Meritum Podatki

Zwrot VAT z Francji

Interesuje Państwa rozliczenie i zwrot podatku we Francji zgodnie z obowiązującymi tam stawkami? Biuro rachunkowe pozostaje do pełnej dyspozycji klientów w tym zakresie. Jesteśmy zawodowcami. Niewątpliwym atutem specjalistów jest rozległa, na bieżąco uzupełniana wiedza. Takie zagadnienia, jak podatki we Francji, nie mają przed nami żadnych tajemnic. Biuro podatkowe odpowiada za przygotowywanie stosownych wniosków. Pracujący tutaj księgowi zajmują się też ich składaniem we właściwym dla danego przedsiębiorcy urzędzie skarbowym. Obsługujemy podmioty będące czynnymi podatnikami VAT w Polsce, które w danym okresie rozliczeniowym poniosły koszty na terytorium państwa hiszpańskiego związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pracownicy doskonale wiedzą, jak poprawnie wykonać rozliczenia podatkowe z Francji. Dzięki temu wszystkie procedury przebiegają szybko i bez większego problemu.

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Stawki VAT we Francji: 2,1 % 5,5 % , 10 %, 20%

Stawka podstawowa: 20 %
Nazwa: Taxe sur la Valeur Ajoutee (TVA)

Francja jako jeden z nielicznych krajów narzuca wnioskodawcy przepisy, które regulują okres, za który składa się wniosek. VAT-REF można składać za kwartał lub kwartały po sobie następujące lub cały rok kalendarzowy.

Kwota podatku VAT z poprzedniego kwartału naliczona według obowiązujących stawek może zostać przeniesiona na kolejny, w którym urząd podsumuje kwotę VAT do zwrotu.

Ważne! Wniosek za kwartał musi zostać złożony najpóźniej do miesiąca od momentu zakończenia kwartału, za który wnioskujemy o zwrot.
Prowadzone przez nas biuro rozliczeń zagranicznych pomaga klientom odzyskać podatek VAT z Francji. Z usług przy zwrocie należnego świadczenia korzystają przede wszystkim firmy, które nie posiadają statusu podatnika w tym kraju i nie mają tam siedziby. Przygotowane wnioski mogą dotyczyć poszczególnych kwartałów, półroczy bądź też całego roku. W ostatnim przypadku minimalna kwota do złożenia wniosku może wynosić 50 euro, w pozostałych natomiast 400 euro. Co istotne, podstawowa stawka podatku VAT we Francji wynosi 20%, obniżone natomiast 10%, 5,5% oraz 2,1%.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy miłą i rzeczową obsługę oraz przystępne ceny.

Pytania i odpowiedzi

Czy przed podpisaniem umowy otrzymam kalkulację dotyczącą zwrotu podatku VAT?

Tak. Wykonamy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile możesz odzyskać podatku.

Na jaki rachunek bankowy mogę otrzymać zwrot podatku VAT?

Zwrot może wpłynąć na Twój polski rachunek bankowy. Musisz podać nam pełne dane rachunku jak IBAN, SWIFT, waluta konta, dane beneficjenta. Twój rachunek musi być zgłoszony w polskim Urzędzie Skarbowym.

Kiedy mija termin na złożenie wniosku o zwrot VAT z UE?

Termin mija 30 września kolejnego roku. Liczy się data wpływu wniosku. Nie polecamy składania wniosku o zwrot VAT na ostanią chwilę ponieważ może to rodzić niepotrzebne problemy jak również procedura zwrotu może się znacznie wydłużyć.

Czy mogę złożyć wniosek o zwrot z wielu krajów na jednym druku?

Niestety nie. Do każdego kraju wysyła się osobny wniosek. Dlatego jeśli chcesz odzyskać podatek np. z Francji i Niemiec to należy złożyć dwa osobne wniosku.

Za jaki okres mogę ubiegać się o zwrot VAT?

Możesz się ubiegać za rok wstecz (rok kalendarzowy) przy czym wniosek musi zawierać okres minimum 3 miesięcy, choć od tej reguły istnieją wyjątki.

Za co można starać się o zwrot VAT?

Nasi Klienci najczęściej wnioskują o zwrot VAT w związku z paliwem, opłat drogowych, usług gastronomicznych i hotelowych, zakupu towarów za granicą, zakupu przedmiotów i sprzętów związanych z prowadzoną działalnością, napraw samochodu i materiałów eksploatacyjnych.

Czy mogę się ubiegać o zwrot VAT na podstawie paragonów?

Tak, w szczególności dotyczy to zakupów związanych z paliwem i opłatami drogowymi. Zalecamy jednak zadbanie o to, aby dowodem zakupu była faktura z pełnymi danymi nabywcy.

Kto może starać się o zwrot podatku VAT?

O zwrot podatku mogą starać się podatnicy mający zarejestrowaną działalność w Polsce, która też jest opodatkowana VAT. Dodatkowym ważnym warunkiem jest fakt, że podatnik nie może mieć zarejestrowanej siedziby w kraju zwrotu.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: