Meritum Podatki

Zwrot VAT z Hiszpanii

Chcą Państwo odzyskać należny podatek VAT w Hiszpanii naliczony zgodnie z obowiązującymi stawkami? Nasze biuro rozliczeń zagranicznych pomoże w załatwieniu wszystkich formalności z tym związanych. Jesteśmy zawodowcami. Doskonale wiemy, jak przebiegają procedury zwrotu podatnikom przysługujących im pieniędzy. Dlatego bierzemy w nich aktywny udział jako reprezentanci klienta. Naszym najważniejszym zadaniem jest sporządzenie odpowiedniego wniosku i wysłanie kompletnej dokumentacji do urzędu skarbowego właściwego dla danej działalności gospodarczej. Stamtąd w ciągu kilkunastu dni trafia on do hiszpańskiej instytucji zajmującej się rozpatrywaniem tego typu spraw. Na przesłanych przez biuro podatkowe fakturach musi znajdować się informacja o wysokości naliczonego opodatkowania zgodnie ze stawką VAT podstawową albo obniżoną.

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Stawki VAT w Hiszpanii: 4 %, 10 %, 21 %

Stawka podstawowa : 21 %
Nazwa: Impuesto sobre el Valor Anadido (IVA)
Urząd Skarbowy w Hiszpanii w sprawach o zwrot podatku VAT zgodnie z obowiązującymi stawkami wymaga specjalnego pełnomocnictwa, które powinno zostać poświadczone notarialne i przetłumaczone na hiszpański. Dodatkowo wymaga się, aby na dokumencie zakupowym widniała nazwa „FACTURA” z dokładnie określonym numerem NIP i nazwą sprzedawcy.

Urząd Skarbowy w Hiszpanii nie zwraca podatku VAT za:

  • paliwo do samochodów osobowych
  • wyroby tytoniowe
  • drogocennych i szlachetnych kamieni

Prowadzone przez nas biuro rachunkowe zajmuje się takimi kwestiami jak rozliczenie i zwrot podatku z zagranicy. Możliwość odzyskania należności dotyczy przedsiębiorców (czyli osób prowadzących działalność gospodarczą i spółek) posiadających status czynnego podatnika VAT, którzy ponieśli koszty firmowe na terenie hiszpańskiego kraju. Warto mieć świadomość, że podstawowa stawka VAT w Hiszpanii wynosi 21%, a obniżone odpowiednio 4% i 9%. Przedsiębiorstwo ubiegające się o zwrot nie może być zarejestrowane na terytorium tego państwa jako podatnik. W takiej sytuacji nie przysługuje mu możliwość skorzystania z tego przywileju.

Nasi specjaliści o takich zagadnieniach, jak podatki w Hiszpanii wiedzą wszystko. Warto nawiązać z nimi współpracę, by starać się o odzyskanie należności fiskalnych.

Pytania i odpowiedzi

Czy przed podpisaniem umowy otrzymam kalkulację dotyczącą zwrotu podatku VAT?

Tak. Wykonamy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile możesz odzyskać podatku.

Na jaki rachunek bankowy mogę otrzymać zwrot podatku VAT?

Zwrot może wpłynąć na Twój polski rachunek bankowy. Musisz podać nam pełne dane rachunku jak IBAN, SWIFT, waluta konta, dane beneficjenta. Twój rachunek musi być zgłoszony w polskim Urzędzie Skarbowym.

Kiedy mija termin na złożenie wniosku o zwrot VAT z UE?

Termin mija 30 września kolejnego roku. Liczy się data wpływu wniosku. Nie polecamy składania wniosku o zwrot VAT na ostanią chwilę ponieważ może to rodzić niepotrzebne problemy jak również procedura zwrotu może się znacznie wydłużyć.

Czy mogę złożyć wniosek o zwrot z wielu krajów na jednym druku?

Niestety nie. Do każdego kraju wysyła się osobny wniosek. Dlatego jeśli chcesz odzyskać podatek np. z Francji i Niemiec to należy złożyć dwa osobne wniosku.

Za jaki okres mogę ubiegać się o zwrot VAT?

Możesz się ubiegać za rok wstecz (rok kalendarzowy) przy czym wniosek musi zawierać okres minimum 3 miesięcy, choć od tej reguły istnieją wyjątki.

Za co można starać się o zwrot VAT?

Nasi Klienci najczęściej wnioskują o zwrot VAT w związku z paliwem, opłat drogowych, usług gastronomicznych i hotelowych, zakupu towarów za granicą, zakupu przedmiotów i sprzętów związanych z prowadzoną działalnością, napraw samochodu i materiałów eksploatacyjnych.

Czy mogę się ubiegać o zwrot VAT na podstawie paragonów?

Tak, w szczególności dotyczy to zakupów związanych z paliwem i opłatami drogowymi. Zalecamy jednak zadbanie o to, aby dowodem zakupu była faktura z pełnymi danymi nabywcy.

Kto może starać się o zwrot podatku VAT?

O zwrot podatku mogą starać się podatnicy mający zarejestrowaną działalność w Polsce, która też jest opodatkowana VAT. Dodatkowym ważnym warunkiem jest fakt, że podatnik nie może mieć zarejestrowanej siedziby w kraju zwrotu.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: