Meritum Podatki

Zwrot podatku z UE

Specjalizujemy się we wnioskowaniu o zwrot podatku VAT zapłaconego za granicą. Obsługujemy Klientów w całej Polsce. Jesteśmy biurem ogólnopolskim z ogromnym doświadczeniem w zakresie odzyskiwania podatków, nie tylko VAT ale i podatków dochodowych z tytułu pracy najemnej za granicą.

Jak to działa?

Poprzez rozbudowane kontakty, doświadczenie i rzetelność proponujemy Państwu usługę na wysokim poziomie. Co ważne, jako jedyna w Polsce firma dajemy możliwość rozliczenia się w dwóch modelach. Pierwszy model to płatność z góry, gdzie nie uzależniamy swojego wynagrodzenia od odzyskanej kwoty VAT.

Drugi model to wynagrodzenie pobierane po odzyskaniu podatku- w tym przypadku oferujemy prowizję od 3 do 10 % od wartości uzyskanego zwrotu. Rocznie obsługujemy kilkanaście tysięcy Klientów z całej Polski i ciągle rośniemy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie zwrotu VAT z UE.

Masz do wyboru: płacisz z góry na korzystniejszych warunkach lub procent po odzyskaniu zwrotu VAT
Mamy ponad 130 punktów obsługi w całej Polsce, a w naszych strukturach pracujemy z 250 biurami rachunkowymi
Wykorzystujemy autorski system CRM, dzięki któremu jakość naszej usługi jest wysoka, a działania transparentne
Nie pobieramy wynagrodzenia od negatywnych decyzji podatkowych
W razie konieczności gwarantujemy odwołanie się od decyzji zagranicznego urzędu
Jeśli wykonujemy daną usługę, robimy to na minimum 100 % naszych mozliwości

Krótko o zwrocie podatku VAT

Należąc do wspólnoty UE mamy swobodę w działalności gospodarczej na jej terytorium. Polscy przedsiębiorcy nie zawsze mają świadomość, że przysługuje im zwrot podatku VAT od towarów i usług nabytych poza granicami RP. Prawo do zwrotu podatku VAT z UE reguluje dyrektywa 2008/9/WE z dnia 12 lutego 2008 r. określającą zasady zwrotu podatku VAT( Dz.Urz. UE seria L z 2008 r. Nr44, s.23). Przedsiębiorca, który nie posiada siedziby swojej firmy za granicą, a dokonuje zakupów związanych z jego działalnością gospodarczą ma pełne prawo do odzyskania nawet 100 % zapłaconego podatku VAT, który jest zawarty w cenie zakupu brutto.

Aby odzyskać zapłacony podatek za granicą należy złożyć odpowiedni wniosek VAT-REF w Urzędzie Skarbowym. Jest to specjalna procedura, która umożliwia zwrot VAT w terminie od kilku tygodni do nawet 8 miesięcy. Termin wydania decyzji podatkowej jest uzależniony od zagranicznego urzędu skarbowego. Zupełnie w innych terminach wniosek jest rozpatrywany przez niemiecki Finanzamt a np. przez holenderski Belastingdienst. Każdy kraj wprowadza własne regulacje dot. stawek podatku VAT i możliwości jego odzyskania. W większości przypadków można odzyskać podatek VAT za zakupy związane z:

paliwem, materiałami
eksploatacyjnymi

noclegami

usługami
gastronomicznymi

opłaty związane z bramkami
autostradowymi i innymi
opłatami drogowymi

wynajem
środków transportu

koszty podróży i koszty
związane z transportem
publicznym

opłaty za wstęp na targi
lub wystawy handlowe

inne

Od 1 stycznia 2010 r. zmieniły się przepisy związane ze składaniem formalnego wniosku o zwrot VAT.
Do 1 stycznia 2010 podatnik chcący odzyskac podatek musiał kontaktować się z zagranicznym urzędem skarbowym i postępować wedle ustalonych procedur. W chwili obecnej wniosek składa się do polskiego Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. Wszelka komunikacja pomiędzy podatnikiem a urzędem odbywa się w późniejszym etapie poprzez wiadomości elektroniczne. Jest to spore ułatwienie dla polskich przedsiębiorców ubiegających się o zwrot VAT z UE.

Odzyskaj podatek VAT już teraz!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Współpracują z nami: