Meritum Podatki

Zwrot podatku z Islandii - rozliczenie Podatki Meritum

Odzyskaj swoje pieniądze!😎

Jeżeli legalnie pracowałeś na terenie Islandii i Twój pracodawca odprowadzał od pensji podatek, to możesz starać się o zwrot nadpłaty tego podatku. Bardzo często jest to zwrot całego podatku dochodowego. Jest to całkowicie legalne i bezpieczne. Średnia kwota zwrotu to 980 EUR 🤑 .

Zgłoś się do naszego punktu obsługi Klienta po wstępną kalkulację i rozlicz swój podatek z Islandii razem z nami!

Zwrot podatku z Islandii

Islandia - rozliczenie podatku

Pracując legalnie na terenie Islandii  od Twojego wynagrodzenia odprowadzane będą składki na poczet podatku dochodowego.

Podczas składania rozliczenia rocznego masz możliwość otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku. Warto pamiętać o tym również po powrocie do kraju – dzięki licznym ulgom zwrot podatku z Islandii może być naprawdę okazały.

Zgłoś się do naszego biura podatkowego a pomożemy ustalić Ci czy na Twoim koncie widnieje  nadpłata czy niedopłata.  Ustalimy również czy objęty jesteś  ograniczonym  czy nieograniczonym obowiązkiem podatkowym.

Skorzystaj z naszej pomocy przy rozliczeniu podatku z Islandii.

Jak odzyskać podatek z Islandii?

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Mamy ponad 180 Punktów Obsługi!🤝

Umów się teraz na wstępną kalkulację.

Wybierz biuro blisko Ciebie, a otrzymasz od nas pełne dane kontaktowe do specjalisty. Otrzymasz wstępną kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje i jaki jest koszt usługi. Oczywiście otrzymasz też informacje jakich dokumentów potrzebujesz do załatwienia formalności związanych z rozliczeniem podatku.

Wybierz interesujący Cię punkt obsługi i umów się na spotkanie.

Rozliczenie podatku z Islandii – jakich dokumentów potrzebujesz ?

 • Wszystkie zaświadczenia od Twoich pracodawców, na których wyszczególnione zostaną dane na temat dochodu i zaliczki potrąconej na poczet podatku dochodowego. Jeżeli nie otrzymałeś takiego zaświadczenia od swojego pracodawcy , to przedstaw odcinki wypłat ( tygodniowe lub miesięczne ) .
 • Kopię decyzji urzędu o nadaniu Twojego numeru personalnego
 • Jeżeli otrzymałeś pocztą druk do rozliczenia z urzędu to również musisz nam go przedstawić
 • Informacje na temat stanu i odsetek konta w Islandii na ostatni dzień roku kalendarzowego
 • Jeżeli masz żonę przedstaw akt małżeństwa na druku unijnym
 • Jeżeli ponosiłeś koszty dojazdu lub zakwaterowania to przedstaw rachunki
 • Podpisanych dokumentów wystawionych przez nasze biuro

Zwrot podatku z Islandii –jakie są terminy rozliczenia i wypłat ?

Osoby z ograniczonym obowiązkiem podatkowym muszą złożyć zeznanie podatkowe na tydzień przed przewidywanym wyjazdem do kraju ojczystego. Oczywiście jeżeli zeznanie nie zostanie złożone w tym terminie można składać je po opuszczeniu Islandii. Wówczas należy zlokalizować odpowiedni urząd zajmujący się Twoją sprawą i nadać zeznanie podatkowe elektronicznie lub tradycyjną pocztą. Decyzje podatkowe wydawane są końcem lipca kolejnego roku podatkowego. Jeżeli nie złożysz zeznania urząd oszacuje kwotę podatku na podstawie przekazanych mu informacji przez pracodawcę. Jest to niekorzystny sposób rozliczenia ponieważ nie uwzględnia żadnych ulg podatkowych.

Rozliczenie z Islandii w Polsce – jakie są odliczenia od podatku ?

 • Odsetki od kredytu zaciągniętego na potrzeby budowy domu lub kupna mieszkania. Ulga jest przyznawana na specjalnych warunkach
 • ulga na wychowywanie dzieci
 • ulga dla rybaków i marynarzy
 • odliczenie składek ubezpieczeniowych

Współpracują z nami: