Blog
Imie i Nazwisko
Adres email
Telefon
Wybierz kraj
Okres pracy
Łączny dochód
Potrącony podatek
Kod pocztowy
Dochód w Polsce
Akceptuję regulamin
Aktualnie jesteś tutaj: Start Blog
A- A+

Wezwanie z Holandii - zaświadczenie o dochodach

Nie wysłałeś zaświadczenia o dochodach do Holandii? Możliwe, że urząd wysłał Ci już wezwanie.

W ostatnich tygodniach nasi Klienci otrzymali korespondencję z Belastgindienst dotyczącą braków w dokumentacji związanej z rozliczeniem podatkowym w Holandii.Sprawdź czy Ciebie dotyczy ten problem i jak go rozwiązać. 

Czy wysłałeś oryginał zaświadczenia do Holandii?

W pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy faktycznie wysłałeś zaświadczenie o dochodach do Holandii. Dokument powinien być sporządzony na oficjalnym druku, podpisany przez Ciebie i ostemplowany przez polski urząd skarbowy. Oryginał dokumentu powinien być wysłany do Belastgindienst w momencie składania deklaracji w Holandii. Jeśli wysłałeś taki druk to bardzo możliwe, ze zrobiłeś kopię do własnego archiwum (np. zdjęcie z telefonu). Jeśli masz kopię dokumentu to można "się ratować" wysyłając do urzędu informację,  że oryginał został wysłany do  Holandii i posiada się tylko kopie. Z naszego doświadczenia takie sytuacje są akceptowalne przez urząd.

Dlaczego urząd wzywa o wysłanie zaświadczenia?

Jeśli rozliczałeś się z Holandii i nie miałeś dochodu  poza granicami NL lub ten dochód był niski, to jesteś traktowany przez urząd jako nierezydent kwalifikujący się do ogólnej ulgi podatkowej. Aby mieć prawo do takiej ulgi powinieneś udowodnić na zaświadczeniu, że osiągałeś tylko dochody w Holandii. Dlatego urząd prosi o oryginał zaświadczenia wydany przez polski urząd skarbowy. Aktualne druku zaświadczenia znajdziesz tutaj >>

Jak szybko powinieneś dosłać zaświadczenie?

Urząd zwraca się z prośbą o przesłanie zaświadczenia najpóźniej do 4 tygodni od daty otrzymania listu przez podatnika. W tym czasie powinieneś zdążyć wybrać zaświadczenie w polskiej skarbówce i wysłać listem do Belastngdienst na adres:

Belastigndienst
Postbus 2577
6401 DB Heerlen
Holandia

Uwaga! Nie zapomnij zrobić kopii dokumentu do własnego archiwum.

Co jednak stanie się jeśli nie wyślesz zaświadczenia? To będzie działanie tylko i wyłącznie na swoją szkodę. W momencie, gdy  urząd nie otrzyma zaświadczenia w oryginale, wyda niekorzystną decyzję podatkową bez uwzględnienia ulgi podatkowej (część B ulgi Heffingskorting). To może Cię sporo kosztować ponieważ potencjalny zwrot podatku z Holandii może zamienić się w dopłatę do podatku! W skali całego roku możesz stracić aż 540 EUR.

Dlatego nie warto ignorować wezwania z urzędu i niezwłocznie wysłać do Holandii zaświadczenie o dochodach.

Sprawdź podobne artykuły o podatkach w Holandii

Powrót »
Wezwanie z Holandii - zaświadczenie o dochodach
Współpracują z nami
Kontakt z Nami
+48 534 007 008
Węgierska 31, 33-300 Nowy Sacz
biuro@podatkimeritum.pl
Copyright 2015 Meritum Group. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka Prywatności
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl