIN MINID?
Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MIN ID i jak je zamówić?

Współpracują z nami: