Meritum Podatki

Zwrot VAT z Czech

Biuro rachunkowe zajmuje się takimi kwestiami jak rozliczenie i zwrot podatku z zagranicy. Jesteśmy zawodowcami. Dysponujemy niezbędną wiedzą z tego zakresu. Dlatego jesteśmy w stanie pomóc klientom, którzy chcą odzyskać należny podatek VAT z Czech naliczony według obowiązujących tam stawek. Wśród podmiotów korzystających z naszych usług należy wskazać na przedsiębiorstwa oraz spółki, które w danym okresie rozliczeniowym poniosły koszty firmowe na terenie południowego sąsiada Polski. Co istotne, przedsiębiorcy nie mogą być podatnikami podatku VAT w tym kraju ani nie powinni posiadać tam swojej siedziby. Dla uprawnionych właścicieli firm przygotowujemy stosowne wnioski wraz ze zgromadzoną dokumentacją oraz przesyłamy je do urzędu skarbowego właściwego dla danej organizacji. W późniejszym okresie złożone dokumenty zostają przekazane do czeskiej instytucji uprawnionej do rozpatrywania tego typu spraw. Z możliwości odzyskania podatku VAT w Czechach zostały wyłączone usługi gastronomiczne i hotelowe.

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Stawki VAT w Czechach: 10 %,15%, 21 %

Podstawowa stawka VAT wynosi 21 %
Nazwa: Dan z Pridane Hodnoty (DPH)
W Czechach istnieje możliwość odzyskania podatku VAT zgodnego z naliczonymi stawkami na podstawie paragonów, których wartość nie przekracza 10 000 CZK. Regulacje w Czechach nie pozwalają na odzyskanie podatku VAT m.in. za koszty zakwaterowania, paliw do samochodów osobowych czy kosztów związanych z gastronomią.
Biuro podatkowe oferuje kompleksową pomoc w odzyskiwaniu należności fiskalnych. Przygotowywane wnioski dotyczą okresów kwartalnych, półrocznych oraz rocznych. W ostatnim przypadku minimalna kwota podatku VAT, o której zwrot można się ubiegać, wynosi 1307 koron czeskich, a w pozostałych 10 456 koron czeskich. Rozpatrywanie złożonej dokumentacji przez zagraniczny urząd zwykle trwa 4 miesiące. Jeśli jednak w danej sytuacji pojawi się konieczność dosłania dodatkowych pism, trzeba się liczyć z wydłużeniem terminu odzyskania pieniędzy o kolejne 8 tygodni. Podstawowa stawka podatku VAT w Czechach oscyluje na poziomie 21%, obniżone osiągają pułap odpowiednio 10% i 15%.

Pytania i odpowiedzi

Czy przed podpisaniem umowy otrzymam kalkulację dotyczącą zwrotu podatku VAT?

Tak. Wykonamy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile możesz odzyskać podatku.

Na jaki rachunek bankowy mogę otrzymać zwrot podatku VAT?

Zwrot może wpłynąć na Twój polski rachunek bankowy. Musisz podać nam pełne dane rachunku jak IBAN, SWIFT, waluta konta, dane beneficjenta. Twój rachunek musi być zgłoszony w polskim Urzędzie Skarbowym.

Kiedy mija termin na złożenie wniosku o zwrot VAT z UE?

Termin mija 30 września kolejnego roku. Liczy się data wpływu wniosku. Nie polecamy składania wniosku o zwrot VAT na ostanią chwilę ponieważ może to rodzić niepotrzebne problemy jak również procedura zwrotu może się znacznie wydłużyć.

Czy mogę złożyć wniosek o zwrot z wielu krajów na jednym druku?

Niestety nie. Do każdego kraju wysyła się osobny wniosek. Dlatego jeśli chcesz odzyskać podatek np. z Francji i Niemiec to należy złożyć dwa osobne wniosku.

Za jaki okres mogę ubiegać się o zwrot VAT?

Możesz się ubiegać za rok wstecz (rok kalendarzowy) przy czym wniosek musi zawierać okres minimum 3 miesięcy, choć od tej reguły istnieją wyjątki.

Za co można starać się o zwrot VAT?

Nasi Klienci najczęściej wnioskują o zwrot VAT w związku z paliwem, opłat drogowych, usług gastronomicznych i hotelowych, zakupu towarów za granicą, zakupu przedmiotów i sprzętów związanych z prowadzoną działalnością, napraw samochodu i materiałów eksploatacyjnych.

Czy mogę się ubiegać o zwrot VAT na podstawie paragonów?

Tak, w szczególności dotyczy to zakupów związanych z paliwem i opłatami drogowymi. Zalecamy jednak zadbanie o to, aby dowodem zakupu była faktura z pełnymi danymi nabywcy.

Kto może starać się o zwrot podatku VAT?

O zwrot podatku mogą starać się podatnicy mający zarejestrowaną działalność w Polsce, która też jest opodatkowana VAT. Dodatkowym ważnym warunkiem jest fakt, że podatnik nie może mieć zarejestrowanej siedziby w kraju zwrotu.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: