Podatkimeritum.pl - zwrot podatku z zagranicy

Zwrot podatku z Anglii - rozliczenie Podatki Meritum

Odzyskaj swoje pieniądze!😎

Jeżeli pracowałeś legalnie w Wielkiej Brytanii to należy Ci się zwrot podatku! Odzyskamy Twój nadpłacony podatek za pracę w UK.

Skontaktuj się z nami już dziś! Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie, a nasz konsultant zadzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie pytania dotyczące rozliczenia podatku z Anglii. Już teraz umów się na wizytę w biurze w dowolnym miejscu w Polsce. Możesz też zlecić nam wstępną kalkulację dzięki czemu dowiesz się ile wyniesie Twój zwrot podatku z Anglii.

Zwrot podatku z Anglii

Anglia - rozliczenie podatku

Czy wiesz, że średni zwrot podatku z UK wynosi 1211 GBP?

Nie pozwól aby te pieniądze przepadły a sprawa się przedawniła. Zgłoś się do jednego z naszych biur obsługi klienta usytuowanych w całej Polsce.

Otrzymasz wstępną kalkulację, dzięki której dowiesz się jaki zwrot podatku z Anglii Ci przysługuje.

Jeśli polecisz nasze usługi swoim 3 znajomym to zwrócimy Ci pobraną opłatę za usługę.

Sprawdź nas i przekonaj się dlaczego jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatków zagranicznych w Polsce.

Jak odzyskać podatek z Anglii?

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Obliczymy Twój zwrot podatku z Anglii

Do wstępnego obliczenia podatku potrzebujesz:

 • 1. Dokumentu P45 od Twojego pracodawcy
 • 2. Dokumentu P60 od Twojego pracodawcy

Jeśli nie masz tych dokumentów to opcjonalnie możemy obliczyć Twój zwrot na podstawie odcinków płacowych tzw. PAYSLIP.

Zgłoś się teraz do naszego punktu obsługi blisko Ciebie, a my obliczymy zwrot podatku z Anglii dla Ciebie.

Pytania i odpowiedzi

Do kiedy mogę starać się o zwrot podatku z Anglii?

O zwrot podatku za pracę w Anglii możesz starać się przez cały rok do 5 lat wstecz.

Jakich dokumentów potrzebuję?

Do odzyskania podatku potrzebujesz dokumentów od pracodawcy: P45 – dokument, który uzyskujesz od swojego pracodawcy na koniec zatrudnienia, P60 – roczne rozliczenie podatkowe, które uzyskujesz po zakończeniu roku podatkowego, Payslipy – odcinki z wypłat.

Ile się czeka na zwrot podatku z Anglii?

Minimalny okres oczekiwania na zwrot podatku z Anglii wynosi 3 miesiące. Z doświadczenia wiemy, że średni czas oczekiwania wynosi 4 miesiące.!

Co jeżeli prowadziłem działalność gospodarczą w Anglii? ( CIS, Self-emloyed)

Rozliczamy również działalność gospodarczą . Prześlij nam swoje dokumenty ( rachunki, vouchery) , a my ocenimy Twoją sytuację podatkową.

Mamy ponad 180 Punktów Obsługi! 🤝

Umów się teraz na wstępną kalkulację.

Wybierz biuro blisko Ciebie, a otrzymasz od nas pełne dane kontaktowe do specjalisty. Otrzymasz wstępną kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jaki jest koszt usługi. Oczywiście otrzymasz też informacje jakich dokumentów potrzebujesz do załatwienia formalności związanych z rozliczeniem podatku z Anglii.

Wybierz interesujący Cię punkt obsługi i umów się na spotkanie.

Zwrot podatku z Anglii – sprawdź najważniejsze informacje

Zacznijmy od informacji, że w Wielkiej Brytanii rok podatkowy nie jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, bowiem rozpoczyna się 6 kwietnia i trwa do 5 kwietnia następnego roku. Jak rozliczyć podatek w UK? W odpowiednim terminie należy zeznanie podatkowe brytyjskim urzędzie skarbowym (HM Revenue&Customs). W rozliczeniu można oczywiście ubiegać się o zwrot podatku z Anglii w momencie kiedy dochody nie przekraczają kwoty wolnej od podatku lub przysługują Ci poszczególne ulgi podatkowe.
Rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii w Polsce jest najłatwiejsze za pośrednictwem agencji podatkowej Meritum – dostarcz nam całą dokumentację, a my złożymy za Ciebie wniosek do HM Revenue&Customs, a wraz z nim deklarację podatkową z uwzględnieniem informacji dochodowych od wszystkich pracodawców, a także ulg, które pomogą Ci odzyskać zwrot podatku z UK.

Ile wynosi kwota wolna od podatku w Anglii?

Tym, co najbardziej interesuje pracowników sezonowych, którzy wyjeżdżają do pracy w Wielkiej Brytanii, jest kwota wolna od podatku – Anglia co do zasady z roku na rok podwyższa kwotę wolną od podatku. Za rok podatkowy 2019/2020 wynosi 12 500 funtów brytyjskich (GBP), natomiast w roku podatkowym 2020/2021 pozostała na tym samym poziomie. Szacunki na przyszłe lata mówią jednak o podwyższaniu kwoty wolnej od podatku w UK.
W 2021 roku można jednak ubiegać się w o zwrot podatku aż do roku 2017. W poprzednich latach podatkowych kwoty od wolne od podatku wynosiły odpowiednio:

 • 2018/2019 – 11 850 GBP;
 • 2017/2018 – 11 500 GBP;
 • 2016/2018 – 11 000 GBP.

Do kiedy należy rozliczyć podatek z UK – terminy

Rozliczenie podatku UK – do kiedy masz czas na wykonanie tego obowiązku? Prawo obowiązujące w Zjednoczonym Królestwie nie przewiduje sztywnych terminów na złożenia zeznania podatkowego dla osób, które nie są zobowiązane do złożenia zeznania. W takiej sytuacji rozliczenie podatku w Wielkiej Brytanii powinno się wykonać w dowolnym momencie po zakończeniu roku podatkowego, jednak nie później niż 4 lata po jego zakończeniu. Jeżeli jednak masz obowiązek rozliczenia się wówczas terminy to:

 • 31 października – dla osób składających papierowe rozliczenie w urzędzie;
 • 31 stycznia kolejnego roku – dla osób, które rozliczają się elektronicznie.

Inaczej przedstawia się sytuacja, w której kończysz pracę w Anglii przed zakończeniem roku podatkowego i nie zamierzasz już podejmować zatrudnienia w danym roku podatkowym. Wówczas możesz rozliczyć się z podatku od razu po zakończeniu zatrudnienia.

Kto ma obowiązek rozliczenia podatku w Anglii?

Osoby zatrudnione na etacie z reguły nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego, gdyż podatek może być rozliczony automatycznie.
Rozliczenie się z podatku w UK należy do obowiązków przede wszystkim osób samozatrudnionych. Rozliczyć się należy niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo przynosi dochody czy też nie. Rozliczać muszą się również osoby, które uzyskują dochody nieopodatkowane, czyli z wynajmu nieruchomości lub pobierania świadczeń.
HM Revenue&Customs może wysłać wezwanie do rozliczenia się z podatku każdej osobie, która osiągała dochód w Wielkiej Brytanii. Wówczas obowiązek rozliczenia nakłada się na taką osobę automatycznie i należy dokonać go niezwłocznie.

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Anglii?

Rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii w Polsce lub będąc na miejscu, może skutkować uzyskaniem zwrotu przez każdego, kto odprowadzał zaliczki, których kwota przewyższyła należny podatek (z uwzględnieniem kwoty wolej od podatku oraz przysługujących ulg). Na zwrot podatku mogą liczyć zatem zatrudnieni na etacie, samozatrudnieni (self-employed), podwykonawcy (subcontarctors) i każdy kto odnotowuje dochody w Wielkiej Brytanii.

Do ilu lat wstecz można ubiegać się o zwrot podatku w UK?

Jak w wielu innych krajach, do których Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy, również na Wyspach można liczyć na zaległy zwrot podatku z Anglii – ile lat wstecz? Odzyskanie podatku z Anglii może obejmować cztery poprzednie lata podatkowe. Wysokości kwot wolnych od podatków w latach podatkowych, za które można ubiegać się zwrotu podatku w 2021 roku, podaliśmy kilka akapitów wyżej.

Na jaką kwotę zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii można liczyć?

Nie ma ustalonej wysokości kwoty, jaką może obejmować zwrot podatku – Anglia ustaliła własną kwotę wolną od podatku oraz różne ulgi i odliczenia. Wysokość zwrotu podatku zależy zatem od tego, jak duża była nadpłata zaliczek w stosunku do należnej kwoty podatku.

Czy możliwe jest ubieganie się o zwrot całego podatku z UK?

Całkowity zwrot podatku z Anglii jest możliwy. Mogą na niego liczyć szczególnie osoby, które podjęły pracę sezonową, a ich dochody nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku.

Co będzie potrzebne do rozliczenia podatku z UK?

Rozliczenia podatkowe w Anglii są stosunkowo łatwe, np. w porównaniu do krajów skandynawskich. Potrzebnych jest zaledwie kilka dokumentów, które potwierdzają tożsamość oraz wysokość dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym.

Jakie dokumenty będą potrzebne do ubiegania się o zwrot podatku z Anglii?

Rozliczenie i zwrot podatku z Anglii – co potrzebne?

 • Kopia dowodu osobistego lub paszportu.
 • Karta podatkowa P45 – dokument potwierdzający dochody u pracodawcy, z którym pracownik rozwiązał umowę o pracę. Będzie potrzebny na pewno przy rozliczaniu się z podatku za pracę sezonową (lecz nie tylko) przed upływem roku podatkowego.
 • Karta podatkowa P60 – dokument od pracodawcy, który jest zestawieniem rocznych dochodów, kosztów, zaliczek i składek. Odpowiednik polskiego PIT-11.
 • Payslips – czyli odcinki z wypłat, otrzymywane od pracodawcy z każdy wynagrodzeniem. Do rozliczenia będą potrzebne przede wszystkim trzy ostatnie.
 • National Insurance Number (NIN) – numer ubezpieczenia społecznego, o który należy wnioskować przed podjęciem pracy w Wielkiej Brytanii. Na jego podstawie możliwe jest uzyskanie informacji o dochodach w razie zgubienia dokumentów lub nieotrzymania ich od pracodawcy.
 • Formularz P85 – jest to dokument, który upoważnia do uzyskania zwrotu podatku z Anglii przez osoby, które zdecydowały się na stałe powrócić do Polski.
 • Dane pracodawcy.
 • Numer konta, na który chcesz otrzymać zwrot podatku (możliwe jest otrzymanie zwrotu wyłącznie na konto w Wielkiej Brytanii).

Jak krok po kroku ubiegać się o zwrot podatku z UK?

Jak odzyskać podatek w UK? Aby uzyskać zwrot podatku z Anglii należy ze strony HM Revenue&Customs pobrać formularz P85 i wypełnić go prawidłowo w języku angielskim. Do formularza należy dołączyć dokument P45, który otrzymujemy od pracodawcy po zakończeniu współpracy. Po wypełnieniu dokumentów prześlij je do nas, a my przekażemy jest do brytyjskiego urzędu skarbowego.
Jak rozliczyć się z podatku w Anglii, kiedy brakuje dokumentów? W przypadku braku P45 można posłużyć się odcinkami Payslips, jednak wtedy należy liczyć się z tym, że procedura zwrotu podatku może się wydłużyć o kilka miesięcy.

Jak odzyskać podatek z Anglii będąc samozatrudnionym (tzw. self employed)

Jak rozliczyć się z podatku UK self-employed? Osoby samozatrudnione muszą rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. Można dokonać tego:

 • tradycyjnej formie papierowej – termin składania deklaracji mija 31 października;
 • formie elektronicznej – termin składania deklaracji to 31 stycznia.

Rozlicznie podatku z UK self-employed jest obowiązkowe nawet wtedy, kiedy w danym roku podatkowym nie pracowało się na terenie Wielkiej Brytanii i nie generowało dochodu, ale widniało się w rejestrze jako osoba samozatrudniona. Brak rozliczenia może skutkować karą sięgającą 100 GBP miesięcznie.

Jak długo czeka się na zwrot podatku z Anglii?

Na to, jak długo trwa procedura odzyskiwania podatku z Anglii, wpływa sposób rozliczenia się. Jeżeli dostarczysz urzędowi skarbowemu dokumenty P60 lub P45, to po około 3-6 miesiącach otrzymasz zwrot podatku UK – ile się czeka w przypadku rozliczania się za pomocą Payslips? Wówczas cała procedura może się wydłużyć o kolejnych kilka miesięcy.

W jaki sposób można odebrać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

Zwrot podatku z UK na polskie konto niestety nie jest możliwy, ponieważ brytyjski urząd skarbowy nie przelewa pieniędzy na konta bankowe do Polski ani innych krajów poza Zjednoczone Królestwo. Zatem jak odebrać zwrot podatku z Anglii w Polsce? Po zweryfikowaniu przez HM Revenue&Customs Twojego zeznania podatkowe, otrzymasz czek, który możesz zrealizować w banku w Polsce lub Wielkiej Brytanii.

Z jakich ulg można skorzystać przy rozliczaniu podatku z UK?

W Wielkiej Brytanii przewidziane są zróżnicowane ulgi podatkowe, które umożliwiają odliczenia od podatku danej kwoty. Poszczególne ulgi są określane przez kody podatkowe w UK:

L – nieprzekroczenie kwoty wolnej od podatku;

M – otrzymanie 10% kwoty wolnej do podatku od małżonka lub partnera cywilnego;

N – przekazanie 10% kwoty od podatku małżonkowi lub partnerowi cywilnemu;

Y – ulga dla osób, które przekroczyły 75. rok życia;

P – ulga dla osób w wieku 66-74 lata;

T – pojawiają się czynniki, które wpływają na zmniejszenie ulgi podatkowej, np. przekroczenie dochodu 100 tysięcy GBP;

NT – rodzaj dochodu zwolniony z opodatkowania.

Jak obliczyć zwrot podatku z Anglii – kalkulator rozliczenia podatku z UK

Przepisy podatkowe, niezależnie od tego kraju odnotowywania dochodu, zawsze należą do jednych z najbardziej skomplikowanych, dlatego nie można się dziwić temu, że na problemy mogą napotykać osoby, które samodzielnie próbują wykonać rozliczenie podatku z UK – kalkulator na pewno pomoże wykonać symulację podatkową i wyliczyć, jaki otrzymasz zwrot podatku z Anglii. Kalkulator znajdziesz na górze strony, działa on bardzo intuicyjnie, wystarczy wybrać kraj i wpisać wysokość dochodów oraz pobranych zaliczek.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Meritum przy rozliczeniu podatku z UK?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że warto złożyć zeznanie podatkowe w UK, nawet jeżeli nie mamy takiego obowiązku. Wynika to z faktu, że automatyczne rozliczenia mogą nie uwzględniać ulg, a ponadto pracodawcy w praktyce często odprowadzają wyższe zaliczki, niż powinni. Dlatego też złożenie zeznania bardzo często pozwala uzyskać zwrot podatku z Anglii – samodzielnie może okazać się to zbyt trudne ze względu choćby a zróżnicowane ulgi.
W Meritum gwarantujemy rzetelne sporządzenie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz dostarczenie ich do HM Revenue&Customs z zachowaniem obowiązujących terminów. Pomożemy Ci również w przypadku problemów z pozyskaniem jakichkolwiek dokumentów, które są niezbędne do prawidłowego rozliczenia się z podatku w UK.

Współpracują z nami: