Meritum Podatki

Zwrot VAT z Holandii

Prowadzone przez nas biuro podatkowe świadczy usługi na rzecz klientów instytucjonalnych. Jesteśmy zawodowcami. Pomagamy przedsiębiorcom odzyskać należny podatek VAT w Holandii – obliczony zgodnie z obowiązującymi tam stawkami. Na życzenie klienta przygotowujemy stosowny wniosek zawierający dowód potwierdzający zapłaconą poza granicami kraju należność związaną z prowadzoną działalnością gospodarczą. Dokument może obejmować kwartał, półrocze, 9 miesięcy albo cały rok. Nasze biuro rozliczeń zagranicznych pomaga ubiegać się o zwrot pieniędzy nawet do 5 lat wstecz od momentu powstania zobowiązania. Sporządzoną dokumentację wysyłamy do urzędu skarbowego właściwego dla danego przedsiębiorstwa. Po weryfikacji zawartych danych wniosek trafia do holenderskiego fiskusa.

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Stawki VAT w Holandii: 6 %, 21 %

Stawka podstawowa: 21 %
Nazwa: Belasting over de Toegevoegde Waaarde (BTW)

Aby starać się o zwrot podatku VAT w Holandii zgodnie z obowiązującymi stawkami, nie musisz powoływać przedstawiciela na jej terenie.
Wniosek VAT-REF może zostać złożony przed umocowaną osobę w Polsce lub bezpośrednio przez wnioskodawcę.
Wymaga się specjalnego pełnomocnictwa w przypadku, gdy korzysta się z jego usług.
Urząd Skarbowy Belastingdienst akceptuje paragony, na podstawie których zwraca podatek VAT za zakupy związane z paliwem.
W Holandii nie odzyskasz podatku VAT za usługi gastronomiczne (żywność, napoje)

Nasze biuro rachunkowe świadczy usługi związane z doradztwem podatkowym. Przejmujemy na siebie odpowiedzialność za sprawną realizację wszystkich procedur dotyczących odzyskiwania należności za zakupy firmowe na terenie Niderlandów. Podstawowa stawka podatku VAT w Holandii oscyluje na poziomie 21%, obniżona natomiast wynosi 6%. Minimalna wartość roszczenia za jeden rok musi wynosić 50 euro, a za kwartał 400 euro. Rozliczenie i zwrot podatku z zagranicy powinny nastąpić w terminie do 12 tygodni od złożenia dokumentacji. Jeśli pojawi się konieczność uzupełnienia informacji, czas odzyskania należności może wydłużyć się o kolejne osiem tygodni.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura podatkowego. Dokładamy starań, aby wszystkie procedury związane z odzyskiwaniem podatku VAT z Holandii naliczonego według obowiązujących stawek, przebiegły szybko i sprawnie.

Pytania i odpowiedzi

Czy przed podpisaniem umowy otrzymam kalkulację dotyczącą zwrotu podatku VAT?

Tak. Wykonamy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile możesz odzyskać podatku.

Na jaki rachunek bankowy mogę otrzymać zwrot podatku VAT?

Zwrot może wpłynąć na Twój polski rachunek bankowy. Musisz podać nam pełne dane rachunku jak IBAN, SWIFT, waluta konta, dane beneficjenta. Twój rachunek musi być zgłoszony w polskim Urzędzie Skarbowym.

Kiedy mija termin na złożenie wniosku o zwrot VAT z UE?

Termin mija 30 września kolejnego roku. Liczy się data wpływu wniosku. Nie polecamy składania wniosku o zwrot VAT na ostanią chwilę ponieważ może to rodzić niepotrzebne problemy jak również procedura zwrotu może się znacznie wydłużyć.

Czy mogę złożyć wniosek o zwrot z wielu krajów na jednym druku?

Niestety nie. Do każdego kraju wysyła się osobny wniosek. Dlatego jeśli chcesz odzyskać podatek np. z Francji i Niemiec to należy złożyć dwa osobne wniosku.

Za jaki okres mogę ubiegać się o zwrot VAT?

Możesz się ubiegać za rok wstecz (rok kalendarzowy) przy czym wniosek musi zawierać okres minimum 3 miesięcy, choć od tej reguły istnieją wyjątki.

Za co można starać się o zwrot VAT?

Nasi Klienci najczęściej wnioskują o zwrot VAT w związku z paliwem, opłat drogowych, usług gastronomicznych i hotelowych, zakupu towarów za granicą, zakupu przedmiotów i sprzętów związanych z prowadzoną działalnością, napraw samochodu i materiałów eksploatacyjnych.

Czy mogę się ubiegać o zwrot VAT na podstawie paragonów?

Tak, w szczególności dotyczy to zakupów związanych z paliwem i opłatami drogowymi. Zalecamy jednak zadbanie o to, aby dowodem zakupu była faktura z pełnymi danymi nabywcy.

Kto może starać się o zwrot podatku VAT?

O zwrot podatku mogą starać się podatnicy mający zarejestrowaną działalność w Polsce, która też jest opodatkowana VAT. Dodatkowym ważnym warunkiem jest fakt, że podatnik nie może mieć zarejestrowanej siedziby w kraju zwrotu.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: