Meritum Podatki

Zmiany w polityce kalkulacji podatkowych

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

W okresie od 01.01.2018 do 01.09.2018 nasz zespół wykonał 27 890 kalkulacji podatkowych. W wykonywanie tych kalkulacji zaangażowanych jest łącznie 9 osób, które w sezonie podatkowym sporządzają nawet po 5 kalkulacji równolegle (jedna osoba).

Zauważyliśmy, że sporo Klientów zleca kalkulację wielokrotnie w innych biurach, również u konkurentów. Otrzymujemy również dokumenty w formie online z ponownym zapytaniem o sporządzeniem kalkulacji. Z naszej strony to dodatkowy nakład pracy, który jest bardzo czasochłonny.

Klienci również rezygnują z rozliczenia podatkowego, gdy dowiadują się, że mają niski zwrot podatku lub dopłatę pomimo że mają obowiązek złożyć deklarację podatkową w danym kraju.

Otrzymujemy również wiadomości od biur Partnerskich, że czas poświęcony na kalkulację nie zawsze zwraca się w postaci podpisanej umowy. Średnia konwersja to 6 podpisanych umów na 10 sporządzonych kalkulacji. Średnia jest obliczona na wszystkich biurach partnerskich.

Opłata za sporządzenie kalkulacji

Zarząd podjął decyzję o zmianie polityki dot. świadczenia darmowej kalkulacji podatkowej. Począwszy od 01.01.2019 kalkulacja będzie bezpłatna ale tylko wtedy, gdy Klient zdecyduje się na podpisanie umowy. W przypadku, gdy Klient zrezygnuje to będzie zobowiązany do zapłaty 50 PLN brutto za sporządzenie kalkulacji. Kwota będzie płatna gotówką w biurze Partnerskim, z kolei w raporcie miesięcznym będzie uwzględniona liczba „pustych” kalkulacji.

Przykład:1. Jan Kowalski zleci kalkulację podatkową z Niemiec. Po otrzymaniu oferty Jan Kowalski zdecyduje się na nasze usługi i podpisze umowę, po czym zgodnie z jej zapisami wpłaci należną opłatę na konto podatkimeritum.pl. Biuro Partnerskie otrzyma prowizję jak do tej pory bez zmian.

2. Andrzej Nowak zleci kalkulację podatkową z Niemiec jednak nie skorzysta z usług podatkimeritum.pl i nie podpisze umowy. Biuro Partnerskie pobiera w gotówce 50 PLN Brutto od Klienta. Połowę tej kwoty oddaje dla podatkimeritum.pl. Kwota może być zbilansowana w raporcie miesięcznym wraz z należną prowizją.

Przykład rozliczenia pomiędzy Agentem a podatkimeritum.pl
Biuro wygenerowało sprzedaż i zamierza rozliczyć prowizję (przykład):

prowizja agenta BRUTTO: 8263,51 PLN
Za dany okres biuro sporządziło 69 pustych kalkulacji
( pobrane od Klientów 69 x 50 PLN jako usługa księgowa/marketingowa/sekretarska)

co dało łącznie 3450 PLN brutto dodatkowego przychodu.

Połowa tej kwoty zostanie odliczona od prowizji (łączna z kalkulacją) tj. 11713,51 – 1725 = 9988,51 PLN

Finalnie w kieszeni partnera zostaje dodatkowe 1725 PLN za sporządzanie kalkulacji, które nie przekonwertowały w podpisaną umowę. Kwoty będą prezentowane na raporcie automatycznie.

Zalety zmiany strategii

Powyższa zmiana może początkowo rodzić niepokój i niezadowolenie, skoro przez prawie 10 lat biura wykonywały darmowe kalkulacje. Podkreślamy, że kalkulacje wciąż będą darmowe dla lojalnych Klientów, a zmiana strategii ma zapobiec nieuczciwym praktykom.
Musimy też mieć na względzie konkurencję, która albo nie wykonuje w ogóle takich wstępnych kalkulacji, albo czas na ich wykonanie wynosi kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Bardzo często to właśnie ich Klienci przychodzą do naszych biur z prośbą o konkurencje. Finalnie nasi stali Klienci nic nie stracą ponieważ dla nich kalkulacja będzie wciąż bezpłatna, a nasza struktura pozyska środki, dzięki którym sporządzanie kalkulacji w sezonie będzie opłacalne.

To dodatkowe pieniądze dla biur partnerskich, dzięki którym wspólpraca z w zakresie podatków zagranicznych będzie bardziej opłacalna.

Do dnia 01.12.2018 w systemie pojawi się aneks do zatwierdzenia w formie elektronicznej, który sformalizuje powyższą zmianę. Dodatkowo pojawi się nowy raport okresowy, który będzie lepiej przygotowany pod kątem rozliczenia pomiędzy biurami a podatkimeritum.pl. Nowy raport zawiera:

  • ilość kalkulacji i ilość podpisanych umów
  • wpływy dokumentów (czy wpłynęła do nas pocztą umowa)
  • status płatności (czy zaksięgowano płatność)
  • dotychczasowe dane z zestawienia

Liczymy, że dana zmiana będzie słuszna i wspólnie to stwierdzimy po najbliższym sezonie podatkowym 2019.

Zarząd podatkimeritum.pl sp. z o.o.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: