Meritum Podatki

PIT/ZG z Holandii

Załącznik, bez którego się nie obejdzie 😎

Pracujesz bądź pracowałeś w Holandii? Planujesz rozliczyć się z holenderskim urzędem skarbowym? To dobrze – to naturalna kolej rzeczy! Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę, ale osiągnięte dochody z zagranicy – w tym wypadku z Królestwa Niderlandów – należy również przedstawić przed polskim fiskusem. W jaki sposób? Z pomocą przychodzi PIT ZG. Holandia jest jednym z krajów, do których wyjeżdżając w celach zarobkowych, należy liczyć się z tymże drukiem – bez niego nie ma tak naprawdę co myśleć o prawidłowym zeznaniu podatkowym!

Zobacz także: Pobranie danych Jaaropgave | Zorgtoeslag

Dochody z Holandii? PIT/ZG przychodzi z pomocą!

Do czego w zasadzie potrzebny jest PIT/ZG dla osób pracujących w Holandii? Należy mieć świadomość, że jest to specjalny załącznik do rocznej deklaracji podatkowej, który pełni rolę Twojego podatkowego ambasadora. W nim precyzyjnie zamieścisz informacje o swoich dochodach uzyskanych w Królestwie Niderlandów, jak również wszelkie odliczenia, które przysługują Ci z tytułu pracy za granicą. Dzięki niemu żadne informacje nie umkną uwadze polskiemu urzędowi skarbowemu, a Ty będziesz spać spokojnie, wiedząc, że wszystko jest w porządku.

Kto musi zamieścić dochody z Holandii w PIT/ZG?

Czy pracujesz w Holandii, ale serce Twoje wciąż bije w naszym kraju? Jeśli tak, wówczas nie możesz zapomnieć o formularzu PIT/ZG! Jeżeli w Polsce masz rodzinę, dom – generalnie mówiąc – centrum interesów życiowych, wtedy polski fiskus uważa Cię za rezydenta podatkowego. W takiej sytuacji jesteś zobowiązany do rozliczenia się z rodzimym urzędem skarbowym za sprawą PIT-36 wraz ze wspomnianym załącznikiem PIT/ZG. Ogólnie rzecz biorąc, obowiązek ten dotyczy Cię w dwóch przypadkach.

 1. Jeżeli Twoje dochody zagraniczne są zwolnione od podatku dzięki umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania.
 2. Jeżeli zarabiasz w zagranicznym państwie, a te dochody nie są zwolnione od opodatkowania w Polsce.

Mówią o nas 👍

Jak odzyskać podatek z zagranicy? 💸

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Jak wypełnić PIT/ZG? Pozwól sobie pomóc!

Zastanawiasz się, jak rozliczyć PIT/ZG z Holandii? Nie Ty jeden! Sprawy podatkowe mają to do siebie, że lubią być zagmatwane – zwłaszcza jeśli mowa o rozliczeniach zagranicznych. Jeśli chodzi o ten załącznik, to kluczowym aspektem jest prawidłowe wpisanie wszystkich dochodów, jak również zrozumienie możliwych ulg i odliczeń, co może wymagać gruntownej wiedzy na temat holenderskich przepisów podatkowych. Nie czujesz się na siłach, by na własną rękę wypełnić dokument i wysłać go do polskiego urzędu skarbowego? W takim razie pozwól sobie pomóc! Jesteśmy profesjonalnym biurem rozliczeń zagranicznych, które od lat pomaga Polakom w zwrocie podatku z Holandii i nie tylko. Z chęcią wyręczymy również Ciebie z formalności!

Masz to jak w banku 🔐

W Podatkimeritum.pl nie musisz wypełniać skomplikowanych ankiet czy formularzy w obcym języku. Nasi pracownicy wykonają wszystko za Ciebie. Jeśli masz więcej pytań czy wątpliwości to jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Rozliczenia podatkowe z zagranicy wykonujemy już od 14 lat. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w zagranicznych urzędach i posiadamy numer BECON i certyfikat Steuerberatera. Możesz być wyjątkowo spokojny o swoje finanse.

Pytania i odpowiedzi 🧐

Czy PIT/ZG z Holandii składa się jedynie z PIT-36?

Nie – załącznik pasuje również do innych deklaracji. Najczęściej dołączany jest do PIT-36 – warto jednak mieć świadomość, że złożyć go można również z drukiem: PIT-36L (dochody opodatkowane liniowo), PIT-38 (dochody kapitałowe) oraz PIT-39 (dochody ze sprzedaży nieruchomości).

Co grozi za niezłożenie PIT/ZG z Holandii w polskim Urzędzie Skarbowym?

Zgodnie z polskim prawem podatkowym niewywiązanie się z obowiązku złożenia zeznania podatkowego (np. PIT/ZG) może skutkować nałożeniem kar finansowych. Dodatkowo Urząd Skarbowy może nałożyć odsetki za zwłokę od niewpłaconych w terminie zobowiązań podatkowych. W przypadku utrzymującej się niechęci do złożenia zeznania mogą zostać zastosowane środki prawne, które mogą prowadzić do postępowania karno-skarbowego.

Skąd pobrać załącznik do deklaracji PIT/ZG?

Załączniki do zeznań podatkowych PIT/ZG, jak i same formularze, można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów w Polsce.

W jakim języku wypełnić PIT/ZG za pracę w Holandii?

Niezależnie od tego, w jakim kraju zagranicznym uzyskiwane są dochody, PIT/ZG należy wypełnić w języku polskim.

Czy załącznik ZG obowiązuje tylko w przypadku zarobku ze stosunku pracy?

Nie, jeżeli w ciągu roku uzyskiwany był dochód od zagranicznego (w tym wypadku holenderskiego) podmiotu z tytułu: renty, emerytury, najmu, dzierżawy, praw autorskich, stypendiów lub papierów wartościowych, podatnik jest zobowiązany do dołączenia załącznika do wybranej deklaracji podatkowej.

Czy muszę złożyć tylko jeden załącznik PIT/ZG z Holandii?

Tak, pod warunkiem że w ciągu roku osiągałeś dochód jedynie w Królestwie Niderlandów. W przeciwnym wypadku będziesz zobowiązany do dołączenia dodatkowych załączników.

Nie wiesz jak zacząć? Po prostu się skontaktuj! 🖐️

  Przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności

  Ewelina Kamińska

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp e.kaminska@twojpodatek.com.pl

  Kinga Bodziony

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp k.bodziony@twojpodatek.com.pl
  Zobacz wideo

  Czekamy na Ciebie w naszych biurach 💼💼

  To proste 🤓 Zgłaszasz się do punktu obsługi lub wysyłasz dokumenty online. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jakich dokumentów potrzebujesz aby wnioskować o zwrot podatku. Co ważne, nie musisz wypełniać żadnych skomplikowanych ankiet 🤯. Wszystkim zajmą się nasi agenci. Wybierz swój punkt i zadzwoń teraz- umów się na kalkulację. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

  X

  Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

  Janusz Hulk

  Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

  Przeczytaj opinię

  Justyna Chudziak

  W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

  Przeczytaj opinię

  Angelika Boloz

  Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

  Przeczytaj opinię

  Jadwiga Wegiel

  Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

  Przeczytaj opinię
  4,8

  Holandia i PIT/ZG – czym jest ten druk?

  PIT-36 z załącznikiem ZG to specyficzny formularz podatkowy, który służy do rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą, w tym wypadku w Holandii. Jest on przeznaczony dla osób, które osiągnęły dochody podlegające opodatkowaniu według skali podatkowej na zasadach ogólnych.

  PIT/ZG pozwala na zastosowanie odpowiednich metod unikania podwójnego opodatkowania, jeśli Polska ma podpisaną umowę w tej sprawie z krajem, w którym dochód został osiągnięty. W przypadku Holandii takie porozumienie zostało zawarte i opiera się na metodzie odliczenia proporcjonalnego.

  Kogo nie dotyczy rozliczenie PIT-36/ZG w Holandii?

  Nie każdy obywatel Polski jest zobligowany do rozliczenia formularza PIT-36/ZG z dochodów osiągniętych w Holandii. Jeżeli Twój wyjazd do Holandii jest stały, a nie tymczasowy, oraz to właśnie tam znajduje się centrum Twoich interesów życiowych, nie będziesz musiał składać tego typu deklaracji w Polsce. W takiej sytuacji przestajesz być polskim rezydentem podatkowym i nie posiadasz zobowiązań wobec rodzimego urzędu skarbowego. Wszystkie formalności podatkowe związane z Twoimi dochodami załatwiasz wówczas wyłącznie w Holandii, gdzie te dochody są osiągane.

  Jak wypełnić PIT/ZG z Holandii krok po kroku?

  Wypełnienie formularza PIT/ZG z Holandii nie jest skomplikowane i przebiega podobnie jak w przypadku normalnej deklaracji. Poniżej krótka instrukcja

  1. Pobranie formularza – załącznik ZG można dołączyć do kilku rodzajów deklaracji, w tym PIT-36. Pobierz odpowiedni formularz ze strony Ministerstwa Finansów lub z lokalnego urzędu skarbowego.
  2. Określenie rodzaju rozliczenia – wypełnij odpowiednią rubrykę C.2, C.3 lub C na formularzu, w zależności od rodzaju rozliczenia.
  3. Podzielenie dochodów na źródła – w części C1 formularza podziel swoje dochody na różne źródła: praca (i stosunki podobne), działalność wykonywana osobiście, działalność gospodarcza, najem, prawa autorskie, oraz inne źródła.
  4. Dołączenie osobnych załączników dla różnych krajów – jeżeli uzyskiwałeś dochody nie tylko w Holandii, ale również w innym państwie np. Niemczech, do swojego zeznania podatkowego musisz dołączyć osobne załączniki PIT/ZG dla każdego z nich.

  Jak rozliczyć PIT z zagranicy (Holandia)? Podatki Meritum służą pomocą!

  Wypełnianie deklaracji podatkowych, w tym załącznika PIT/ZG, choć nie jest procesem skomplikowanym, wymaga precyzyjności. Niestety, łatwo o błędy, które mogą prowadzić do nieprzyjemności, a nawet kar finansowych. Dlatego zawsze najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy podatkowego.

  Biuro Podatkowe Podatki Meritum to miejsce, któremu zdecydowanie warto zaufać. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasi specjaliści dokonają profesjonalnej i rzetelnej analizy Twojej sytuacji podatkowej, zapewniając dokładność i zgodność z obowiązującymi przepisami. Powierzając im swoją deklarację, zyskujesz spokój ducha i pewność, że Twoje zobowiązania podatkowe są w najlepszych rękach. Zapraszamy do kontaktu!

  Współpracują z nami: