Meritum Podatki

Barnetrygd – zawnioskuj o norweski zasiłek rodzinny i ciesz się z dodatkowych pieniędzy!

Norweskie wsparcie dla rodziców 😎

Posiadanie dzieci to nie tylko źródło niezmiernej radości, ale także olbrzymie zobowiązanie, które z całą pewnością wpływa na nasze domowe finanse. Jednakże nie ma powodu do zmartwień, gdyż żyjemy w czasach, gdzie istnieje szeroki zakres pomocy dla rodzin.

Idealnym przykładem jest norweski zasiłek rodzinny, znany jako Barnetrygd. To świadczenie, które nie tylko zapewnia pomoc finansową, ale także wspiera opiekę, edukację i rozwój naszych najmłodszych. Czy to nie brzmi zachęcająco, zwłaszcza dla tych, którzy pracują w malowniczej Norwegii?

Zobacz także: Kontantstotte | PIT 36 ZG z Norwegii

Nawet ponad 20 000 kr rocznie!

Zasiłek rodzinny w Norwegii dla Polaków (i innych cudzoziemców przyjeżdżających do tego kraju w celach zarobkowych) to pokaźny zastrzyk gotówki, obok którego szkoda przejść obojętnie! Warto wiedzieć, że Barnetrygd od 1 marca 2023 wzrósł do 1083 kr na miesiąc na dziecko powyżej 6 roku życia, co daje rocznie aż 12 996 kr. Dla najmłodszych, poniżej 6 roku życia, kwota wynosi jeszcze więcej – aż 1723 kr miesięcznie, co przekłada się na 20 676 kr rocznie. Przeliczając to na naszą walutę, wsparcie może wynieść prawie 8000 zł!

Dodatkową zachętą na złożenie wniosku o świadczenie rodzinne na dziecko w Norwegii, jest fakt, że istnieje możliwość wnioskowania do trzech lat wstecz!

Jak otrzymać zasiłek na dzieci w Norwegii? Najlepiej z pomocą Podatki Meritum!

Otrzymanie zasiłku na dzieci, czyli Barnetrygd w Norwegii może wydawać się nieco skomplikowane na pierwszy rzut oka. Zasady, formalności, a przede wszystkim bariera językowa mogą sprawić, że proces ten stanie się wyzwaniem. Jednakże, z pomocą przychodzi nasze biuro rozliczeń zagranicznych!

Wieloletnie doświadczenie, znajomość przepisów oraz biegła komunikacja w języku norweskim to atuty, które pozwalają pracownikom Podatki Meritum świadczyć najwyższej jakości usługi. Nie musisz martwić się o żadne szczegóły – zadbamy o wszystko za Ciebie!. Skorzystaj z naszego wsparcia, wiedzy i doświadczenia, a otrzymanie norweskiego zasiłku rodzinnego stanie się prostsze niż kiedykolwiek. Zapraszamy do kontaktu!

Mówią o nas 👍

Jak odzyskać podatek z zagranicy? 💸

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Masz to jak w banku 🔐

W Podatkimeritum.pl nie musisz wypełniać skomplikowanych ankiet czy formularzy w obcym języku. Nasi pracownicy wykonają wszystko za Ciebie. Jeśli masz więcej pytań czy wątpliwości to jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Rozliczenia podatkowe z zagranicy wykonujemy już od 14 lat. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w zagranicznych urzędach i posiadamy numer BECON i certyfikat Steuerberatera. Możesz być wyjątkowo spokojny o swoje finanse.

Pytania i odpowiedzi 🧐

Ile trzeba przepracować, żeby dostać zasiłek na dziecko w Norwegii?

Ważne jest, by przebywać w Norwegii przez ponad pół roku i posiadać umowę dłuższą niż na pół roku.

Jak zrezygnować z rodzinnego w Norwegii?

W takiej sytuacji należy złożyć stosowne pismo do urzędu i podać powód i wyrazić swoją wolę rezygnacji.

Czy norweski Barnetrygd jest wolny od podatku?

Tak, norweski Barnetrygd jest wolny od podatku.

Jak długo można korzystać z zasiłku rodzinnego?

Barnetrygd w Norwegii przysługuje od pierwszego miesiąca życia dziecka, aż do momentu, w którym osiągnie ono pełnoletność, a więc skończy 18 lat.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku?

Akt urodzenia dziecka, dokument tożsamości wnioskującego, pozwolenie na pobyt lub rejestracja pobytu w Norwegii osoby wnioskujące, umowa o pracę (okres, za który składany jest wniosek), odcinki z wypłat (Lønnsslipp).

Co to jest Utvidet Barnetrygd?

Jest to rozszerzony zasiłek na dziecko w Norwegii, który przysługuje samotnym rodzicom spełniającym odpowiednie warunki do korzystania z tego świadczenia.

Nie wiesz jak zacząć? Po prostu się skontaktuj! 🖐️

  Przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności

  Ewelina Kamińska

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp e.kaminska@twojpodatek.com.pl

  Kinga Bodziony

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp k.bodziony@twojpodatek.com.pl
  Zobacz wideo

  Czekamy na Ciebie w naszych biurach 💼💼

  To proste 🤓 Zgłaszasz się do punktu obsługi lub wysyłasz dokumenty online. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jakich dokumentów potrzebujesz aby wnioskować o zwrot podatku. Co ważne, nie musisz wypełniać żadnych skomplikowanych ankiet 🤯. Wszystkim zajmą się nasi agenci. Wybierz swój punkt i zadzwoń teraz- umów się na kalkulację. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

  X

  Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

  Janusz Hulk

  Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

  Przeczytaj opinię

  Justyna Chudziak

  W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

  Przeczytaj opinię

  Angelika Boloz

  Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

  Przeczytaj opinię

  Jadwiga Wegiel

  Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

  Przeczytaj opinię
  4,8

  Zasiłek na dziecko (Norwegia) a wymagania, które należy spełnić

  Otrzymanie Barnetrygd w Norwegii związane jest z koniecznością spełnienia kilku istotnych warunków.

  Pierwszym z nich jest konieczność osiągania dochodów lub pobierania świadczeń zastępczych w Norwegii, co oznacza, że musisz płacić norweskie składki na ubezpieczenie społeczne, tzw. trygdeavgift. Tak więc ten warunek dotyczy wszystkich osób pracujących na podstawie umowy o pracę, prowadzących własną działalność gospodarczą, a także tych, którzy korzystają z zasiłków, takich jak rodzicielski, chorobowy, rehabilitacyjny, pielęgnacyjny czy zasiłek dla bezrobotnych.

  Kolejnym wymogiem jest posiadanie stałego miejsca zamieszkania w Norwegii, co oznacza, że musisz przebywać w tym kraju dłużej niż sześć miesięcy i posiadać umowę (na przykład umowę o pracę lub najmu) na okres dłuższy niż pół roku.

  Te kryteria zapewniają, że zasiłek na dzieci w Norwegii jest udzielany osobom, które rzeczywiście przyczyniają się do społeczności norweskiej i które mogą najbardziej skorzystać z tej formy wsparcia. 

  Zasiłek rodzinny w Norwegii a 500+ w Polsce

  Pobieranie zasiłku rodzinnego, takiego jak norweski Barnetrygd czy polski program 500+, wymaga przestrzegania pewnych zasad ustalonych przez prawo Unii Europejskiej. Można otrzymać tylko jeden zasiłek, co oznacza, że musimy ustalić, który kraj ma pierwszeństwo w przyznawaniu tego świadczenia. Kluczowym czynnikiem jest tutaj aktywność zawodowa rodziców.

  • Przykładowo, jeżeli ojciec jest zatrudniony w Norwegii, a matka nie pracuje i pozostaje w Polsce, to zasiłek powinien być wypłacany w Norwegii. 
  • Z drugiej strony, jeżeli ojciec pracuje w Norwegii, a matka w Polsce, świadczenie będzie wypłacane przez kraj, w którym mieszka dziecko.

  Ciekawym aspektem jest możliwość ubiegania się o tak zwany dodatek dyferencyjny, który jest różnicą pomiędzy wysokością świadczeń w obu krajach, ale dotyczy to wyłącznie dzieci poniżej 6 roku życia. Warto jednak pamiętać, że nie jest on wypłacany automatycznie i konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

  To skomplikowane zasady, ale zrozumienie ich jest kluczowe dla optymalnego korzystania z dostępnych form wsparcia dla rodzin w obu krajach. Dlatego też jeżeli nie masz czasu głowić się nad tym, który z zasiłków pobierać, zostaw to w naszych rękach. Nasi konsultanci podpowiedzą, jaka opcja jest dla Ciebie optymalna i co zrobić, aby otrzymać świadczenia rodzinne w Norwegii w postaci Barnetrygd i nie tylko. 

  Współpracują z nami: