Meritum Podatki

Zwrot VAT z Niemiec

Jeśli interesuje Państwa profesjonalne rozliczenie i zwrot podatku z zagranicy, warto zwrócić uwagę na naszą ofertę. Jesteśmy zawodowcami. Doskonale znamy wszystkie procedury obowiązujące przy staraniu się o odzyskanie należności fiskalnych za nabycie towarów i skorzystanie z usług na terenie innego kraju. W imieniu klienta biuro podatkowe podejmuje się załatwienia wszelkich niezbędnych formalności związanych z ubieganiem się o zwrot podatku VAT z Niemiec zgodnie z obowiązującymi w tym kraju stawkami. Pracownicy przygotowują odpowiednie wnioski, wykorzystując w tym celu interaktywny formularz dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Zajmują się także jego przesłaniem drogą elektroniczną przez system e-Deklaracje.

Mamy ponad 350 Punktów Obsługi!

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Stawki VAT w Niemczech: 7 % , 19 %

Stawka podstawowa: 19 %
Mehrwertsteuer (MwSt)

Przepisy obowiązujące na terenie Niemiec jednoznacznie określają możliwość odzyskania podatku VAT za konkretne towary i usługi. Nie zwraca się podatku VAT z Niemiec za koszty związane z wyżywieniem i transportem personelu jak również zakupu upominków i kosztów nie związanych z prowadzoną działalnością.
Istnieje możliwość wnioskowania o zwrot VAT naliczonego zgodnie z odpowiednią stawką na podstawie paragonów. Rachunki do wartości 150 EUR muszą zawierać dane sprzedawcy. Jeśli paragon lub rachunek jest wystawiony ręcznie musi zawierać dane nabywcy.

Podstawowa stawka podatku VAT w Niemczech wynosi 19%, a obniżona 7%. O zwrot należności można ubiegać się za okres od trzech miesięcy do jednego roku. Pomoże w tym Państwu nasze biuro rachunkowe. W przypadku wniosków dotyczących krótszego czasu minimalna wartość roszczenia wynosi 400 euro. Jeśli natomiast złożone dokumenty odnoszą się do jednego roku, wówczas wspomniana suma zmniejsza się do poziomu 50 euro. Do pism należy dołączyć kopie wszystkich faktur opiewających na kwotę 1000 euro (w przypadku rachunków za paliwo 250 euro).

Przekazany do odpowiedniego urzędu wniosek o zwrot VATu z Niemiec w razie potrzeby można poprawić. Zajmuje się tym nasze biuro rozliczeń zagranicznych. Na odzyskanie należności klient zazwyczaj musi poczekać ok. 4 miesięcy. W wyjątkowych sytuacjach termin ten może się wydłużyć.

Pytania i odpowiedzi

Czy przed podpisaniem umowy otrzymam kalkulację dotyczącą zwrotu podatku VAT?

Tak. Wykonamy dla Ciebie kalkulację, dzięki której dowiesz się ile możesz odzyskać podatku.

Na jaki rachunek bankowy mogę otrzymać zwrot podatku VAT?

Zwrot może wpłynąć na Twój polski rachunek bankowy. Musisz podać nam pełne dane rachunku jak IBAN, SWIFT, waluta konta, dane beneficjenta. Twój rachunek musi być zgłoszony w polskim Urzędzie Skarbowym.

Kiedy mija termin na złożenie wniosku o zwrot VAT z UE?

Termin mija 30 września kolejnego roku. Liczy się data wpływu wniosku. Nie polecamy składania wniosku o zwrot VAT na ostanią chwilę ponieważ może to rodzić niepotrzebne problemy jak również procedura zwrotu może się znacznie wydłużyć.

Czy mogę złożyć wniosek o zwrot z wielu krajów na jednym druku?

Niestety nie. Do każdego kraju wysyła się osobny wniosek. Dlatego jeśli chcesz odzyskać podatek np. z Francji i Niemiec to należy złożyć dwa osobne wniosku.

Za jaki okres mogę ubiegać się o zwrot VAT?

Możesz się ubiegać za rok wstecz (rok kalendarzowy) przy czym wniosek musi zawierać okres minimum 3 miesięcy, choć od tej reguły istnieją wyjątki.

Za co można starać się o zwrot VAT?

Nasi Klienci najczęściej wnioskują o zwrot VAT w związku z paliwem, opłat drogowych, usług gastronomicznych i hotelowych, zakupu towarów za granicą, zakupu przedmiotów i sprzętów związanych z prowadzoną działalnością, napraw samochodu i materiałów eksploatacyjnych.

Czy mogę się ubiegać o zwrot VAT na podstawie paragonów?

Tak, w szczególności dotyczy to zakupów związanych z paliwem i opłatami drogowymi. Zalecamy jednak zadbanie o to, aby dowodem zakupu była faktura z pełnymi danymi nabywcy.

Kto może starać się o zwrot podatku VAT?

O zwrot podatku mogą starać się podatnicy mający zarejestrowaną działalność w Polsce, która też jest opodatkowana VAT. Dodatkowym ważnym warunkiem jest fakt, że podatnik nie może mieć zarejestrowanej siedziby w kraju zwrotu.

Jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatkową w Polsce 💚 💚

Janusz Hulk

Rozliczenie z Niemiec w szybkim terminie.. trzeci rok rozliczam się w tej firmie i mogę szczerze polecić MERITUM.. jednym słowem mistrzostwo świata..👍

Przeczytaj opinię

Justyna Chudziak

W tym roku rozliczałam się już trzeci raz przez Meritum. Za każdym razem dostalam szybki zwrot podatku. Bardzo dobry kontakt z pracownikami biura. Polecam ; )

Przeczytaj opinię

Angelika Boloz

Jak najbardziej polecam. To moja pierwsze rozliczenie z meritum podatku z Holandii, kolejne napewno będzie w przyszłym roku. Pomoc z dokumentami, wyjaśniane niejasności, kontakt bezpośredni i mailowy - wszystko na plus.

Przeczytaj opinię

Jadwiga Wegiel

Bardzo sprawne działanie. Szybko i sprawnie rozliczyłam się z podatku w Holandii. Miła obsługa oraz odpowiedź na każde pytanie oraz kontakt nieograniczony mimo trudnej sytuacji podczas pandemii. Bardzo polecam

Przeczytaj opinię
4,8

Zgłoś sprawę

Współpracują z nami: