Meritum Podatki

Zwrot VAT z Litwy

Nasze biuro podatkowe świadczy usługi na rzecz przedsiębiorców, których interesuje rozliczenie i zwrot podatku z zagranicy. Jesteśmy zawodowcami. Dysponujemy na bieżąco uzupełnianą wiedzą oraz doświadczeniem w obsłudze księgowej firm. Mamy świadomość, jak przebiegają procedury odzyskiwania należności fiskalnych według określonej stawki VAT na Litwie. Dlatego na zlecenie klienta jesteśmy w stanie przejąć na siebie obowiązek załatwienia różnych procedur z tym związanych. Biuro rachunkowe podejmuje się przygotowania specjalnego wniosku o zwrot podatku i jego złożenia drogą elektroniczną za pośrednictwem krajowego organu podatkowego. Do wspomnianego dokumentu dołączamy różne niezbędne akta, na przykład pisma importowe i dowodzące faktycznego zakupu towarów i usług na terenie państwa litewskiego. Zazwyczaj konieczne jest również wzbogacenie przekazywanej dokumentacji o stosowne faktury VAT (oryginały i kserokopie).

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Stawki VAT na Litwie: 5 %, 9 % , 21 %

Stawka podstawowa : 21 %
Nazwa: Pridetines Vertes Mokestis (PVM)

W Litwie nie można starać się o zwrot podatku VAT za koszty związane z transportem osobowym, nabyciem i wynajmem pojazdów osobowych. W pozostałych przypadkach o odzyskanie wspomnianych należności można starać się w terminie od 3 do 12 miesięcy. Okres ten nie może przekroczyć jednego roku kalendarzowego. Minimalna kwota roszczenia dla kwartału wynosi 1380 LTL, natomiast dla kilkunastu miesięcy oscyluje na poziomie 170 LTL. Termin na załatwienie wszelkich formalności mija wraz z końcem września kolejnego roku kalendarzowego. Standardowo procedura rozpatrywania wniosku przez litewski urząd kończy się po około 4. miesiącach. Może się jednak wydłużyć, jeśli w toku analizowania przedłożonej dokumentacji pojawi się konieczność jej uzupełnienia o dodatkowe pisma czy zaświadczenia.

Nasze biuro rozliczeń zagranicznych świadczy usługi na rzecz przedsiębiorców, którzy chcą odzyskać podatek VAT na Litwie naliczony według obowiązujących stawek przy nabywaniu w tym kraju określonych dóbr i usług na poczet prowadzonej działalności gospodarczej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Pytania i odpowiedzi

Czy przed podpisaniem umowy otrzymam kalkulację dotyczącą zwrotu podatku VAT?

Tak. Wykonamy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile możesz odzyskać podatku.

Na jaki rachunek bankowy mogę otrzymać zwrot podatku VAT?

Zwrot może wpłynąć na Twój polski rachunek bankowy. Musisz podać nam pełne dane rachunku jak IBAN, SWIFT, waluta konta, dane beneficjenta. Twój rachunek musi być zgłoszony w polskim Urzędzie Skarbowym.

Kiedy mija termin na złożenie wniosku o zwrot VAT z UE?

Termin mija 30 września kolejnego roku. Liczy się data wpływu wniosku. Nie polecamy składania wniosku o zwrot VAT na ostanią chwilę ponieważ może to rodzić niepotrzebne problemy jak również procedura zwrotu może się znacznie wydłużyć.

Czy mogę złożyć wniosek o zwrot z wielu krajów na jednym druku?

Niestety nie. Do każdego kraju wysyła się osobny wniosek. Dlatego jeśli chcesz odzyskać podatek np. z Francji i Niemiec to należy złożyć dwa osobne wniosku.

Za jaki okres mogę ubiegać się o zwrot VAT?

Możesz się ubiegać za rok wstecz (rok kalendarzowy) przy czym wniosek musi zawierać okres minimum 3 miesięcy, choć od tej reguły istnieją wyjątki.

Za co można starać się o zwrot VAT?

Nasi Klienci najczęściej wnioskują o zwrot VAT w związku z paliwem, opłat drogowych, usług gastronomicznych i hotelowych, zakupu towarów za granicą, zakupu przedmiotów i sprzętów związanych z prowadzoną działalnością, napraw samochodu i materiałów eksploatacyjnych.

Czy mogę się ubiegać o zwrot VAT na podstawie paragonów?

Tak, w szczególności dotyczy to zakupów związanych z paliwem i opłatami drogowymi. Zalecamy jednak zadbanie o to, aby dowodem zakupu była faktura z pełnymi danymi nabywcy.

Kto może starać się o zwrot podatku VAT?

O zwrot podatku mogą starać się podatnicy mający zarejestrowaną działalność w Polsce, która też jest opodatkowana VAT. Dodatkowym ważnym warunkiem jest fakt, że podatnik nie może mieć zarejestrowanej siedziby w kraju zwrotu.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: