Meritum Podatki

Kindergeld – rodzinny zasiłek z Niemiec, o który warto wnioskować!

Odciąż swoje finanse! 😎

Wychowywanie dzieci to przede wszystkim radość. Każdy rodzic jednak zdaje sobie sprawę, że jest to również wymagające zajęcie, które nie pozostaje obojętne dla naszych portfeli. Jednak nie ma co się przejmować takimi sprawami – zwłaszcza że w dzisiejszych czasach istnieje wiele form wsparcia, czego doskonałym przykładem jest niemiecki zasiłek rodzinny, czyli Kindergeld. Jest to świadczenie, które stanowi realną ulgę zapewniającą środki na opiekę, edukację czy rozwój pociechy. Brzmi interesująco, prawda?

Zobacz także: Pobranie danych Lohnsteuerbescheinigung | PIT ZG z Niemiec

250 € miesięcznie na każde dziecko!

Czy wiesz, że w 2023 roku niemieckie Kindergeld to wsparcie finansowe, które może oznaczać dodatkowe 250 € na Twoje konto miesięcznie za pierwsze i każde kolejne dziecko? To nic innego jak ponad 1100 złotych, które mogą naprawdę ułatwić Ci życie. Można więc śmiało powiedzieć, że ten zasiłek rodzinny jest wsparciem, dzięki któremu z zadbasz o dobro finansowe swojej pociechy i zapewnisz mu jeszcze lepsze warunki do rozwoju!

183 dni w Niemczech jako warunek

Masz pod opieką dzieciątko i zastanawiasz się, czy spełniasz warunki, by otrzymać wypłatę Kindergeld? Oto dobre wieści! Jeśli jesteś legalnie zatrudniony na terenie Niemiec przez co najmniej 183 dni w ciągu roku, to masz pełne prawo do tego wsparcia finansowego. Ale to nie wszystko! Nawet jeśli mieszkasz za granicą, ale jesteś niemieckim podatnikiem i wychowujesz swoje dzieci, również możesz ubiegać się o to świadczenie.

Mówią o nas 👍

Jak odzyskać podatek z zagranicy? 💸

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Zasiłek rodzinny z Niemiec co miesiąc nawet do 25 roku życia dziecka!

Kindergeld, czyli omawiany zasiłek rodzinny w Niemczech, jest dostępny dla Ciebie aż do momentu, gdy Twoje dziecko osiągnie pełnoletność. Ale to nie koniec dobrych wieści! Nawet jeśli Twoje dziecko przekroczyło 18 lat, nadal możesz otrzymywać wsparcie, pod warunkiem że kontynuuje naukę. W takiej sytuacji Kindergeld jest wypłacane aż do ukończenia 25. roku życia. To fantastyczne, prawda? A co więcej, zasiłek ten przysługuje również dzieciom, które nie ukończyły jeszcze 21 lat i spełniają dwa warunki: są bezrobotne lub uczestniczą w szkoleniach zawodowych oraz ich roczne dochody nie przekraczają 8 tysięcy euro.

Wniosek o Kindergeld 2023 – jesteśmy tu dla Ciebie!

Zgłoszenie się po Kindergeld może być pewnym wyzwaniem, szczególnie jeśli nie czujemy się pewnie w języku niemieckim. Ale nie martw się! Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Dziś możemy znacznie uprościć całą procedurę i oddać te formalności w ręce ekspertów. Podatki Meritum, renomowane biuro rozliczeń zagranicznych, stoi tutaj do Twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem pracującym w Niemczech od lat, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Kindergeld, nasi konsultanci z chęcią Ci pomogą!

Skomplikowany wniosek, dokumenty, tłumaczenia – zostaw to wszystko w rękach profesjonalistów, którzy biegle posługują się językiem niemieckim i mają doświadczenie w procesie ubiegania się o Kindergeld. Skontaktuj się z Podatki Meritum już dziś i ciesz się spokojem, wiedząc, że Twój wniosek o niemiecki zasiłek rodzinny zostanie załatwiony profesjonalnie i sprawnie.

Masz to jak w banku 🔐

W Podatkimeritum.pl nie musisz wypełniać skomplikowanych ankiet czy formularzy w obcym języku. Nasi pracownicy wykonają wszystko za Ciebie. Jeśli masz więcej pytań czy wątpliwości to jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Rozliczenia podatkowe z zagranicy wykonujemy już od 14 lat. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w zagranicznych urzędach i posiadamy numer BECON i certyfikat Steuerberatera. Możesz być wyjątkowo spokojny o swoje finanse.

Pytania i odpowiedzi 🧐

Jak zmienić numer konta, na które wypłacany jest zasiłek rodzinny?

Procedura powinna odbyć się za pomocą formularza KG 45, który służy do zgłaszania różnych zmian formalnych, w tym m.in. właśnie numeru bankowego, na który wypłacane są świadczenia w Niemczech.

Czy Kindergeld można pobierać bez meldunku w Niemczech?

Tak, osoby niezameldowane mogą wnioskować i pobierać niemiecki zasiłek rodzinny. Warto jednak mieć na uwadze, że procedura wypłaty w przypadku takich podatników jest dłuższa.

Jak sprawdzić status Kindergeld?

Można to zrobić poprzez telefon na infolinię (kontakt jedynie po niemiecku) bądź listem poleconym na adres Familienkasse.

Czy zwrot Kindergeld można rozłożyć na raty?

Z reguły Familienkasse domaga się całości wpłaty.

Kiedy nie należy się Kindergeld?

Na dzieci, które ukończyły 25. rok życia (nie licząc osób niepełnosprawnych).

Czy dziecko może pracować i pobierać Kindergeld?

Tak, pod warunkiem że jest to praca nie większa, aniżeli pół etatu.

Nie wiesz jak zacząć? Po prostu się skontaktuj! 🖐️

  Przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności

  Ewelina Kamińska

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp e.kaminska@twojpodatek.com.pl

  Kinga Bodziony

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp k.bodziony@twojpodatek.com.pl
  Zobacz wideo

  Czekamy na Ciebie w naszych biurach 💼💼

  To proste 🤓 Zgłaszasz się do punktu obsługi lub wysyłasz dokumenty online. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jakich dokumentów potrzebujesz aby wnioskować o zwrot podatku. Co ważne, nie musisz wypełniać żadnych skomplikowanych ankiet 🤯. Wszystkim zajmą się nasi agenci. Wybierz swój punkt i zadzwoń teraz- umów się na kalkulację. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

  X

  Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

  Janusz Hulk

  Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

  Przeczytaj opinię

  Justyna Chudziak

  W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

  Przeczytaj opinię

  Angelika Boloz

  Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

  Przeczytaj opinię

  Jadwiga Wegiel

  Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

  Przeczytaj opinię
  4,8

  Ile wynosi Kindergeld w 2023 roku?

  W 2023 roku wysokość Kindergeld wynosi 250 € na każde dziecko. Jest to stała kwota, którą można otrzymać jako wsparcie finansowe na wychowywanie swojej pociechy. Jest to wsparcie, które swobodnie można spożytkować na różnorodne potrzeby dziecka, takie jak opieka, edukacja czy rozwijające zajęcia.

  Kiedy są wypłaty Kindergeld?

  Zasiłek rodzinny w Niemczech wypłacany jest co miesiąc. Jeśli chodzi o konkretny termin wypłaty, uzależniony jest on od ostatniej cyfry numeru (Endziffer). Im jest ona niższa, tym pieniądze szybciej trafią na konto wnioskującego. Jeśli ostatnia cyfra numeru Kindergeld wynosi od 0 do 3, środki zostaną przelane na początku danego miesiąca. Natomiast jeśli wynosi od 4 do 6, wypłata nastąpi w drugim tygodniu miesiąca. Dla numerów Kindergeld z ostatnimi cyframi od 7 do 9 środki zostaną przelane w trzecim tygodniu miesiąca. 

  Jak wypłacane jest Kindergeld na dziecko niepełnosprawne?

  W przypadku dziecka niepełnosprawnego wypłata Kindergeld odbywa się w nieco inny sposób. W takiej sytuacji niezależnie od ostatniej cyfry numeru Kindergeld środki zostaną przelane na konto beneficjenta na początku miesiąca. W przypadku pociech ze znaczącą niepełnosprawnością (taką, która uniemożliwia swobodne życie) zasiłek pobierany może być bezterminowo. Ważne jest jednak, aby niepełnosprawność wystąpiła przed ukończeniem 25. roku życia.

  Czy Kindergeld i 500+ może być pobierane jednocześnie?

  Tak, Kindergeld i program "Rodzina 500+" mogą być pobierane jednocześnie. Jeżeli ojciec bądź matka na co dzień pracuje na terenie Niemiec, bądź innym kraju Unii Europejskiej, EOG bądź Szwajcarii, a pociecha nie ukończyła 18. roku życia, możliwe jest otrzymywanie tych dwóch świadczeń (pełne 500+ oraz Kindergeld w postaci dodatku dyferencyjnego lub w całości – w takim wypadku należy być jednak nieaktywnym zawodowo w Polsce). 

  Czym może być podyktowany brak wypłaty Kindergeld?

  Wypłata Kindergeld może zostać wstrzymana przez Familienkasse z różnych powodów. Oto czynniki, od których zależy brak wypłaty świadczenia:

  • opóźnienie w dostarczeniu niezbędnych dokumentów lub brak odpowiedzi na pismo ze strony Wnioskodawcy,
  • niezgłoszenie istotnych zmian w życiu rodzica lub dziecka, takich jak zmiana pracy, zameldowania, rozpoczęcie nauki czy podjęcie zatrudnienia przez dziecko,
  • rozpoczęcie starania drugiego rodzica o otrzymywanie Kindergeld, który również pełni rolę opiekuna dziecka.

  W jakich sytuacjach może wystąpić nakaz zwrotu Kindergeld z Niemiec?

  W momencie, gdy Familienkasse uzna, że prawo do pobierania świadczenia wystąpiło niesłusznie. Takie przypadki mogą być podyktowane: niewypełnieniem obowiązku informacji o istotnych zmianach w życiu, nieprawdziwymi informacjami we wniosku, brakiem współpracy z niemiecką Kasą Rodzinną (brak odpowiedzi na pisma),

  Współpracują z nami: