Meritum Podatki

Zorgtoeslag - dodatek do ubezpieczenia w Holandii

Odzyskaj wpłacone środki na ubezpieczenie! 😎

Każda osoba, która legalnie pracuje na terenie Holandii, podlega pod obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne na terenie tego kraju. Wiążę się to oczywiście z potrącaniem części pensji na opłacanie składek. Warto jednak mieć świadomość, że komórka holenderskiego urzędu skarbowego (Toeslagen) może wypłacić dodatek do ubezpieczenia w Holandii, czyli tzw. Zorgtoeslag. Jest to doskonały sposób, aby odzyskać część wpłaconych pieniędzy i tym samym podreperować swoją sytuację finansową!

Zobacz także: Pobranie danych Jaaropgave | PIT ZG z Holandii

Nawet 1848 € dodatku!

Tematem holenderskiego dodatku do ubezpieczenia zdecydowanie warto się zainteresować! Dlaczego? Oczywiście ze względu na korzyści finansowe. Musisz wiedzieć, że w zależności od Twojego dochodu i indywidualnej sytuacji możesz otrzymać znaczącą pomoc pieniężną w ramach tego programu. Chociaż kwota Zorgtoeslag jest różna dla każdego w 2023 roku, możesz otrzymać maksymalnie 154 euro za każdy miesiąc. To oznacza, że w ciągu roku Twoje wsparcie może wynieść do 1848 €!

Dodatek do ubezpieczenia dla osób z dochodem do 38 520 €

Jeśli posiadasz doświadczenie w legalnej pracy na terenie Holandii, to warto wiedzieć, że jesteś potencjalnym kandydatem do otrzymania dodatku do ubezpieczenia! Jeżeli Twoje roczne dochody nie przekroczyły 38 520 € lub 48 224 € (jeżeli rozliczasz się razem z małżonkiem), to przysługuje Ci prawo do tego dofinansowania i tym samym odzyskania części kosztów poniesionych na poczet obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii.

Mówią o nas 👍

Jak odzyskać podatek z zagranicy? 💸

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Zorgtoeslag bez meldunku lub z meldunkiem? Zgłoś się do Podatki Meritum!

Niezależnie od tego, czy posiadasz meldunek w Holandii, czy nie – już dziś możesz zawnioskować o wypłacanie Zorgtoeslag! W jaki sposób? Do tego niezbędne będzie złożenie wniosku (osoby zameldowane mogą zrobić to przez DigiD na stronie urzędu) – pozostała część osób zrobi to w sposób tradycyjny (w formie papierowej) lub z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. W tym miejscu jednak zachęcamy do skierowania swej uwagi na usługi naszego biura! Z naszą pomocą proces ubiegania się o Zorgtoeslag stanie się prosty i przejrzysty – zajmiemy się za Ciebie wszystkimi koniecznymi formalnościami. Pozwól sobie pomóc już dziś!

Masz to jak w banku 🔐

W Podatkimeritum.pl nie musisz wypełniać skomplikowanych ankiet czy formularzy w obcym języku. Nasi pracownicy wykonają wszystko za Ciebie. Jeśli masz więcej pytań czy wątpliwości to jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Rozliczenia podatkowe z zagranicy wykonujemy już od 14 lat. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w zagranicznych urzędach i posiadamy numer BECON i certyfikat Steuerberatera. Możesz być wyjątkowo spokojny o swoje finanse.

Pytania i odpowiedzi 🧐

Ile można uzyskać dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii?

Za 2022 rok maksymalną kwotą jest 154 €/miesięcznie. Kwota ta odnosi się do osób z najmniejszymi zarobkami. Im dochód jest wyższy, tym wartość Zorgtoeslag jest mniejsza. Osoby, które ledwo mieszczą się w limicie zarobków, mogą liczyć na wypłatę 7 €/miesięcznie.

Jak wypłacany jest Zorgtoeslag?

W dwóch formach: jako zwrot zaliczkowy (w takim wypadku wypłacany jest każdego 20 dnia miesiąca na przestrzeni całego roku) bądź zwrot jednorazowy (wypłacany po zakończeniu roku).

Do kiedy można wnioskować o dodatek zdrowotny w 2023 roku?

Do 31.08.2023 roku. Warto pamiętać jednak, że im szybciej zostanie złożony wniosek, tym szybciej zostaną wypłacone pieniądze.

Czy Zorgtoeslag może być pobierany z innymi świadczeniami holenderskimi?

Tak, nie ma ku temu przeciwwskazań – pod warunkiem że podatnik kwalifikuje się do pobierania innych świadczeń.

Kto wypłaca Zorgtoeslag?

Toeslagen, czyli jednostka holenderskiego urzędu skarbowego odpowiadająca za to świadczenie.

Czy wypłata dodatku zdrowotnego może zostać wstrzymana?

Tak – w momencie, gdy dochody przekroczą ustalony próg, bądź osoba nie będzie już ubezpieczona zdrowotnie na terenie Holandii, lub też urząd nie otrzyma informacji o zmianie danych personalnych bądź finansowych.

Nie wiesz jak zacząć? Po prostu się skontaktuj! 🖐️

  Przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności

  Ewelina Kamińska

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp e.kaminska@twojpodatek.com.pl

  Kinga Bodziony

  Dział Obslugi Klienta

  Whatsapp k.bodziony@twojpodatek.com.pl
  Zobacz wideo

  Czekamy na Ciebie w naszych biurach 💼💼

  To proste 🤓 Zgłaszasz się do punktu obsługi lub wysyłasz dokumenty online. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jakich dokumentów potrzebujesz aby wnioskować o zwrot podatku. Co ważne, nie musisz wypełniać żadnych skomplikowanych ankiet 🤯. Wszystkim zajmą się nasi agenci. Wybierz swój punkt i zadzwoń teraz- umów się na kalkulację. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

  X

  Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

  Janusz Hulk

  Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

  Przeczytaj opinię

  Justyna Chudziak

  W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

  Przeczytaj opinię

  Angelika Boloz

  Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

  Przeczytaj opinię

  Jadwiga Wegiel

  Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

  Przeczytaj opinię
  4,8

  Co to jest Zorgtoeslag w Holandii?

  Zorgtoeslag, dosłownie można przetłumaczyć jako "dodatek zdrowotny". Jest to forma pomocy socjalnej w Holandii, która pomaga pokryć koszt obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Ten system został stworzony, aby pomóc osobom o niskich dochodach, studiującym lub tym, którzy nie są w stanie samodzielnie pokryć pełnych kosztów ubezpieczenia zdrowotnego.

  Kwota Zorgtoeslag, do której osoba może być uprawniona, zależy od jej rocznego dochodu. Pomoc ta jest rozważana każdego roku i może się zmieniać w zależności od zmian w sytuacji finansowej danej osoby. Celem dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii jest zapewnienie, aby opieka zdrowotna była dostępna dla wszystkich mieszkańców Królestwa Niderlandów, niezależnie od ich sytuacji finansowej.

  Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc uzyskać dodatek do ubezpieczenia w Holandii?

  Zdrowotny dodatek Zorgtoeslag w Holandii nie jest dla każdego – aby móc z niego skorzystać, należy spełnić kilka warunków.

  Przede wszystkim należy legalnie pracować i mieszkać w Holandii – to jest pierwsze i fundamentalne kryterium. Drugie, ale równie ważne, to wiek. Dodatek przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, a więc wnioskujący musi mieć ukończone 18 lat. Kolejnym warunkiem jest posiadanie Zorgverzekering, czyli obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii.

  To jednak nie wszystko – kiedy już spełni się powyższe kryteria, ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest roczny dochód. Aby móc ubiegać się o dodatek do ubezpieczenia w Holandii Zorgtoeslag, dochód nie może przekraczać 38 520 € rocznie. Jeśli jednak rozliczasz się wspólnie, limit dochodu wzrasta do 48 224 € rocznie. Każdy, kto spełnia te warunki, może ubiegać się o dodatek i otrzymać finansowe wsparcie na opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Królestwie Niderlandów.

  Dokumenty i wniosek, czyli jak otrzymać holenderski dodatek zdrowotny Zorgtoeslag?

  Proces ubiegania się o holenderski dodatek Zorgtoeslag wymaga nie tylko spełnienia określonych kryteriów, ale także zgromadzenia odpowiednich dokumentów. Aby złożyć wniosek, musisz przygotować niezbędne papiery i przesłać je do Belastingdienst Toeslagen, organu odpowiedzialnego za rozpatrzenie Twojego wniosku.

  O jakich dokumentach mowa?

  • Trzy ostatnie odcinki z holenderskiej wypłaty (tzw. salarisy).
  • Numer konta bankowego.
  • Holenderska karta podatkowa (Jaaropgaaf) – od wszystkich pracodawców, u których pracowałeś w danym roku podatkowym.
  • Zaświadczenie o opłacaniu ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. Może to być verzekerde periode overzicht, bevestiging inschrijving zorgverzekering lub dokument E-104.

  Jeśli nie posiadasz któregoś z wymienionych dokumentów, możesz zgłosić się o ich wydanie do swojego pracodawcy lub firmy ubezpieczeniowej.

  Zorgtoeslag – do kiedy należy złożyć wniosek i ile się czeka na wypłatę?

  Chcąc uzyskać dodatek do ubezpieczenia w Holandii w 2023 roku, należy złożyć wspomniany wniosek do najbliższego urzędu skarbowego. To, ile czeka się na decyzję o przyznaniu świadczenia, uzależnione jest od tego, kiedy doręczymy wymagane dokumenty.

  Dla przykładu: wnioski złożone do 1.04.2023 roku rozpatrywane są z reguły w ciągu 8. tygodni. Osoby, które się spóźnią, będą czekać dłużej. Co ważne, warto pamiętać, że ostatecznym terminem dostarczania druków, jest 1 września (wniosek o Zorgtoeslag za 2023 rok musi być dostarczony do 1.08.2024 – i analogicznie w kolejnych latach).

  Ważne jest, aby pamiętać o uwzględnieniu daty zakończenia pracy w Holandii w swoim wniosku. Jeśli ta informacja nie zostanie podana, dodatek będzie nadal przyznawany na kolejny rok. W przypadku zakończenia zatrudnienia należy poinformować urząd skarbowy, aby uniknąć niesłusznego otrzymania dodatku, który może skutkować koniecznością jego zwrotu.

  Nie martw się o formalności i powierz swoje sprawy naszym specjalistom!

  Jeśli bariera językowa lub brak znajomości przepisów utrudniają Ci samodzielne przygotowanie wniosku o Zorgtoeslag, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie – skontaktuj się z naszym biuremspecjalizującym się w rozliczeniach zagranicznych.

  Nasi doświadczeni specjaliści codziennie zajmują się procesami rozliczania podatku z Holandii i ubieganiem się o różne świadczenia. Dla nich skomplikowane procedury i formalności to chleb powszedni. Poświęciliśmy wiele lat na naukę i praktykę, aby móc pomóc Ci w sposób najbardziej efektywny. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, aby upewnić się, że otrzymasz należne Ci świadczenia, minimalizując przy tym stres i trudności związane z procesem. Zapraszamy do kontaktu i wypróbowania naszych usług – Podatki Meritum.

  Współpracują z nami: