Meritum Podatki

Kontantstøtte – zasiłek opiekuńczy na dziecko w Norwegii

Kontantstøtte – nazwa dobrze znana rodzicom w Norwegii! 😎

Czy wiesz, że Norwegia oferuje rodzicom dodatkowe wsparcie finansowe w formie Kontantstøtte? Jest to norweski zasiłek opiekuńczy na dziecko dla rodziców dzieci w wieku od 1 do 2 lat, które nie uczęszczają do żłobka finansowanego przez gminę. Świadczenie jest doskonałym sposobem, aby docenić Twój wybór opieki nad maluchem w domu, dając Ci więcej swobody i wsparcia finansowego w tym ważnym czasie. Pomyśl o tym, jak bardzo mogłoby to ulżyć Twojemu domowemu budżetowi!

Zobacz także: Barnetrygd | PIT 36 ZG z Norwegii

Nawet 7500 koron norweskich miesięcznie

Czy wiesz, że jeśli Twoja pociecha nie ma przydzielonego miejsca w żłobku, może przysługiwać Ci zasiłek opiekuńczy na dziecko w Norwegii w wysokości 7500 NOK? To jednak nie wszystko!

Jednak nawet jeśli Twoje dziecko dostało miejsce w przedszkolu, ale na niepełny wymiar godzin, nadal możesz liczyć na wsparcie finansowe. Wysokość zasiłku będzie wynosić 20, 40, 60 lub 80 procent pełnego zasiłku, w zależności od przydzielonego czasu w żłobku. To ważne – to ilość przydzielonych godzin decyduje o wysokości wsparcia, a nie faktyczne ich wykorzystanie.

Zawnioskuj o zasiłek opiekuńczy w Norwegii z Podatki Meritum!

Podążając za ścieżką zasiłku opiekuńczego w Norwegii, możesz natrafić na wiele zawiłości. Nie musisz jednak tego robić samodzielnie! Daj się poprowadzić doświadczonym ekspertom, takim jak specjaliści Podatki Meritum. Mamy proste i sprawdzone sposoby na zawiłą biurokrację, znamy wszelkie niuanse przepisów i potrafimy przetłumaczyć je na język zrozumiały dla Ciebie. To nasza misja, aby pomóc Ci w uzyskaniu tego, na co zasługujesz, bez stresu i zmartwień. Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól nam poprowadzić Cię przez proces wnioskowania o norweski zasiłek opiekuńczy. Pamiętaj, z Podatkami Meritum, jesteś zawsze o krok przed innymi!

Mówią o nas 👍

Jak odzyskać podatek z zagranicy? 💸

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Masz to jak w banku 🔐

W Podatkimeritum.pl nie musisz wypełniać skomplikowanych ankiet czy formularzy w obcym języku. Nasi pracownicy wykonają wszystko za Ciebie. Jeśli masz więcej pytań czy wątpliwości to jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Rozliczenia podatkowe z zagranicy wykonujemy już od 14 lat. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w zagranicznych urzędach i posiadamy numer BECON i certyfikat Steuerberatera. Możesz być wyjątkowo spokojny o swoje finanse.

Pytania i odpowiedzi 🧐

Kto wypłaca Kontantstøtte?

NAV – Norweski Urząd Pracy i Polityki Socjalnej.

Do ilu miesięcy wstecz można otrzymać wyrównanie zasiłku opiekuńczego w Norwegii?

Do maksymalnie 3. miesięcy wstecz.

Ile czeka się na wypłatę zasiłku?

Od 12 do 24 miesięcy.

Jak długo można pobierać Kontantstøtte?

Maksymalnie przez 11 miesięcy.

Czy na adoptowane dziecko przysługuje wypłata zasiłku opiekuńczego?

Tak.

Czy kwota świadczenia jest taka sama na każde dziecko?

Tak, w 2023 roku na każde dziecko spełniające wymagania można otrzymać 7500 NOK.

Nie wiesz jak zacząć? Po prostu się skontaktuj! 🖐️

  Przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności

  Ewelina Kamińska

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp e.kaminska@twojpodatek.com.pl

  Kinga Bodziony

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp k.bodziony@twojpodatek.com.pl
  Zobacz wideo

  Czekamy na Ciebie w naszych biurach 💼💼

  To proste 🤓 Zgłaszasz się do punktu obsługi lub wysyłasz dokumenty online. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jakich dokumentów potrzebujesz aby wnioskować o zwrot podatku. Co ważne, nie musisz wypełniać żadnych skomplikowanych ankiet 🤯. Wszystkim zajmą się nasi agenci. Wybierz swój punkt i zadzwoń teraz- umów się na kalkulację. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

  X

  Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

  Janusz Hulk

  Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

  Przeczytaj opinię

  Justyna Chudziak

  W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

  Przeczytaj opinię

  Angelika Boloz

  Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

  Przeczytaj opinię

  Jadwiga Wegiel

  Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

  Przeczytaj opinię
  4,8

  Zasiłek opiekuńczy (Norwegia) a wymagania do spełnienia

  Kontantstøtte to doskonała forma wsparcia dla Twojej rodziny, czekająca na Ciebie, jeśli spełnisz pewne warunki

  Pierwszym krokiem jest aktywność zawodowa lub pobieranie zasiłków w Norwegii – umowa o pracę, działalność gospodarcza, lub korzystanie ze świadczeń takich jak zasiłek rodzicielski, chorobowy, rehabilitacyjny, pielęgnacyjny, czy dla bezrobotnych. Dodatkowo musisz opłacać składki na ubezpieczenie społeczne, należeć do systemu ubezpieczeń społecznych od co najmniej 5 lat i mieć stałe miejsce zamieszkania z dzieckiem/dziećmi w wieku 1-2 lat. 

  Ważne jest też, aby Twoje dziecko spędzało czas w domu lub w żłobku bez dofinansowania państwowego. Pamiętaj, jeśli Twoje dziecko korzysta ze żłobka z dofinansowaniem publicznym powyżej 33 godzin tygodniowo, zasiłek nie będzie Ci przysługiwał. Jeśli spełniasz te kryteria, możesz liczyć na zasiłek opiekuńczy z Norwegii w wysokości aż 7 500 NOK miesięcznie na dziecko w wieku 13-23 miesiące. 

  Jak ubiegać się o Kontantstøtte w 2023 roku? 

  Otrzymanie zasiłku opiekuńczego w Norwegii to proces, który wymaga od nas zgromadzenia odpowiednich dokumentów. Choć lista tych druków może wydawać się długa, pamiętaj, że za swoją pracę zostaniesz wynagrodzony pokaźną sumę! Czego będziesz potrzebować?

  • Aktów urodzenia dzieci oraz aktu małżeństwa, przetłumaczonych na angielski lub norweski.
  • Kopii umowy/umów o pracę.
  • Kopii rozliczeń rocznych (tzw. sammenstilling fra arbeidsgiver).
  • Dowodu osobistego lub paszportu – zarówno osoby składającej wniosek, jak i dziecka.
  • Dokumentu z pozwoleniem na pobyt lub pracę w Norwegii.
  • Zaświadczenia z przedszkola, które potwierdzi, że Twoje dziecko do niego nie uczęszcza.

  Po zgromadzeniu tych dokumentów możesz złożyć swój wniosek o zasiłek opiekuńczy. Idealnym momentem na to jest okres zaraz po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Pamiętaj jednak, że proces weryfikacji i oczekiwania na wypłatę może trwać od 12 do 24 miesięcy. Ale dobrą wiadomością jest to, że zasiłek opiekuńczy nie koliduje z żadnym innym zasiłkiem na dziecko – można go pobierać równocześnie z Barnetrygd, a także z polskim programem 500+.

  Zostań częścią rodziny odbiorców Kontantstøtte – skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć proces składania wniosku! Z Podatkami Meritum na pokładzie, możesz czuć się pewnie i bezpiecznie na drodze do uzyskania wsparcia, które Ci się należy.

  Współpracują z nami: